מקדש מעט, על הקצה, שקרים שסיפרתי לאהובי, האח הגדול רואה הכל
חדש בטלוויזיה - יום רביעי, 26 באוגוסט, 2015 / שי שגב

21:00 מקדש מעט, ערוץ 1


סדרה דוקומנטרית חדשה בת שישה פרקים המנערת את האבק מעל בית-הכנסת ובוחנת מחדש את המשמעות הדתית, התרבותית והחברתית של המוסד העתיק הזה במציאות הישראלית של שנת 2015. יוצרי הסדרה: אליעזר (לייזי) שפירא, אילנית באומן.

22:00 על הקצה | The Brink, ערוץ Yes Oh


קומדיה פוליטית שחורה חדשה מבית HBO, פרי עטם של האחים רוברטו בנביב ("העשב של השכן") וקים בנביב, והמפיק ג'רי וינטרוב ("אושן 11", "קרטה קיד"), בכיכובם של זוכה האוסקר טים רובינס וג'ק בלאק. כאשר גנרל קשוח משתלט על פקיסטן ועל הארסנל הגרעיני שלה, גורל העולם מונח על כתפיהם של שלושה אמריקנים: וולטר לרסון מזכיר המדינה, חלקלק, רודף נשים וחובב אלכוהול, אלכס טלבוט - עובד משרד החוץ זוטר ומפוקפק, טייס הצי המהולל זיק טילסון (פבלו שרייבר, "חוק וסדר - מדור מיוחד", "הסמויה") הסוחר ומשתמש בסמים, ועובד שגרירות עוקצני (אסיף מנדבי, "הדיילי שואו"). החבורה הססגונית והמפוקפקת הזו, הזו צריכה להתמודד עם הכאוס הסובב אותם, ולהציל את העולם ממלחמת עולם שלישית. ציון איי.אם.די.בי.: 7.7/10, עגבניות רקובות: 54%/100%, טי.וי.קום: 8.3/10, מטה-קריטיק: 52/100

22:25 שקרים שסיפרתי לאהובי | I Love You... But I Lied, ערוץ לייפטיים


סדרת דוקו-דרמה חדשה המציגה סיפורים מוטרפים - אבל אמיתיים - שקרו לאנשים, כשסודותיהם האפלים ביותר נחשפו בפני האנשים החשובים בחייהם ושני הצדדים נאלצו להתמודד עם ההשלכות. בהשראת מקרים אמיתיים, כל פרק בסדרה חושף שני סיפורים בהם גבר או אישה נאלצים לחשוף שקר או סוד אפל המסתתר בלב הזוגיות שלהם. בכל פרק, שחקנים משחזרים את הסיפורים, כשחלקים רבים מהסיפור אינם ידועים או כתובים להם מראש, מה שיצר במהלך הצילומים תגובה רגשית אותנטית. בין הסיפורים נתקל באישה הבוגדת בבעלה, גבר שמסתיר עבודה בלתי חוקית, אישה עם חיים כפולים, שתי חברות טובות בהריון מגלות סוד שיאפיל על חברותן.

22:50 האח הגדול רואה הכל | An Eye on You, Citizens Under Surveillance, ערוץ 8


האם יש תחום בחיינו אשר איננו תחת מעקב? אזרחי המאה ה-21 נמצאים תחת עין בוחנת – בין אם יסכימו לכך ובין אם לא. מסמך תיעודי החוקר, לאורך זמן, את הסיכונים הכרוכים במעקב הגלובלי אחר אזרחי העולם ופותח לדיון את שאלת היותנו חופשיים תחת מעקב זה. ARTE, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !