דוקומנטרי: סיפורו של הפאלוס, בנוגע לסוזן סונטאג, המנטליסט 3
יום שני, 26 בינואר 2015 / שי שגב

21:00 דיקומנטרי: סיפורו של הפאלוס | The Dickumentary, ערוץ 8 (הוט)


כל מה שרציתם לדעת על איבר המין הגברי ולא העזתם לשאול. קשה לחשוב על איבר מדובר ומתוקשר יותר מהפין הגברי. בתרבות שלנו איבר מין גדול מתקשר עם יכולות וביצועים טובים במיטה, ומשפיע באופן משמעותי על דימוי הגוף והביטחון העצמי של הגבר. עד כמה הגודל באמת קובע, ומה נחשב לגדול, קטן או ממוצע? הסרט מגולל את סיפורו של איבר המין הגברי - מההתפתחות האבולוציונית שלו לאורך ההיסטוריה ועד היום. דרך ראיונות עם יותר מ-40 מומחים מ-14 מדינות שונות, הסרט מנסה להבין ולשרטט את המיתוסים והמוסכמות החברתיות סביב הנושא. ארה"ב, 2014.

22:00 בנוגע לסוזן סונטאג | Regarding Susan Sontag, ערוץ Yes דוקו


סוזן סונטאג אהבה להתבונן. בזכות תרומתה ההגותית-ספרותית-צילומית-קולנועית-פוליטית-פמיניסטית – ואולי גם משום שמעולם לא חששה לבטא בפומבי את השקפת עולמה – היא הייתה לאחד האייקונים התרבותיים הבולטים והמשפיעים ביותר של המאה ה-20. כעת היא זוכה להתבוננות הפוכה, על חייה שלה. הדוקומנטריסטית, ננסי קייטס, מגישה סרט תיעודי העוקב ביסודיות אחר חייה ופועלה של סונטאג, שהלכה לעולמה בדיוק לפני עשור. קייטס פוסעת דרך תצלומים, חומרי ארכיון, ראיונות עם חברים, משפחה, קולגות, מאהבות ומאהבים, כמו גם דרך מילותיה של סונטאג עצמה (המקריינת: השחקנית פטרישיה קלארקסון). היא לא מוותרת על אף נקודה משמעותית בחייה, בין אם זה הרגע שבו התאהבה בקריאת ספרים, חווייתה הראשונה בבר של גייז, נישואיה המוקדמים או האהבה האחרונה. הסרט מספק מבט מעמיק לעבר כותבת ומבקרת תרבות שרעיונותיה על צילום, מלחמה, חולי וטרור מהדהדים ללא הרף עד היום. בימוי: ננסי קייטס. 100 דקות, ארה"ב, 2014.

22:00 המנטליסט 3 | The Mentalist 3, ערוץ Hot זון


העונה השלישית של דרמת הלהיט של רשת CBS וחברת Warner Bros, בכיכובו של סיימון בייקר.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !