עידן הקרח, התבגרות, מאיקו: ילדה רוקדת, עקבות במים, לוסי, מרדף לילי, הגן
חדש בטלוויזיה – יום שישי, 26 בפברואר, 2016 / שי שגב

17:00 עידן הקרח | Ice Age, ערוץ Yes5


סרט אנימציה שזכה להצלחה, היה מועמד לאוסקר, והוליד שלושה המשכים. בעוד עידן הקרח מתקרב, חוברות ביחד כמה חיות פרהיסטוריות שנשארו מאחור, למסע הארוך למחוזות בטוחים יותר. במסען הן נתקלות בתינוק אנושי ומחליטות לשנות כיוון ולהחזירו לשבט בני האדם, למרות הסכנות. במקביל מתואר מאבקו של סקראט הסנאי לשים את ידו על אגוז עיקש. מדובבים: טוביה צפיר, טל פרידמן, אפי בן ישראל. במאים: כריס וודג' וקרלוס סלדאנה. ארה"ב, 2002. סרט חביב ומשעשע, שהתחיל המשכים רבים וארוכים. הנפשה טובה אל מול הומור סביר. ציון: 


21:30 התבגרות | Boyhood, ערוץ Yes1

לפרטים נוספים, ראו יום שישי, 10 ביולי, 2015, בשעה 22:00 בערוץ Hot גולד

21:30 מאיקו: ילדה רוקדת | Maiko: Dancing Child, ערוץ Yes דוקו


הגורל של מאיקוֹ נחתם עוד לפני שהיא בכלל נולדה: פירוש שמה ביפנית – 'ילדה רוקדת'. היום היא רקדנית בלט, ומזמן מילאה את ההבטחה שגולמה בשמה, אך היא ומשפחתה היו צריכים להקריב קורבנות רבים בדרך: בגיל 15 היא עברה מיפן ללונדון כדי ללמוד בבית הספר היוקרתי למחול. כדי לשלם את שכר הלימוד, אמהּ מכרה את בֵּיתה והוריה מנעו מעצמם כל מותרות. כישלון פשוט לא היה אופציה. היום, בתחילת שנות השלושים לחייה, היא בדיוק איפה שהיא הייתה רוצה להיות – פרימה בלרינה בלהקת הבלט הנורבגית הלאומית. אלא שבמאיקו בוער גם משהו נוסף: היא רוצה ילד. האם ניתן לשלב אימהוּת ולשמור על מקומה בצמרת המקצוע? בעולם הבלט, בין אם מדובר בהריון, חופשת לידה או סיבות אחרות, אם אתה זז הצידה, אתה מאבד את המקום שלך; תמיד יש כשרון צעיר ממך שממתין להחליף אותך. הריון הוא גם התקפה אמיתית על גופה של רקדנית, כך שמאיקו ניצבת בפני דילמה רצינית. צילומים מרהיבים מהופעות ומחזרות אינטנסיביות משולבים בסצנות אינטימיות מחייה של מאיקו. מה הבחירה שהיא תחליט לעשות בסופו של דבר? האם תוותר על חלום אחד בעבור חלום אחר? בימוי: אסה סוונהיים דריבנס. 70 דקות, נורבגיה, 2015.

22:00 עקבות במים | The Water Diviner, ערוץ Yes3


הזוכה הגדול של פרסי הקולנוע האוסטרלים 2015. סרט הביכורים כבמאי של ראסל קרואו, שגם משחק בתפקיד הראשי. קרואו הוא קונור, איש אדמה מאוסטרליה, אשר יוצא למסע בטורקיה כדי לגלות מה עלה בגורל בניו אשר השתתפו בקרב הקטלני על גאליפולי. בזמן חיפושיו הוא מפתח קשר עם אישה צעירה ומקומית, אשר חוותה אבדות במהלך המערכות הצבאיות. שחקנים נוספים: אולגה קורילנקו, יילמז ארדוגן, ג'אי קורטני. אוסטרליה, 2015.
הסרט לא מותיר הרבה עקבות בזיכרון וגם הלב נשאר יבש. האלמנטים הפסאודו-מיסטיים לא ממש מתחברים עם הסיפור המלודרמטי הכתוב באופן מיושן. ציון: 


22:00 לוסי | Lucy, ערוץ Yes2


לוסי, אמריקנית צעירה בפריז, נופלת לידיו של גנגסטר אכזרי אותה הוא מכריח להעביר סמים משני תודעה בתוך גופה. אבל תקלה מצערת בדרך, משחררת את תוכן המטען ולוסי מוצאת את עצמה תחת השפעת החומר שמעצים את יכולותיה ועוזר לה לפתח כישורים שאין לאנשים רגילים (על ידי שימוש באחוז גבוה יותר ממוחה). כאשר היא כבר הופכת למכונת מלחמה שיכולה לעשות במציאות כרצונה, הכוחות המנסים לעצור אותה ואלו שהיא מחפשת לנקום בהם, הופכים את פריז לאיזור של אקשן בלתי פוסק. שחקנים: סקרלט ג'והנסן, מורגן פרימן, צ'וי מין-סיק ("שבעה צעדים"), פילו אסבק ("הממשלה"). במאי: לוק בסון. צרפת, 2014. סרט הפעולה החדש של לוק בסון מציג עלילה טיפשית, אבל שחקנית מענגת וחסרת מעצורים. ציון: 

22:00 מרדף לילי | Run all Night, ערוץ Hot גולד

לפרטים נוספים, ראו יום שישי, 19 בפברואר, 2016, בשעה 22:00 בערוץ Yes4

23:35 הגן | The Garden, ערוץ Yes קולנוע ישראלי


דרמה. אל גן עצי פרי בירושלים, נמלטת נערה מפחד בריונים המנסים לאנסה. בעל הגן חושב שההשגחה העליונה שלחה מלאך לגנו. שחקנים: שייקה אופיר, מלני גריפית, שושנה דואר, צחי נוי. במאי: ויקטור נורד. ישראל, 1977.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !