השיפוצניקים, גרג לוגֵניס: שוב על המקפצה, הורג אותי ברכות - הסיפור של רוברטה פלאק
חדש בטלוויזיה – יום שני, 23 בנובמבר, 2015 / שי שגב

18:55 השיפוצניקים | Wheeler Dealers, ערוץ אגו


ריאליטי מוטורי במרכזו צמד המומחים הבריטים מייק ברוסטר ואד צ'יינה. מדי פרק רוכשים השניים מכונית ייחודית שמצבה הרעוע ומבקשים להשיב לה את הדרה האבוד. בין המכוניות שתזכנה לטיפול: מוריס מיינור טראבלאר, למבורגיני איראקו, אף-אס-אם סירנה, פורשה בוקסטר אס.

22:00 גרג לוגֵניס: שוב על המקפצה | Back on Board: Greg Louganis, ערוץ Yes דוקו


סיפור חייו הדרמטי של גרג לוגניס, שנחשב לקופץ למים הגדול ביותר בכל הזמנים. כבר בתחילת שנות העשרה לחייו, לוגניס, ילד מאומץ ודחוי חברתית, הפגין יכולות פנומנאליות בקפיצה למים. עד מהרה הפך לכוכב עולה. במהלך שנות ה-70 וה-80, הוא הפך כבר לחסר מתחרים על המקפצה וזכה בארבע מדליות זהב. אבל הרבה דברים התרחשו בחייו בשנות הניצחון הללו ובעשורים לאחריהן, והוא התמודד עם לא מעט אתגרים: בגלל השמועות על נטייתו המינית, חברות שנוהגות לתת תמיכה נדיבה לאלופים אולימפיים ברמה שלו תמורת פרסום נמנעו מלקחת את שירותיו; הבן-זוג/מנהל שלו הרס את הביטחון הכלכלי שלו; והדיאגנוזה שהוא נושא את נגיף ה-HIV, איימה לגדוע את הקריירה שלו. בשיאה של הדרמה, באולימפיאדה בסיאול ב-1988, ששה חודשים אחרי שהוא מקבל את הבשורה המרה שהוא נשא, לוגניס חובט את ראשו במקפצה, ודמו הנגוע זורם במים. רק מספר שנים לאחר מכן, הוא יוצא מהארון במסיבת עיתונאים ומספר שהוא הומו עם HIV. היום, כשהוא רחוק מהעין הציבורית ונאבק לעמוד בתשלומי המשכנתא שלו, שב האתלט העילוי הזה לספורט שלו, ומשמש כמאמן ומנטור לקבוצה האולימפית של ארה"ב. האם תהא זו ההזדמנות הגדולה שלו להשיב לעצמו את המוניטין ואת הביטחון הכלכלי מהם נהנה בשיא הקריירה המפוארת שלו? בימוי: שריל פורג'אניק. 90 דקות, ארה"ב, 2015. הסרט מתאר בפשטות רבה מאוד את חייו של אדם מורכב מאוד. ציון: 


22:00 הורג אותי ברכות - הסיפור של רוברטה פלאק | Roberta Flack – Killing Me Softly, ערוץ 8


סיפורה של הזמרת רוברטה פלאק, אחת הזמרות האפרו-אמריקניות הראשונות שהצליחו לחדור אל לב המיינסטרים האמריקני, לצמרת עולם המוסיקה בתקופת עליית התנועה לזכויות האזרח באמריקה בשנות ה-70. במהלך שנות ה-70 הפכה פלאק לסנסציה עולמית עם להיטים כמו 'Killing Me Softly'. נדמה כי פלאק הפכה לכוכבת ללא מאמץ, אך האמת הייתה שונה לגמרי. סיפורה האישי שזור בסיפור עליית התנועה לזכויות האזרח באמריקה של שנות ה-70 והשינוי ההיסטורי שהתחולל בעקבותיה. בסרט משובצים ראיונות עם פלאק עצמה ועם זמרים נוספים, בהם דיאן וורוויק, ג'וני מאת'יס וקיסי האוסטון. BBC ,2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !