סופר בוי, עבדו עליך, UnREAL, אביב קטלני באמריקה, קומפוט נעליים
חדש בטלוויזיה - יום שני, 24 באוגוסט, 2015 / שי שגב

01:25 סופר בוי | Super Boy, ערוץ הקולנוע הישראלי


תום אבני הוא גיבור העל הישראלי סופר בוי. כבר נשמע טוב, לא? לאחר שהוא נפצע בתאונת דרכים, פוגש תום בן ה-12 חוקר מוח שהופך אותו לגאון וחזק במיוחד, מה שמעלה את קרנו בעיני חבריו. חנוך רוזן, מלך הפנטומימה הישראלי, מביים ובתפקיד אורח לוהט - להקת היי פייב. ישראל, 1998.

13:15 עבדו עליך | Scammed, ערוץ CBS ריאליטי


סדרה העוקבת אחרי מקרים בינלאומיים של מרמה והונאה. קציני אכיפת חוק, מומחים פיננסיים והקורבנות עצמם מספרים על הכל, החל מהונאות ענק וכלה במקרי מרמה על סף דלתם.

22:00 UnREAL, ערוץ Yes Oh


מה קורה כשאנחנו מקבלים הצצה לתעשיית האשליות הטלוויזיונית? מפיקת הריאליטי רייצ'ל גולדברג (שירי אפלבי, "בנות", "רוזוול") חוזרת להפיק בעונה החדשה של ריאליטי השידוכים Everlasting, אחרי שחטפה התמוטטות עצבים פומבית במהלך העונה הקודמת ונעצרה כשהתפרעה על הסט. עם מוניטין שהיא צריכה לבנות מחדש וקולגות כועסים, וכשהמפיקה האחראית חסרת המעצורים קווין קינג (קונסטאנס זימר, "הפמליה", "בית הקלפים") נושפת בעורפה, רייצ'ל חייבת לשים בצד את היושרה שלה והמצפון ולעשות מה שהיא הכי טובה בו: להפעיל מניפולציות על המשתתפות כדי לייצר את הדרמה שהצופים כל כך רגילים אליה. את הסדרה יצרו שרה גרטרוד שפירו ומרטי נוקסון, תסריטאית "באפי", "האנטומיה של גריי" ו-"מד מן". "UnREAL" היא מבט מפוכח על הדרך שבה סדרות המציאות מייצרות מציאות חלופית, בה משתתפת טובת לב הופכת לביץ' מרושעת ורווק מרוכז בעצמו הופך לנסיך על הסוס הלבן, והמחיר האישי שזה גובה מהאנשים שאמונים על המניפולציה. הסדרה חודשה לעונה שנייה. ציון איי.אם.די.בי.: 7.8/10, עגבניות רקובות: 97%/100%, מטה-קריטיק: 78/100

22:00 אביב קטלני באמריקה | Requiem for the Dead: An American Spring 2014, ערוץ Yes דוקו


יותר מ-32,000 איש מתים בכל שנה באמריקה מיריות כלי-נשק שבידי הציבור. ממוצע של 88 איש ביום. באביב 2014 מתו כ-8000 איש מיריות, והסרט שלפנינו מאיר שְמוֹנה מהמקרים באותו אביב – באמצעות דיווחי חדשות, חקירות משטרה ומדיה חברתית – כדי להאיר את הסיפורים על האובדן הטראגי. כך קמים הקורבנות המיותרים הללו לתחיה – במילותיהם ובתמונות שלהם. מסטאטוס בפייסבוק ועד פוסט באינסטגרם, מכותרת עיתון ועד סצנה מזירת המוות – הסרט מציג כמה מהרגעים הקריטיים בחייהם של הקורבנות שהובילו לירי – כשכל ירי שכזה מהדהד גם לחייהם של רבים אחרים. כשכל האירועים הללו מצטברים, זה הופך להיות ברור עד כמה הם יכולים היו להימנע – בין אם באמצעות טיפול נפשי ראוי או בין אם כלי-הנשק היו מאוחסנים בצורה בטיחותית יותר, או, בתקווה, לא קיימים כלל. בימוי: שׁארי קוּקסון, ניק דוּבּ. ארה"ב, 2015.

23:55 קומפוט נעליים | Smell & Smile, ערוץ הקולנוע הישראלי


קומדיה אנינה על סוחר מכוניות מקבל צו למילואים ומגויס למחלקת פינוי מוקשים. ביחד עם חבריו למחלקה הם מפנים את המוקשים, אך לא תמיד בדרך שגרתית. שחקנים: יהודה ברקן, גבי עמרני, אריה מוסקונה. במאי: יהודה ברקן. ישראל, 1985.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !