אלווין!!! והצ'יפמאנקס, דה איזראליז, הסאונד של דור שלם, הקיר
חדש בטלוויזיה - יום שלישי, 23 ביוני, 2015 / שי שגב

16:30 אלוויןןן!!! והצ'יפמאנקס | Alvinnn!!! And The Chipmunks, ערוץ ניקלודיאון


לאחר הפוגה של 25 שנה הדמויות האהובות שבות בסדרה חדשה. כל פרק יספק הרפתקה רוויה במוסיקה ובצחוק בכיכובו של דייויד סביל, אב יחידני המתמודד עם גידול שישה ציפ'מאנקס היפראקטיביים. כמו כל הורה, גם דייויד נדחק לקצה גבול הסבלנות שלו, עד שכל משפט שלו נחתם בקריאה המפורסמת: אלוויןןן!!!

21:00 דה איזראליז, ערוץ 1


סדרה דוקומנטרית. הנתון מבהיל: בכל שנה מהגרים מישראל לארצות הברית ולקנדה כ-15 אלף ישראלים. מה הם מרגישים וחושבים עלינו? מה אנחנו חשים כלפיהם? ארבעים שנה לאחר ש​רה"מ רבין ​כינה אותם 'נפולת של נמושות', גם לנו קרה משהו. אפילו המילה '​יורדים' נעלמה מהלקסיקון שלנו. האם התבגרנו? אולי הפכנו נורמאליים? אולי הביקורת פינתה את עצמה להערכה להצלחתם או אפילו לקנאה בהם? גם בני הדור השני להגירה חווים דילמות יום-יומיות של זהות, וזה לא פשוט. המסע לאורכה ולרוחבה של אמריקה חייב את ירון דקל שלא לבוא למפגש מתוך צרות עין. גם לא מצדקנות - אלא מסקרנות. איך הצליחו כל כך והאם לא היו מצליחים בארץ באותה מידה? ומה עם המצפון? איזה מקום תופסת ישראל בהוויה שלהם? עם המועקה והשאלות הללו יצא דקל למסע מרתק אל קהילות של מאות אלפי ישראלים.

22:00 הסאונד של דור שלם | The Wrecking Crew, ערוץ Yes דוקו


במשך שש שנים ברציפות, החל מסוף שנות הששים, קבוצה של מוסיקאי אולפן באל.איי. - שניגנה עבור הביץ' בויז, סיימון וגרפונקל, אלוויס, פרנק סינטרה, סוני ושר, נאט קינג קול, האמהות והאבות, ועוד רבים – זכתה באלבום השנה בפרסי הגראמי. עכשיו, חברי להקת The Wrecking Crew, שאחראים לסאונד של דור שלם, מספרים את סיפורם לראשונה בעזרתו של הבמאי דני טדסקו, בנו של חבר ההרכב המנוח הגיטריסט טומי טדסקו. זהו סרט קולנוע על המוסיקאים שסיפקו את הקצב, היסודות והמלודיות של הלהיטים המצליחים כל-כך של שנות הששים. בהשתתפות: שֶר, ננסי סינטרה, דיק קלארק ועוד. בימוי: דני טדסקו. 95 דקות, ארה"ב, 2015. הסרט אינו באיכות של השירים המוזכרים בו, אבל מביא לחיים את הצל החשוב שמאחורי אותם שירים. עשוי חכם וממלא לב. ציון: 


22:00 הקיר | Die Wand, ערוץ Yes3


נציג אוסטריה לאוסקר. אישה יוצאת לטיול עם חבריה בנופים הכפריים של אוסטריה, אך במהרה מוצאת את עצמה לבדה בבקתה בעמק יפיפייה. כאשר היא מנסה לעזוב את המקום היא מגלה שקיר שקוף עוטף את כל האזור, וכל מה שמעבר אליו כמו קפא בזמן. לבדה היא נאלצת להתמודד עם חייה ועם אישיותה, בזמן שהיא מנסה להבין איך לפרוץ את הקיר שרק הולך ומתקרב. שחקנים: מרטינה גדק ("חיים של אחרים"). במאי: ג'וליאן פולסלר. אוסטריה, 2012. קודר, יפה, איטי, מינימליסטי, מפחיד, אך מלא השראה. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !