המסירה, וביום השלישי, רץ כדי לנצח, קוסם: עבודותיו וחייו המדהימים של אורסון וולס
חדש בטלוויזיה - יום שלישי, 25 באוגוסט, 2015 / שי שגב

22:00 המסירה | The Drop, ערוץ Yes3


מבוסס על ספרו של דניס ליהאן ("מיסטיק ריבר", "שאטר איילנד"). מותחן פשע. לאחר שמקום עבודתו נשדד, מוצא עצמו ברמן קשוח בטווח בין הפושעים שמחזיקים במקום כדי להלבין כספים, חוקר משטרה נחוש שעוקב אחריו מקרוב, בן דודו (גנדולפיני בהופעתו הקולנועית האחרונה) שהיה בעבר בעל הפאב ומתקשה להתמודד עם הירידה במעמדו. שחקנים: טום הארדי, ג'יימס גנדולפיני, נומי ראפאס, מתיאס שונארטס ("ראש שור"). במאי: מיכאל רוסקאם ("ראש שור"). ארה"ב, 2014. מותחן פשע כתוב היטב, תוך משחק חזק ומרתק. ציון: 


22:00 וביום השלישי | And on the Third Day, ערוץ הקולנוע הישראלי


סרט הבכורה הנועז ויוצא הדופן של משה איבגי כבמאי. הסרט מתרחש בתל אביב, ספק הזויה, ספק מציאותית, בה אלימות שחיתות ואנרכיה הם הנורמה החברתית. בתוך הכאוס מצטלבים נתיבי חייהן של שבע דמויות שונות במשך שלושה ימים. המפגשים האקראיים בין הדמויות, יולידו גאולה מפתיעה לחלקן. זהו סיפור אפוקליפטי על חברה ישראלית סדוקה המנסה נואשות לאחות מחדש את רסיסיה. שחקנים: משה איבגי, הילה פלדמן, שרון אלכסנדר, אפרת בן צור ולימור גולדשטיין. ישראל, 2011. ברדק של דמויות, עלילה מוזרה ופתרון בנאלי וסתמי. ציון:
 


22:00 רץ כדי לנצח | Transcend, ערוץ 8


סיפורו של האצן ווסלי קריור, זוכה מרתון בוסטון היוקרתי, שמחליט למסכן את הקריירה שלו וחוזר לקניה כדי לבוא לעזרתם של בני ארצו. יכולותיו האתלטיות של קריור אפשרו לו להפוך את גורלו ולזכות בחיי רווחה בארה"ב, תחת חיי העוני שהיו צפויים לו אילו נשאר בקניה. אך לאחר שזכה בתארים רבים, בראשם התואר היוקרתי ביותר -אלוף מרתון בוסטון - קריור עוזב את ארה"ב ומצטרף לקמפיין בחירות לפרלמנט בקניה, מרוץ פוליטי בעל קווי דמיון רבים לריצת מרתון – שיתגלה כמרוץ המאתגר ביותר בחייו. תוך שהוא משלב בין שתי הקריירות המנוגדות לכאורה, הנחישות ואורך הרוח שהוא מגייס כאצן משרתים אותו גם להגשים את שאיפתו לשפר את חיי חבריו הקנייתיים. ארה"ב, 2014.

22:00 קוסם: עבודותיו וחייו המדהימים של אורסון וולס | Magician: The Astonishing Life and Work of Orson Welles, ערוץ Yes דוקו


סיפורו של גאון יוצא דופן ושל האניגמה שעוטפת את הקריירה שלו ככוכב הוליוודי, כבמאי הוליוודי, וכבמאי עצמאי חשוב. אורסון וולס (שהשנה מציין העולם 100 שנים להולדתו ו-30 שנה למותו) היה עילוי מוסיקלי בגיל 10, במאי מחזה של שייקספיר בגיל 14, צייר בגיל 16 וכוכב במות ורדיו בגיל 20. במקביל ניהל רומנים עם כמה מהנשים היפות בעולם, ביניהן ריטה הייוורת'. כמו חייו הלא שגרתיים, גם עבודותיו היו יוצאות מן הכלל (בהן כמובן "האזרח קיין", אותו יצר כשהיה בן 25 בלבד, ונחשב על ידי מבקרי קולנוע רבים לסרט החשוב ביותר שנוצר אי-פעם). בשנים שלאחר קיין, הקריירה של וולס המשיכה להשתנות כשהוא יצר סרט אחרי סרט (חלקם לא הגיעו לקו הסיום) ושיחק בפרויקטים אחרים, פעמים רבות ממניעים כלכליים, כדי שיוכל להמשיך לעשות את סרטיו שלו. הדוקו מציג סצנות מכל סרטיו של וולס כמעט, כמו גם קטעים נדירים מסרטים בלתי-גמורים שלו, כמו 'הצד האחר של החלום', 'המצולות' ו-'דון קישוט', ומעבודותיו הטלוויזיוניות והמסחריות. בימוי: צ'אק וורקמן. 91 דקות, ארה"ב, 2014. הסרט אולי לא עונה על כותרתו הארוכה, אך הוא בהחלט אורסון וולס למתחילים. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !