זירת הפשע 13, מבצע חמניה, חינוך מיני - הסרט
יום חמישי, 26 בפברואר, 2015 / שי שגב

21:15 זירת הפשע 13 | CSI 13, ערוץ Hot זון


העונה ה-13 של אחת מ-10 הסדרות המצליחות בארה"ב, וזוכת התואר הסדרה הנצפית ביותר בעולם חמש פעמים. במרץ האחרון, חידשה רשת CBS את הסדרה לעונה 15, שעלתה לאחרונה בארה"ב. בסיום המטלטל של העונה הקודמת, המפקח הטרי של הצוות, ד. ב. ראסל (טד דנסון), גילה שנכדתו נעדרת, קונראד אקלי (מארק ואן, "אנג'ל") נורה במפתיע, פינליי התבשרה שמישהו עוקב אחריה, החלה חקירה על חשדות של שחיתות ב-LYPD וניק (ג'ורג' אידס) הודיע על פרישתו. ספוילר - בפתיחת העונה החדשה, נכדתו של ראסל עדיין מוחזקת על ידי מק'קין (קונור או'פרל), אקלי נמצא בין חיים ומוות וחקירת השחיתות בעיצומה. מקביל, הכרזת הפרישה של ניק משפיעה עמוקות על כל אנשי הצוות. לתפקידי אורח מגיעים העונה: גארי סיניז, ניל מקדונו ("קפטן אמריקה"), אוזי אוסבורן, אריק רוברטס, טים מת'סון ("בית החיות"), כריס אוורט, דילן וולש ("ניפ/טאק"), אנריקה מורסיאנו ("ללא עקבות"), ג'יימס קליס ("יומנה של ברידג'ט ג'ונס"), בריאן ואן הולט ("קוגר טאון"), ניקי דה-לולך ("אוקוורד") ו-דיוויד קסידי ("משפחת פרטרידג'"). וויליאם פיטרסון שב לתפקידו של גיל גריסום בהופעת אורח שהפתיעה את המעריצים.

22:00 מבצע חמניה | Operation Sunflower, ערוץ הקולנוע הישראלי


שואה גרעינית ניצבת בפתחה של ישראל. בתוך שעה וארבעים וחמש דקות ישוגרו טילים גרעינים לכיוונינו. אל מול הזמן ההולך ואוזל משוחזר סיפור בניית האופציה הגרעינית של ישראל. עלילת הסרט המתפרשת בין ירושלים, פריז ודימונה, וחושפת את העשייה הבלתי אפשרית, האינטריגות הפוליטיות, עולם המדע והדרמות האנושיות של האנשים שמאחורי הפרויקט הסודי שזכה לכינוי מבצע חמניה. באמצעות ראש המוסד וסגניתו מתחיל מסע של שכנועים, מניפולציות ובריתות חשאיות - הכל כדי להשיג את האופציה הגרעינית, זו שבבוא היום תמנע מלחמה מול שכנותיה של ישראל. מנגד לאנשי המוסד, ניצב פנחס פיירברג, מדען הפיזיקה הבכיר של ישראל, הקרוע בין האתגר המקצועי והאקדמי של בניית פצצה גרעינית, לבין ההשלכות הפוטנציאליות של בניית פצצה שכזו. שחקנים: יהורם גאון, צופית גרנט, דניאלה קרטס, יוסי מרשק. 105 דקות, ישראל, 2014. סרט נאיבי מאוד וקצת מוזר, לרוב מגוחך, אך בהחלט ניתן להעביר איתו את הזמן ולהאמין בחלום הציוני. ציון: 


22:05 חינוך מיני, הסרט | Sex (Ed) The Movie, ערוץ 8 (הוט)


מאז ומתמיד שיעורי חינוך מיני לוו בסרטים הסברתיים. מאז 1893 הופקו מעל ל-100,000 סרטי חינוך מיני בארה"ב. הסרטים, לעתים קרובות מצחיקים, לפעמים מועילים וכמעט תמיד מוזרים ומביכים, הובילו דורות של תלמידים צעירים לחשוב על סקס במונחים של צינורות ושסתומים. אך כפי שהסרט מעיד, מתחת לשטח, תוכן הסרטים לוכד בצורה מבריקה את אותן העמדות המוסריות והתרבותיות המשתנות שמשעממות את בני הנוער. ארה"ב, 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !