יום השואה הבינלאומי, משפחה נרדפת, ליל הפתאים, היינריך הימלר: אדם הגון, לחיות את הרגע, הבנייה של מלון וולדורף אסטוריה, ירד הלילה, אוצר האי המקולל 
יום שלישי, 27 בינואר 2015 / שי שגב 

20:25 משפחה נרדפת | The Haunted Hathaway, ערוץ ניקולדיאון


סיטקום העוקב אחר אם חד הורית ושתי בנותיה העוברות לבית חדש ובו שלוש רוחות רפאים: אב חד הורי ושני בניו. שתי המשפחות נאלצות ללמוד כיצד לחיות יחדיו ולשלב את כוחותיהם. מישל האת'אווי היא גרושה המנהלת חנות לעוגות ומטפלת בשת בנותיה: טיילור, מתעמלת מוכשרת ופרנקי, אחותה הצעירה ותהמהונית. ריי פרסטון הוא נגן סקסופון חובב ואב לשני בנים מתבגרים: מיילס הבכור, המנומס והמתחשב בין האחים; ולואיס השובב, שתחביבו הגדול הוא להפחיד אנשים. ציון איי.אם.די.בי.: 5.2/10, ציון טי.וי.קום: 4.8/10, קומון סנס מדיה: מתאים לגילאי 6 - ציון: 4/5.

21:00 ליל הפתאים | Night of Fools, ערוץ 1


סיפורם של כ-400 יהודים, שפעלו במלחמת העולם השנייה במחתרת, וסייעו לכוחות בעלות הברית לכבוש את העיר אלג'יר - בירת אלג'יריה, מידי הצבא הפרו נאצי. בליל השמונה בנובמבר, 1942, הצליחה המחתרת היהודית, בעזרת מספר קצינים צרפתים קתוליים, לעצור בבתיהם את ראשי ממשל וישי הפשיסטיים ולמסור את מפתחות העיר לכוחות בעלות הברית שנחתו באותו הלילה במדינה. המבצע שלא סופר עד כה, משלב התמודדות עם איום קיומי מול צבא וישי הפרו-נאצי (20,000 חיילים), עם תעוזה, חוצפה, יצירתיות, עורמה, שלומיאליות ואמונה. צלם: יואב קוש, עורכת: קליה בן עמרם, במאי ומפיק: רמי קמחי. 54 דקות, ישראל, 2014.

21:00 היינריך הימלר: אדם הגון | The Decent One, ערוץ Yes דוקו


ב-6 במאי 1945 השתלטו חיילי צבא ארה"ב על ביתה הפרטי של משפחת הימלר בגרמניה. במהלך שהותם מצאו החיילים האמריקנים מאות מכתבים יומנים ותצלומים אישיים שבניגוד להוראות, לא נמסרו לשלטונות הצבא. הסרט מבוסס על מסמכים אישיים אלו. באמצעות פירוק קולנועי של ביוגרפיה, היסטוריה ומוּסר, מאפשר "אדם הגון" חשיפה ייחודית - ולעיתים מטרידה - אל מסתורי מוחו ותולדות חייו של אדריכל הפתרון הסופי, מפקד האס.אס., היינריך הימלר. זהו דיוקן ייחודי של אחת הדמויות הבולטות והאכזריות ביותר של הרייך השלישי. חומרי הארכיון הנדירים מרכיבים סרט העוסק במגלומניה של רוצח המונים ובהדחקה גורפת של חרטה ואשם. תסריט, בימוי והפקה: ונסה לאפּא. 96 דקןת, ישראל/אוסטריה, 2014. הסרט התיעודי הטוב ביותר - פסטיבל ירושלים 2014. הסרט אינו מחדש דבר מבחינה היסטורית, אך בהחלט מעורר את המפלצת ומשחיר את הנפש בכל הקשור לקורבנות השואה. ציון: 
 

22:00 לחיות את הרגע | The Spectacular Now, ערוץ Yes3


דרמת נעורים רומנטית רגישה ובוגרת, בכיכובם של שניים מהשחקנים העולים בהוליווד - מיילס טלר ("וויפלאש") ושיילין וודלי ("אשמת הכוכבים"). הוא מגלם נער פרוע וחובב מסיבות המנסה לשרוד בשלום את שנתו האחרונה בתיכון. היא ההפך הגמור - נערה שקטה, חנונית ולא הכי פופולרית, שלעולם לא תסתבך בצרות. על אף ההבדלים המהותיים ביניהם, הם מתחברים, בהתחלה כמשהו חד פעמי ומקרי, תחת השפעת כהילים ונסיונות שלו להתגבר על פרידה כואבת, אך בהדרגה נרקם בין שני ההפכים קשר מרפא ומרגש שיעזור לשניהם להתמודד לראשונה עם משפחותיהם ועם הפחדים והחששות המלווים את ההתבגרות. שחקנים נוספים: ברי לארסון ("בית זמני"), קייל צ'נדלר ("הזאב מוול סטריט"). במאי: ג'יימס פונסולדט ("מחוקים"). ארה"ב, 2013. זוכה פרס המשחק בפסטיבל סאנדנס, מועמד לפרסי התסריט והשחקנית בפרסי הקולנוע האמריקני העצמאי; אחד מעשרת סרטי השנה של ה-NBR. סרט קצבי, משעשע ורגיש, שמצליח להימנע ממלכודות של סרטי התבגרות טיפוסיים. ציון: 

22:00 הבנייה של מלון וולדורף אסטוריה | A Tale of Luxury, ערוץ החיים הטובים


תיעוד בן שלוש שנים של מלאכת הבנייה והשחזור המורכבת והייחודית של מלון וולדורף אסטוריה בירושלים. מסע בזמן אל ירושלים כפי שהייתה לפני כ-100 שנה – אל סמטאות האבן הססגוניות, אל הבתים העתיקים ואל מלון היוקרה שעוצב על ידי הארכיטקט התורכי הבכיר של אותה העת. 20 שנה מאוחר יותר יעמוד המלון נטוש ומתפורר וחלליו ישמשו בית ארעי למשרדים. 3 פרקים.

22:00 ירד הלילה | Night Will Fall, ערוץ 8 (הוט)


חשיפת הפרויקט הגנוז שצולם בתום מלחמת העולם השנייה. עם תום המלחמה, היו צלמי הצבא הבריטי הראשונים שנכנסו למחנה הריכוז ברגן-בלזן, ביחד עם חיילי צבאות בעלות הברית, ותעדו את המראות המזעזעים של הגופות ושל האסירים השדופים. הקולנוען סידני ברנשטיין תכנן להשתמש בחומרים הללו ביחד עם חומרים נוספים שצילמו בעלות הברית, כדי ליצור סרט המעמת את אזרחי גרמניה עם פשעי הרייך השלישי, והקולנוען הנודע אלפרד היצ'קוק גויס למשימה. התמונות הקשות כוננו עדות מזעזעת של זוועות הנאצים, אך עקב שורה של נסיבות, בין השאר נטען כי הסרט עשוי לפגוע בתהליך השיקום של גרמניה שלאחר המלחמה, הפרויקט נגנז. כעת, 70 שנים לאחר מכן, עוקב "ירד הלילה" אחר סיפורו של הסרט ההוא. דרך חומרי ארכיון מרתקים ועדויות מניצולים ומשחררים כאחד, מגולל הסרט התיעודי שלפנינו את המאמצים שנעשו כדי לתעד את המציאות הבלתי נתפסת שמולה ניצבו בעלות הברית בעת שחרור המחנות. סרט אימה מרתק, בנוי וערוך היטב, החושף עוד נדבך ויזואלי מזוועות השואה. ציון: 

22:30 אוצר האי המקולל | The Curse of Oak Island, ערוץ ההיסטוריה HD


סדרה חדשה (שכבר חודשה לעונה שנייה), המלווה בשישה פרקים מותחים את מעללי האחים ריק לאגינה ומארטי לאגינה, שיוצאים להרפתקת חייהם: לגלות את האוצר המסתורי החבוי למעלה מ-200 שנה באי אוק אשר בנובה סקוטיה, קנדה. האם יצליחו האחים היכן שכל קודמיהם נכשלו? לפי אגדה עתיקה, על שבעה אנשים למות בטרם ייחשף סוד האוצר באי אוק. נכון להיום, מספר הקורבנות עומד על שש... האחים ממישיגן קנו את מרבית שטח האי וחידשו את מאמצי החיפוש אחר האוצר האגדי. מאז שהיו קטנים, האי היווה מקור משיכה קסום עבור צמד האחים. האם מזלם יהיה שונה מזה של כל החוקרים ומחפשים לפניהם, שתרו אחר אותו אוצר – וכשלו?

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !