ספיישל ג'ורג' עובדיה: אריאנה, פישקה במילואים, קוראים לי שמיל, נחצ'ה והגנרל, הדודה מארגנטינה; סרט ערבית, אנני, יצורים יפהפיים, איש נובמבר, עריסה ריקה, המועדון של ג'ימי
חדש בטלוויזיה - יום שישי, 26 ביוני, 2015 / שי שגב

ספיישל ג'ורג' עובדיה, ערוץ הקולנוע הישראלי


במלאות 20 שנה למותו של ג'ורג' עובדיה, מצדיע הערוץ לפועלו עם רטרוספקטיבה חגיגית של סרטיו. עובדיה היה מלך הקולנוע הישראלי של שנות ה-70, עם סרט חדש כל שנה לאורך העשור, כאשר סרטיו היו להיטים קופתיים גדולים. הקולנוע של עובדיה מכוון אל הלב של הקהל ובמסורת של ז'אנר המלודרמה המבוסס על רגשות ויצרים גדולים מהחיים - דמעות, צחוק, כעס, בגידות ואכזבות ואיתם הרבה מאוד מוזיקה. עובדיה גם היה מפיק בעל חוש מסחרי והרבה להשתמש בכוכבים החמים של התקופה, בעיקר זמרים וזמרות. בסרטיו הופיעו צביקה פיק, יגאל בשן, יונה אליאן, ניסים סרוסי ועוד. בין הסרטים בבכורה בערוץ: אריאנה, פישקה במילואים, קוראים לי שמיל, נחצ'ה והגנרל, הדודה מארגנטינה.

14:20 אריאנה | Ariana, ערוץ הקולנוע הישראלי


ספיישל ג'ורג עובדיה. דרמה. כוכבה נכנסה להריון מגבר עשיר שלא רצה בקשר עם בתו. לאחר מותה מכרים שלה מאמצים את ביתה אריאנה. כשאריאנה גדלה, ההיסטוריה חוזרת על עצמה. שחקנים: גבי עמרני ואריה אליאס. ישראל, 1971.

15:50 פישקה במילואים | Fishke Goes to War, ערוץ הקולנוע הישראלי


ספיישל ג'ורג עובדיה. קומדיה מלחמתית המספרת על פישקה הצנום, שהופך לחייל מצטיין בצבא ההגנה לישראל. שחקנים: גבי עמרני ופול סמית'. ביים: ג'ורג' עובדיה. ישראל, 1971.

17:20 קוראים לי שמיל | They Call Me Shmil, ערוץ הקולנוע הישראלי


ספיישל ג'ורג עובדיה. קומדיית הקאלט בכיכובו של אורי זוהר מספרת על שמיל וג'ו, זוג נוודים חביבים אך אלימים. בלי להתכוון, הופכים השניים לגיבורי היום המצילים מפעל בצרה ונערה במצוקה. עם יונה אליאן. ישראל, 1973.

20:25 נחצ'ה והגנרל
Nahtche and the General, ערוץ הקולנוע הישראלי 


ספיישל ג'ורג עובדיה. אחת הצלחות הקופתיות הגדולות של שנות השבעים מספרת על הרפתקאותיו של נחצ'ה בצבא. שחקנים: גבי עמרני, יעקב בודו, דובי גל וציפי שביט. ביים: ג'ורג' עובדיה. ישראל, 1972.

23:40 הדודה מארגנטינה | The Auntie from Argentina, ערוץ הקולנוע הישראלי


ספיישל ג'ורג עובדיה. האחים רפי ויוסי חיים מכספים ששולחת להם דודתם מארגנטינה. במהלך ההכנות לחתונתם עם בנותיו של סוחר בשוק, מתרחשות כל התקלות האפשריות. שחקנים: ישראל גוריון, יוסף שילוח. במאי: ג'ורג' עובדיה. ישראל, 1983.

16:30 סרט ערבית | Arab Movie, ערוץ 8


זוכה פרס תרבות ואמנות - דוק אביב 2015. רבים נזכרים בגעגוע בטקס קבלת השבת בימים בהם הטלוויזיה החד-ערוצית שידרה את הסרט הערבי של יום שישי. מעולם לא שאלנו את עצמנו איך הגיעו הסרטים לערוץ הרשמי כשהגבולות סגורים ולמה שודרו בו סרטים של "האויב". הסרט הערבי-מצרי איפשר לחלקנו לחזור לרגע למולדת הראשונה ולאחרים להציץ מחלון "הווילה בג'ונגל" אל השכנים שמעבר לגבול. אלא שרובנו לא רצינו לראות את האנשים שתרבותם, תקוותיהם וכאבם נשקפו אלינו. הסרט מחזיר אותנו לכוכבים, למוזיקה, לעלילות המפותלות, ולרגע הקצר שבו חלקנו את אותם גיבורי תרבות עם כל עמי המזרח התיכון. העושר והעוצמה של הקולנוע המצרי מתגלים, ועולות שאלות מטרידות. בימוי: איל שגיא ביזאווי ושרה צפרוני. 60 דקות, ישראל, 2015.

17:00 אנני | Annie, ערוץ Yes5


העיבוד הקולנועי הקלאסי למחזמר על היתומה השובבה, בעלת השיער האדמוני, שנלקחת מבית היתומים אל אחוזתו של מיליונר נרגן, ובהדרגה מצליחה לכבוש את לבו. שחקנים: אילין קווין, אלברט פיני. במאי: ג'ון יוסטון. ארה"ב, 1982. עיבוד יוצא דופן למחזה הנודע, אך הילדים חמודים והשירים בלתי נשכחים. ציון: 


22:00 יצורים יפהפיים | Beautiful Creatures, ערוץ Hot גולד


אית'ן הוא תיכוניסט צעיר שכל רצונו הוא לעזוב את העיירה הקטנה בה הוא חי ולהיות סופר מפורסם. הוא לא היה יכול לדמיין את ההרפתקה המוזרה אליה יקלע עם הגעתה של נערה צעירה לחייו. לנה, בחורה מסתורית ויפה, שושלת למשפחה עתיקה ששורשיה נטועים בהיסטוריה של המקום, מתחברת לאית'ן ומגלה לו את סודה: בעוד כמה ימים, כאשר ימלאו לה 16 שנים, יוכרע עתידה האם היא תשתייך לכוחות האור או לכוחות האופל. בעקבות האירוע המכריע, העיירה הופכת למרכז של כשפים וכוחות על טבעיים שינסו לנכס את לנה לעצמם, ולקרוע אותה ממשפחתה ומאית'ן – אהבתה החדשה. שחקנים: אלדן ארנרייך ("טטרו"), ויולה דיוויס ("העזרה"), ג'רמי איירונס, אמה תומפסון, איימי רוסום ("פנטום האופרה"). במאי: ריצ'רד לגרוונאז. ארה"ב, 2013. משחק טוב של התפקידים הראשיים ומשחק מצוין של שחקני המשנה, אך העלילה המעובדת מתוך ספר נראית כאילו דוללה במים, ולאחר סינון גרוע של סדרת "דמדומים". ציון:
 


22:00 איש נובמבר | November Man, ערוץ Yes4


מותחן אקשן עם פירס ברונסן, אקס ג'יימס בונד, החוזר לגלם מרגל חשאי. ברוסנן מגלם סוכן CIA בדימוס אשר מחליט לחזור למשחק למשימה אחת, חשובה ואישית – הוא מתייצב להגן על עדה חשובה שיש לה מידע סודי ורגיש אודות הסוכנות. הסכנה מעל לראשם גוברת כאשר למשחק מצטרף חניך לשעבר של הסוכן, רוצח שכיר קטלני ויריב עיקש במיוחד. שחקנים נוספים: אולגה קורילנקו ("קוואנטום של נחמה"), לוק ברייסי. במאי: רוג'ר דונלדסון ("השתול"), ארה"ב, 2014. 
סרט פעולה עם עלילה מטופשת, דיאלוגים נוראיים ותסריט עם יותר חורים מאשר בגבינה שווייצרית. ציון: 

22:00 עריסה ריקה | Stolen from the Womb, ערוץ לייפטיים


מותחן שנבנה על הפחד הגדול ביותר של כל הורה. דיאן ורוב נרגשים כשהם מגלים שהם עומדים להיות הורים בפעם הראשונה. שמחתם נקטעת מוקדם מדי כשלחייהם נכנסת צ'לסי, אישה צעירה ובלתי יציבה הנואשת לתינוק משלה. כשצ'לסי מגלה שלא תוכל להוליד ילדים היא חוטפת את דיאן, מזרזת את הלידה וגונבת את היילוד הטרי. שחקנים: לריסה אולייניק ("עולמה הסודי של אלכס"), לורה מנל ("מפלט").

22:00 המועדון של ג'ימי | Jimmy's Hall, ערוץ Yes3


מבוסס על סיפור אמיתי.לאחר עשר שנים בגלות, חוזר ג'ימי לעיירתו באירלנד, ומגלה שעל המקום השתלטו תנועות קיצוניות, המונעות מהצעירים לרקוד ולחגוג. במטרה להילחם בשמרנים, פותח ג'ימי מועדון ריקודים וסוחף אחריו את צעירי העיירה, אבל הכומר הקהילתי ומנהיג הפשיסטים לא יתנו לכך לעבור בקלות. שחקנים: בארי וורד, פרנסיס מאגי, ג'ים נורטון, בריאן פ. או'בריאן. במאי: קן לואץ' ("קס"). אנגליה, 2014. 
לואץ' מביים ביד רכה ועדינה ואינו שוכח לסחוט הומור גם במצבים הקודרים ביותר. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !