בלק ג'ק, הרוזוולטים: היסטוריה אינטימית, ציידי המציאות 7, מלחמה ושלום, H20 מקסיקו
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 23 באוגוסט, 2015 / שי שגב

01:20 בלאק ג'ק | Black Jack, ערוץ הקולנוע הישראלי


סרט הפשע מחוספס בכיכובו של גדי סבן. בלאק ג'ק הוא הכינוי של ג'קי, בחור צעיר ופושע חביב אשר מסתבך כמעט בכל דבר שידו נוגעת - לרבות הימורים. ומכאן גם כינויו בלאק ג'ק. אבל לאחר שג'קי משתחרר ביחד עם שותפו לפשע ראובן, השניים נשבעים לא לחזור יותר לחיי הפשע ומחליטים לפתוח מגרש למכוניות משומשות. אבל האם ג'קי יצליח לצעוד על דרך הישר או שמא יחליט לחזור לאותן דרכים רעות וחלקלקות שפעם ניתבו את חייו ישר לבית הסוהר? בימוי: מתי הררי, אריק לובצקי. ישראל, 2004.

21:00 הרוזוולטים: היסטוריה אינטימית | The Roosevelts: An Intimate History, ערוץ Yes דוקו


זוכה פרס ה-Eddie של איגוד העורכים האמריקני עבור העריכה הטובה ביותר. סאגה מונומטאלית בשבעה חלקים מאת הבמאי קן ברנס ("המלחמה", "חמישיית הסנטרל פארק", "גשר ברוקלין"). הסדרה מספרת את סיפור חייהם של תיאודור 
רוּזוולט, פרנקלין רוּזוולט ואלינור רוּזוולט, שלושה מבני המשפחה הבולטת והמשפיעה ביותר על הפוליטיקה האמריקנית. נראטיב משותף, הנפרש על-פני יותר ממאה שנה – מלידתו של תיאודור ב-1958 ועד מותה של אלינור ב-1962. במהלך אותן שנים, יהפוך תיאודור לנשיא ה-26 של ארה"ב, ואחייניתנו האהובה, אלינור, תינשא לדודנו פרנקלין, שיהפוך לנשיא ה-32 של ארה"ב. יחדיו, שלושת הגיבורים הגדולים מהחיים הללו, לא רק הגדירו מחדש את היחסים שהיו לאמריקנים עם הממשל שלהם וזה עם זה, אלא גם הגדירו מחדש את תפקידה של ארה"ב בעולם כולו. הסדרה מקיפה את ההיסטוריה שהרוזוולטים עזרו לעצב: יצירתם של הפארקים הלאומיים, חפירת תעלת פנמה, העברת התכנית החדשנית 'הדיל החדש', הבסתו של היטלר והמאבקים שאחרי המלחמה לזכויות אזרח מבית ולזכויות אדם מחוץ לאמריקה. אך זהו גם סיפור אינטימי אנושי על אהבה, בגידה, נאמנות למשפחה, אומץ אישי וכיבוש הפחד. בימוי: קן ברנס. ארה"ב, 2015. ציון איי.אם.די.בי.: 8.8/10, מטה-קריטיק: 88%/100%, עגבניות רקובות: 100%/100%

22:00 ציידי המציאות 7 | Storage Wars 7, ערוץ לייפטיים


גם בעונה החדשה הם לא מתעייפים לרגע מהתחרות. בזכות כל מכולה עמוסת פריטים רווחיים, הם זוכים להחזיק את העסק שלהם עוד יום, עניין לא פעוט בכלכלה של ימינו. העסק לא קל ורק החזקים ובעלי האינסטינקטים הטובים ביותר מצליחים לעשות רווח. לעונה החדשה חוזרים כל הפרצופים המוכרים: צוות האבא-בן, דארל וברנדון, הזוג האהוב ברנדי וג'ארד, הממשיכים לתחזק את העסק ואת הזוגיות שלהם, דייב שאוהב לחרחר מלחמות, מרי הטקסנית שתמיד מצליחה להרגיש לא במקום, אייבי, הזאב הבודד, וגם רנה שאוהב לריב עם הציידים כמו חתול שמסמן טריטוריה.

22:00 מלחמה ושלום | War & Peace, ערוץ Yes3


העיבוד הקולנועי המרהיב של קינג וידור לספרו המונומטלי של לב טולסטוי על שתי משפחות בימי פלישת נפוליאון ב-1812, היה מועמד לשלושה פרסי אוסקר, כולל פרס הבימוי, לחמישה פרסי גלובוס הזהב ולשני פרסי באפט"א. על המוזיקה אחראי המלחין נינו רוטה. שחקנים: אודרי הפבורן, הנרי פונדה, אניטה אקברג. במאי: קינג וידור. ארה"ב, 1956. אפוס מנופח, ארוך וראוותני שמאבד את כל חשיבות הספר של טולסטוי. ציון:
 


22:10 H20 מקסיקו | H20 MX, ערוץ 8


זוכה בפרסי Ariel מקסיקו. האם ניתן 'לחנך' אוכלוסייה בת 22 מיליון נפשות למשמעת מים? כיצד מתמודדת אוכלוסייה כה גדולה במקסיקו, שאף הולכת ומתרבה, עם מחסור במים? העיר מקסיקו סיטי נבנתה במרכזו של אגם. לספק מים ל 22 מיליון תושביה היא משימה לא פשוטה, הדורשת ייבוא מים ממדינות אחרות. בנוסף, מי הביוב מהעיר הזורמים ישירות אל גידולי החקלאות. זהו מסמך סביבתי מאיר עיניים המוכיח שוב כי מים הם המצרך החשוב ביותר לבני האדם. מקסיקו, 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !