מבנים מדברים, פארק הסוטים, חנות קטנה ומטריפה
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 26 ביולי, 2015 / שי שגב

21:00 מִבנים מדברים | Cathedrals of Culture, ערוץ Yes דוקו


שישה אייקונים אדריכליים מרהיבים ומגוונים זוכים לקול משלהם, בוחנים את חייהם של בני האנוש מהפרספקטיבה של מבנה תוצר יד אדם. שישה יוצרי קולנוע מוערכים מביאים את סגנונם הייחודי וגישתם האמנותית אל הפרויקט: וים ונדרס, מיכאל גלאווגר, מייקל מדסן, רוברט רדפורד, מרגרט אולין וכרים איינוז. בניינים, הם מראים לנו, הם התגלמויות חומריות של מחשבה ופעולה אנושית: בניין התזמורת הפילהרמונית בברלין, אייקון של מודרניזם; הספרייה הלאומית של רוסיה, ממלכה של מחשבות; בית הכלא האלדן בנורווגיה, מתקן הכליאה האנושי ביותר בעולם; מכון סאלק בסן דייגו, מעוז של חשיבה מדעית פורצת דרך; בית האופרה של אוסלו, סימביוזה עתידנית של אמנות וחיים; ומרכז פומפידו המפורסם, מכונת תרבות מודרנית. הסרטים בוחנים כיצד כל אחת מאבני הדרך הארכיטקטוניות הללו משקפת את התרבות שלנו ומשמרת את זיכרוננו הקולקטיבי. מפיק אחראי: וים ונדרס. 6 * 26 דקות, גרמניה, 2014.

22:00 פארק הסוטים | Pervert Park, ערוץ 8


ציון לשבח לסרט דוקומנטרי פסטיבל סאנדאנס 2015. פארק הסוטים הוא אתר קרוואנים בו חיים 120 עברייני מין מורשעים בפלורידה ארה"ב. הסרט מפגיש אותנו עם האנשים שאף אחד מאתנו לא היה מאחל לעצמו כשכנים. החוק האוסר על עברייני מין מורשעים להתקרב לאזורים בהם מתגוררים ילדים מאלץ אותם לחיות תחת גשרים, ביערות, או באתרי קרוואנים מתוחמים. בפארק הסוטים מתגוררים אנשים שמתמודדים יום יום עם פשעיהם המזעזעים ועם השלכותיהם על חייהם שלהם ועל חיי קורבנותיהם. דנמרק, 2014. סרט קשה וכואב מאוד לצפייה, לא בגלל מה שמראים, אלא בגלל מה שמספרים. חשוב, אבל ראו הוזהרתם. ציון:
 


22:00 חנות קטנה ומטריפה | Little Shop of Horrors, ערוץ Yes3


הקומדיה המוזיקלית, על בחור ביישן שחייו משתנים בזכות צמח מיוחד במינו, הייתה מועמדת לשני פרסי אוסקר ולגלובוס הזהב לסרט הטוב ביותר, וזכתה עם השנים למעמד של קאלט. הסרט מבוסס על מחזמר של אלן מנקין והווארד אשמן ("היפה והחיה" של דיסני), המבוסס בעצמו על סרט האימה הקלאסי של רוג'ר קורמן מ-1960. שחקנים: ריק מוראניס, אלן גרין, סטיב מרטין, ביל מארי. במאי: פרנק אוז. ארה"ב, 1986. השילוב המושלם בין סרט אימה למחזמר קלאסי וקליט מביא יצירה משעשעת ומלאת השראה, בעיקר של מרטין ומארי. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !