עצרת הנוער לזכר יצחק רבין תשע"ו, 20 שנה אחרי, יוטיוב במבחן, יעד לא תיירותי: מלחמת העולם השנייה, אונס בקמפוס, כוכב הקופים (1968), EMA 2015, אקספלורר: העיר האבודה של אל הקוף
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 25 באוקטובר, 2015 / שי שגב

20:00 עצרת הנוער לזכר יצחק רבין תשע"ו, ערוץ 23


העצרת תתקיים בנוכחות שר החינוך, נפתלי בנט, הגב' דליה רבין, מנכ"לית משרד החינוך - הגב' מיכל כהן, הנהלת משרד החינוך, נציגי מועצות התלמידים והנוער, נציגי מנהיגות צעירה ונציגי תנועות הנוער מרחבי הארץ. בעצרת ישתתף הזמר רמי קליינשטיין.

21:00 20 שנה אחרי, ערוץ 23


אור, חמוטל, נעם, נעמה, סופיה ועילי עדיין לא בני עשרים. עשרים שנה אחרי רצח רבין הם נפגשים במרכז רבין ויוצאים לסיור בתחנות ההיסטוריה של החברה הישראלית. בין השאלות שתעלינה: מיהו ישראלי והאם יש אחווה ישראלית; מהי מנהיגות;איך להתמודד עם פילוג והסתה;והאם יש תקווה לעתיד טוב יותר.

21:00 יוטיוב במבחן | Man V. Viral, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


המהנדס טים שואו והפעלולן באדי מונרו, משחזרים כמה מהסרטונים המטורפים ביותר שהופצו אי פעם באינטרנט. משימתם היא לגלות האם 'מעשי גבורה' אלו הם אמיתיים או מזויפים. מרכיבה על מטף כיבוי אש ועד לריצה על המים, אין קטע וידאו שהם יירתעו ממנו. בעוד טים מסביר את המדע שעומד מאחורי הפעלולים, ג'וני הוא שפן הניסויים שבוחן את המדע בעצמו. יחד הם מגלים האם הפעלול הוא אמיתי ואם כן כיצד זה אפשרי? וכיצד איש לא מת בתהליך?... ואז הם מנסים להעלות את הרעיון לשלב הבא - להפוך אותו לגדול יותר, טוב יותר ומהיר יותר – הכל בשם המדע.

22:00 אונס בקמפוס | The Hunting Ground, ערוץ Yes דוקו


מדוע המוסדות האקדמאיים המובילים בעולם מטייחים פשעי-מין המתבצעים בין כתליהם? הבמאי קירבי דיק, שזכה בשנה שעברה באמי והיה מועמד לאוסקר על סרטו "אונס בצבא" - מביא עכשיו סרט מטלטל נוסף: חשיפת התופעה הנוראה של פשעי מין ואונס בקולג'ים ובאוניברסיטאות ברחבי ארה"ב. מעבר למחיר הנפשי הנורא שעל הסטודנטים והסטודנטיות שנפגעו ובני-משפחותיהם לשלם, מה שבלתי-נתפס הוא הטיוח של הפשעים הללו על ידי המוסדות האקדמאיים עצמם, ביניהם כמה מהנחשבים למכובדים בעולם כמו הארוורד, ייל, סטנפורד, ברקלי, ברנדייס ועוד רבים. תוך שהוא אורג עדויות בגוף ראשון וחומרים דוקומנטריים עכשוויים, הסרט עוקב אחר חייהם של מספר סטודנטיות וסטודנטים שעברו אונס או התעללות מינית ומנסים להשיג – למרות הטיוחים, ההטרדות החוזרות בין כתלי המוסדות וההשלכות הטראומטיות – גם את הצדק וגם את התואר. בימוי: קירבי דיק. 113 דקות, ארה"ב, 2015. זהו אינו סרטו הטוב ביותר של היוצר, אך הבעיות הטכניות נסלחות בשל מהות הנושא ודרך העברתו. ציון: 


22:00 כוכב הקופים (1968) | Planet of the Apes, ערוץ Yes3 


אחד מסרטי המדע הבדיוני הגדולים ביותר בתולדות הקולנוע. הסרט, אודות אסטרונאוטים שנקלעים לפלאנטה בה הקופים שולטים ובני האדם נשלטים, הפך עם יציאתו לאירוע תרבותי, הוביל לארבעה סרטי המשך, סדרות לטלוויזיה ומיני-סדרות, פריקוולים ואתחולים. הסרט היה מועמד לשני אוסקרים וזכה בפרס מיוחד על עבודת האיפור. סצנת הסיום לבדה זכתה לאינספור מחוות, חיקויים ופרודיות. שחקנים: צ'רלסטון הסטון, רודי מקדאוול, קים האנטר. במאי: פרנקלין ג'י. שאפנר. ארה"ב, 1968. סרט מעורר מחשבה, פחדים ופילוסופיה, אשר לא מפריעים לרגע לדרמה או לאקשן. ציון:
 


22:00 EMA 2015, ערוץ MTV


השידור החי של טקס פרסי המוזיקה האירופאי 2015 הישר ממילאנו, איטליה. זוהי הפעם השלישית בה נערך הטקס באיטליה והפעם השנייה בה משמשת מילאנו כעיר המארחת.

23:00 אקספלורר: העיר האבודה של אל הקוף | Explorer: Lost City of the Monkey God, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


הסדרה מתעדת מסעות של חוקרים וארכיאולוגים לגילוי ציוויליזציות עתיקות בג'ונגלים של מרכז אמריקה, ומאתגרת את מה שידענו על התרבויות והאנשים שחיו שם. בסדרה נבחן שיגעונה של האנושות לחשוף ציוויליזציות עתיקות – החל מקורטז ועד למסעות הארכיאולוגים של המאה העשרים וכן הכמיהה להיות הראשונים לגלות מה קדם לנו, כמיהה שלעיתים גורמת לנו לסכן את הכל. החוקר ויוצר הסרטים, סטיב אלקינס, בניסיונותיו למצוא את העיר האבודה של אל הקוף או 'העיר הלבנה', ביערות הגשם של אזור מוסקיטיה שבהונדורס. אחרי 20 שנות חיפושים ללא כל תוצאות, אלקינס מגיע לגילוי משמעותי. ב-2012, כשהוא וצוותו טסו בהליקופטר מעל חופת היער והשתמשו במערכת הלייזר-ליידר על מנת לסרוק את השטח תחתם, הם גילו מבנים שנראה כי ייתכן ונבנו בידי בני-אדם. בתוכנית נראה משלחת מחקר גדולה שמגיעה אל אותה הנקודה, ובוחנת את המבנים מקרוב; כן חושפים פריטים שלא נראו לפני כן. הכל במטרה לקבוע האם תגליות אלו באמת שייכות לציוויליזציה אבודה.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !