כוח משיכה, הליגה לרקדניות אקזוטיות
חדש בטלוויזיה – יום חמישי, 25 בפברואר, 2016 / שי שגב

21:30 כוח משיכה | Gravity, ערוץ Yes1


זוכה שבעה פרסי אוסקר 2014 ומועמד לעוד שלושה כולל הסרט הטוב ביותר; מועמד לארבעה פרסי גלובוס הזהב וזוכה שלל פרסים בבאפט"א. מותחן חלל פורץ דרך. מהנדסת הנמצאת בפעם הראשונה בחלל. במהלך משימת תיקון שגרתית, היא ואסטרונאוט וותיק נקלעים לסערת אסטרואידים ומוצאים עצמם מנותקים מהחללית. באפס כבידה, בלי ציוד או תקשורת עם כדור הארץ, היא מנסה לעשות את הלא יאמן ולחזור הביתה. שחקנים: סנדרה בולוק, ג'ורג' קלוני. במאי: אלפונסו קוארון ("הילדים של מחר"). ארה"ב, 2013. 
אחד הסרטים המופלאים ביותר בתלת-מימד שנראו כאן אי פעם. ציון: 

22:00 הליגה לרקדניות אקזוטיות | League of Exotic Dancers, ערוץ Yes דוקו


הרבה לפני שמדונה וליידי גאגא הופיעו בשטח, היה תור הזהב של ה'ליבינג לג'נדס' (האגדות החיות) - כוכבות הבורלסק. 'הליגה לרקדניות אקזוטיות', שנוסדה ב-1954, הייתה האיגוד הראשון של רקדניות בורלסק. הן נלחמו עבור שכר גבוה יותר, עבור חדרי הלבשה נקיים ובטוחים. מה שהתחיל כאיגוד מקצועי, הפך למפגש שנתי של רקדניות הבורלסק. בכל יוני הן מתכנסות בהיכל התהילה של הבורלסק בלאס וגאס. הסרט הוא מסע ססגוני אל העולם האבוד של הבורלסק – עולם של נוצות, שובבות וכיף, שקורא תיגר על מושגים כמו גיל, יופי, מיניות, מעמד חברתי וגזע – באמצעותן של גיבורות יפות וחזקות. בימוי: רמה ראו. אנגליה, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !