שמנופוביה, אויבות: בטי וג'ואן
חדש בטלוויזיה – יום שני, 27 במרץ, 2017 / שי שגב

21:00 שמנופוביה, ערוץ Hot8


סדרה בת שלושה פרקים העוסקת בתופעת האפלייה המופנית כנגד אנשים בעלי עודף משקל. תופעת השמנופוביה על כל גווניה: על סיבותיה החברתיות, ההיסטוריות והפוליטיות, כיצד הגיעה אל לב הקונצנזוס וכיצד היא פוגעת בחייהם של רבים מהאוכלוסייה. עורכת ובמאית: טימי לוי. 30 דקות כל פרק, ישראל, 2017.

22:00 אויבות: בטי וג'ואן | Feud: Bette and Joan, ערוץ Yes דרמה


האנתולוגיה החדשה של רשת FX מבית היוצר של ראיין מרפי ובבימויו ("אימה אמריקאית", "אמריקה נגד או. ג'יי. סימפסון"), המספרת את סיפור האגדה על היריבות המרה בין ג'ואן קרופורד (ג'סיקה לאנג) ובטי דיוויס (סוזן סרנדון) במהלך שיתוף הפעולה שלהן ב-1962, בהפקת הסרט "מה קרה לבייבי ג'יין?" המועמד לאוסקר, ועוד זמן רב לאחר שהמצלמות פסקו לצלם. הסדרה מציגה את הקשיים שחוו שתי השחקניות, אשר סבלו משנאת נשים, אפליה על רקע גילן ומינן, בעודן נאבקות למשוך את ההצלחה והתהילה, בדמדומי הקריירות שלהן. שחקנים נוספים: ג'ודי דויויס כבעלת טור הרכילות, הדה הופר; ג'קי הופמן כעוזרת הבית של קרופורד מאמאסיטה; אלפרד מולינה כבמאי הסרט רוברט אלדריך; סטנלי טוצ'י כענק האולפנים ג'ק וורנר; אליסון רייט כפאולין - עוזרתו של אלדריך, שרה פולסון כג'רלדין פייג'; קתרין זיטה-ג'ונס ככוכבת הסרטים אוליביה דה הבילנד; קתי בייטס כ-ג'ואן בלונדל; ו-קירנן שיפקה כ-בי.די. - ביתה של דיוויס.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !