למעלה, הסיאנס, מלשין, תעתועי נפש, מפות לכוכבים, סקורניק
חדש בטלוויזיה - יום שישי, 23 באוקטובר, 2015 / שי שגב

17:00 למעלה | Up, ערוץ Yes5


סרט האנימציה זוכה פרס האוסקר. חלום חייו של קרל היה לטייל בעולם. כאשר מנסים להעבירו לבית אבות, הוא רותם את ביתו לאלפי בלונים ויוצא להרפתקה של חייו, אלא שלמסע מצטרף גם ילד קטן ושובב. דיבוב בעברית: יוסי קאנץ', רועי רביב. במאים: פיט דוקטר ("הקול בראש") ובוב פטרסון. ארה"ב, 2009. מן המונפשים היפים והמרגשים ביותר שנוצרו אי פעם. הסרט חכם, מסופר בחוכמה ומלא עומק. מומלץ ביותר. ציון:
 

22:00 הסיאנס | Ouija, ערוץ Hot אקשן


מותחן אימה שהופק בתקציב קטן יחסית וזכה להצלחה מפתיעה בקופות. עלילת הסרט, שמבוסס על משחק לוח שמתקשר עם רוחות, עוקבת אחר קורותיהם של קבוצת חברים שיוצאים לחקור מה קרה לנערה ששיחקה עם לוח משחק עתיק ומצאה את מותה בנסיבות מסתוריות. לא חולף זמן רב עד שהחברים נאלצים להתעמת עם פחדיהם העמוקים ביותר, כשהם עצמם מעירים כוחות אפלים מהעולם העתיק, אשר קשורים ללוח הסיאנס הישן. תוך כדי כך הם לומדים שיש דברים שפשוט צריך לשמור מהם מרחק ושאסור לשחק בהם. שחקנים: אוליביה קוק, אנה קוטו, דארן קגאסוף, דאגלס סמית', שלי הנינג, סאני מיי אליסון, ביאנקה סנטוס. בימוי: סטיילס ווייט. ארה"ב, 2014. הסרט איטי, חסר עניין ובעיקר מוגבל בכל הקשור לשפה קולנועית. ציון: 


22:00 מלשין | Snitch, ערוץ Hot גולד


דרמת פשע ריאליסטית - בעל חברת בנייה מצליח, שיחסיו עם בנו המתבגר רעועים, והם מתנכרים זה לזה. כשהבן נאשם בסחר בסמים ועלול להישלח למאסר ממושך, האב משכנע את התובעת כי ביכולתו לחדור אל עולמן האפל של הכנופיות כסוכן סמוי של היחידה הפדראלית ללוחמה בסמים, ולבצע מעצרים של סוחרי סמים כבדים, במקום לממש את עונשו הכבד של הבן. עתה עליו להתמודד לא רק עם מצבים לא מוכרים, אלא גם עם דילמות כבדות משקל. שחקנים: דוויין ג'ונסון, רפי גברון, ברי פפר, סוזן סרנדון, מייקל קנת וויליאמס, בנג'מין בראט. בימוי: ריק רומן וואו. ארה"ב, 2013. 
דרמה חכמה וסרט אקשן מותח עד הדקה האחרונה. המשחק הטוב ביותר של דוויין "דה רוק" ג'ונסון, בעזרתה הקרירה וחסרת המעצורים של סוזן סרנדון. ציון: 

22:00 תעתועי נפש | Eliza Graves | Stonehearst Asylum, ערוץ Yes2


מבוסס על סיפור קצר מאת של אדגר אלן פו. מותחן. בחור צעיר שזה עתה סיים את לימודי הרפואה, מתחיל לעבוד במוסד סגור לתשושי הנפש, ומפתח קשר עם אחת העובדות של המקום. לאט לאט הוא מגלה את האמת מאחורי מי שעומד מאחורי הנהלת המוסד, ושהטירוף המסוכן באמת לא נמצא מאחורי סורג ובריח. שחקנים: קייט בקינסייל, ג'ים סטארג'ס, בן קינגסלי, מייקל קיין. במאי: בראד אנדרסון. ארה"ב, 2014. סרט מעניין רק לחובבי בתי המשוגעים הביזאריים; מעבר לזה אכזבה בכל הקשור ליצירת דרמה, אימה או מתח. ציון:
 


22:00 מפות לכוכבים | Maps to the Stars, ערוץ Yes3


זוכה פסטיבל קאן לשחקנית הטובה ביותר (מור) ולמוזיקה הטובה ביותר. סאטירה נשכנית על הוליווד ועולם הזוהר. שחקנית מבוגרת המחכה לתפקיד חייה ונרדפת על ידי זיכרון אמה, ילד כוכב שהתהילה דוחפת אותו אל הקצה ונערה צעירה המחפשת נקמה - אלו רק חלק מהדמויות שמאכלסות את הסרט עמוס השחקנים ורב העלילות הזה, המביא לנו הצצה אל מה שקורה מאחורי הקלעים של הוליווד, המרדף לתהילה והכאב שבא עמו. שחקנים: ג'וליאן מור, מיה וואסיקאוסקה, ג'ון קיוזאק, רוברט פטינסון, שרה גדון. במאי: דיויד קרוננברג. ארה"ב, 2014. 
הקומדיה השחורה והסוריאליסטית של דיוויד קרוננברג לועגת להוליווד, אבל אינה מחדשת הרבה – ולכן גם אינה מרגשת או מצחיקה. ציון: 

23:15 סקורניק, ערוץ 2


סרט הביכורים הדוקומנטרי של איתי ליבנה, עוקב אחרי שלושה דורות של משפחת אמנויות הלחימה שאימנה דורות של פוליטיקאים, אנשי ביטחון ואמנים ישראלים.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !