קנדי, הסיפור של באטמן, אדם המפוצל, פרויקט מסלול 11, סינדרום בנטביץ', בנקסי עושה את ניו יורק, בחר בי
חדש בטלוויזיה - יום שני, 25 במאי, 2015 / שי שגב

00:00 קנדי | Candy, ערוץ MGM


דרמה. משורר (הית' לדג'ר, "האביר האפל") מתאהב בשני סוגים של 'סוכריות': בחורה בשם 'קנדי' והרואין. קנדי, מאמצת את סגנון החיים שלו, מה שמוביל את שניהם בדרך הקצרה למטה. בימוי: ניל ארמפילד. אוסטרליה, 2006. הדמויות בסרט נראות מדהים כהן מכורות להרואין, ואופיין מלא רחמים עצמיים - שלא ממש משכנע ביחס לסרט עלילתי כה רציני. ציון: 


10:00 הסיפור של באטמן | Batman Be-Leaguered, ערוץ הילדים


סרט. חברי ליגת הצדק מנסים לצרף אליהם את באטמן, אך הוא מסרב בתוקף בתואנה שהוא עובד לבד. כשחברי הליגה נעלמים באופן מסתורי בזה אחר זה, ועמם נעלמים גם חפצים מיוחדים ועתיקים ברחבי העולם - באטמן מחליט לחקור את העניין, ובדרך מגלה גם דברים חדשים על עצמו.

20:25 אדם המפוצל | Splitting Adam, ערוץ ניקלודיאון


אדם בייקר הוא נער עסוק במיוחד. כשהוא מגלה מכונת שיבוט מסתורית, הוא חושב שבעזרת הכפילים שלו יוכל להספיק הכל ולכבוש את ליבה של נערת חלומותיו, אך הוא לא דמיין את ההשלכות של מעשיו.

20:45 פרויקט מסלול 11 | Project Runway 11, ערוץ Hot3


עונה שכולה בסימן עבודת צוות. מעצב-העל זאק פוזן מצטרף לשולחן השופטים, בעוד שסוזן סרנדון, בט מידלר וג'ון לג'נד מתארחים. העונה המשתתפים יצטרכו לעמוד בשורת משימות חדשניות ומאתגרות, מעיצוב בגדים מנייר דבק, דרך עיצוב לבני גיל הזהב ולנשף סיום ועד יצירת תלבושות לחשפנים. בין השאר, הם יתחרו על הזדמנות לעצב להיידי קלום את התלבושות לפרסומת ולאירוע מתוקשר, ועל הפרק נמצא גם טיול מפתיע לאירופה.

21:00 סינדרום בנטביץ' | The Bentwich Syndrome, ערוץ 8


סיפור קורותיה של משפחה אנגלו-יהודית רבת פעלים הנחשבת לפאר הציונות והיהדות הנאורה, אלא שלעדשת מצלמתו של הבמאי גור בנטביץ' ("הכוכב הכחול"), נצר לאחת משלוחותיה, נחשפת מציאות אלטרנטיבית. בימוי: גור בנטביץ'. ישראל/ בריטניה, 2015.

22:00 בנקסי עושה את ניו-יורק | Banksy Does NY, ערוץ Yes דוקו


ב-1 באוקטובר 2013, אמן רחוב בריטי מסתורי, שנודע בשם בנקסי, השיק פרויקט בן חודש בניו-יורק, שבו מדי יום ביומו העלה מיצג ייחודי, בכל פעם במיקום שונה שאיש לא ידע עליו. הפרויקט הצית מרדף בן 31 יום אחר המיצג היומי שלו – הן ברשת והן ברחובות ניו-יורק. הסרט, שמתעד את החודש המטורף הזה, מְשָלֵב תוכן גולשים (מ-YouTube ועד אינסטגרם) – הן של ציידי המיצגים הניו-יורקרים, והן של בנקסי עצמו. עם מיצגים המשתרעים על-פני כל חמשת הרובעים של ניו-יורק סיטי, הכוללים מיקס של גרפיטי, פסלים, וידאו ואמנות מיצג, נגע בנקסי במגוון נושאים בוערים כמו שכר עובדי תעשיית המזון המהיר, התאכזרות לבעלי-חיים ותעשיית הבשר, חללי מלחמה בעיראק והצביעות של עולם האמנות המודרני. היחסים בין בנקסי המסתורי והמפתיע, לבין הציבור שרדף אחר עבודותיו, מתועדים באופן מרתק בסרט הזה. בימוי: כריס מוקרבל. 90 דקות, ארה"ב, 2014.

22:00 בחר בי | Party Tricks, ערוץ Hot פלוס


דרמה קומית אוסטרלית, מהיוצרים של "אהבה מלידה" ו"הדרך לאהוב", ובכיכובה של אשר קאדי. לצדה, מככבים רוג'ר קרוסר ("הבטן הרכה", "ראש"), אנגוס סמפסון ("ארץ יצורי הפרא", "הרוע שבפנים 3" ובקרוב בעונה החדשה של "פארגו") ו-אדם זוואר (יוצר וכוכב הגרסה המקורית של "וילפרד"). קאדי את קייט בלרד, פוליטיקאית קפדנית, מסורה וחסרת מנוחה, שעומדת בפני הבחירות הראשונות שלה מטעם מפלגת הלייבור. הניצחון של קייט נדמה ודאי, עד שהאופוזיציה מכריזה על מתחרה מפתיע שירוץ נגדה: דיוויד מקלאוד, כוכב טלוויזיה פופולארי וכריזמטי, שקייט ניהלה עמו רומן סוער ודיסקרטי לפני שבע שנים. עבור הקהל הרחב, קייט ודיוויד הם יריבים שווי כוחות, אבל קייט הפרנואידית חוששת שההיסטוריה המורכבת שלהם הוא ספין שממתין להישלף. עד ערב הבחירות מתנהל בין השניים משחק של חתול ועכבר, בקמפיין בחירות דרמטי ומתוקשר שמותיר את האוסטרלים במתח שיא. קרב אימתני של חילופי עקיצות, טריקים מלוכלכים וסקנדל סודי עלולים להכריע את התוצאות בערב הגורלי.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !