עסק משפחתי, ניל רוג'רס: סודו של כותב להיטים
חדש בטלוויזיה – יום רביעי, 25 בנובמבר, 2015 / שי שגב

21:00 עסק משפחתי | Family Biz, ערוץ Yes דוקו


סדרה ישראלית בת 3 פרקים. בעסקים משפחתיים יש כלל לא כתוב, אבל ידוע לכולם: 'דור ראשון בונה, דור שני נהנה, דור שלישי הורס'. בישראל, שהיא מדינה צעירה, יותר ויותר עסקים משפחתיים מתחילים בעשור האחרון להתמודד עם האתגר של העברת העסק לדור השלישי. על פי הסטטיסטיקה רק 5% מהעסקים יצליחו לשרוד את המעבר. הסדרה, מאת הבמאי צביקה בינדר ("הטוקבקיסטים", "חיים באשליות"), מציגה בצורה הומוריסטית ומרגשת את המורכבות והקונפליקטים שעולים מניהול עסק משפחתי, דרך שלושה עסקים משפחתיים בישראל. העסקים המשפחתיים שמשתתפים בסדרה: 'וייסבורד' - מפעל אביזרי החשמל הוותיק בישראל ייצר כבלים, מנורות, תקעים ושקעים עוד כשהבריטים היו בארץ. 'מצבות.קום' - במשך שלושה דורות משפחת סמיונוב היו בוני מצבות מהגדולים והוותיקים בארץ. 'חווה זינגבוים: קוסמטיקה רפואית' - אחת מחלוצות הקוסמטיקה הרפואית בעולם. שלוש המשפחות נותנות לראשונה מבט פנימי אינטימי, מעמיק וגם משעשע, על ניהול עסקים משפחתיים. איך מתמודדת כל משפחה, בדורות שונים ובתחומים שונים, עם הקונפליקטים שמתלווים לערבוב הזה שבין המשפחה - לעסק. ישראל, 2015.

22:00 נייל רוג'רס: סודו של כותב להיטים | Nile Rodgers - The Hitmaker, ערוץ 8

נייל רוג'רס: סודו של כותב להיטים


נייל רוג'רס הוא אחד מיצרני הלהיטים הבולטים של שנות ה-70 וה-80. הוא כתב והפיק להיטים לכוכבי ענק כמו מדונה, דיוויד בואי, מייקל ג'קסון, דאפט פאנק, פארל וויליאמס ורבים אחרים. מהו סוד הצלחתו הפנומנאלית? מה היו יחסיו עם הכוכבים שביצעו את שיריו? כיצד התאים את עצמו לז'אנרים רבים כל כך? וכיצד הצליח להמציא את עצמו מחדש בכל פעם לאורך 35 שנות קריירה? ARTE, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !