מגש הכסף, מוות: סדרה על החיים 
חדש בטלוויזיה - יום שני, 26 באוקטובר, 2015 / שי שגב

21:00 מגש הכסף | The Silver Plater, ערוץ 8


סדרה רדיקלית של דורון צברי ואמיר בן דוד, המתריעה מפני חורבן כלכלי וחברתי מתקרב. בשלושת חלקיה צוללת הסדרה אל מעמקי הכלכלה והחברה בישראל, מציפה את הבעיות המהותיות בה ומציעה פתרונות מהפכניים, אך יישומיים, שעל הציבור בישראל לשאוף אליהם. גיבורי הסדרה - גיא רולניק, פרופ' ירון זליכה ופרופ' דני גוטווין – מובילים אותנו למסע אל תוך המשק הישראלי: אל הפוליטיקה של הכסף; אל בורות השומן הסמויים מהעין; אל הפינות האפלות שבעלי העניין מנסים להסתיר; אל השקרים והמניפולציות בתקשורת; אל המקומות שאפשר וחייבים לתקן. במאי: דורון צברי.

21:05 מוות: סדרה על החיים | Death - A Series About Life, ערוץ Yes דוקו


סדרה מבדרת, מחכימה, מפתיעה ומעוררת השראה על דבר אחד שאנחנו יודעים בוודאות: אנחנו נמות. הנוכחות של המוות בחיינו גדולה הרבה יותר ממה שנדמה לנו, ויש לה השפעה מדהימה על הדרך בה אנו חיים את חיינו. המסגרת העלילתית של הסדרה סביב אב וביתו בת התשע, שיוצאים - לאחר מות אֵם המשפחה - למסע בעולם כדי ללמוד משהו על המוות: ההיבט הפיזיולוגי של מות הגוף; המקומות בהם מקפיאים גופות לצורך התעוררות עתידית; תעשיית חיי הצנח; טקסי הקבורה המוזרים ביותר; ההיבטים שיווקיים והפוליטיים שלו; ועוד. עם הרבה הומור, סקרנות, פתיחות וכבוד, מביאה הסדרה, שצולמה בלמעלה מ-100 לוקיישנים ו-25 ארצות מבט חדש ומרענן על התופעה שמשותפת לכל חי. בימוי: אייוינד טולאס. חמישה פרקים בני 52 דקות. נורבגיה, 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !