חרוט בגופי, היה היה מלך – נסים אלוני
חדש בטלוויזיה - יום רביעי, 27 במאי, 2015 / שי שגב

21:00 חרוט בגופי
Etched in My Body, ערוץ Yes דוקו


סיפורה המדהים של שולי ברזילי, שנשבתה בקסמיו של גואל רצון והפכה ליד ימינו. היא שרתה ופרנסה אותו, רכשה עבורו כסא מלכות וגם כתר, ואט אט שכנעה את שלוש בנותיה להפוך לבנות-זוגו. ראשונה - שֶרי, שהייתה אז בת 18 והוא בן 50. אחריה הגיעה אילנית, שהייתה גרושה בת 22 עם ילד. והאחרונה, האחות הקטנה גלית, קטינה בת 14, שהפכה לאשתו כי 'נגזר עליי'. זה לא סרט על הכת שהנהיג גואל רצון. זה סרט על שלוש נשים יפות-תואר ומוכשרות, שהיום, חמש שנים מאז שהופרדו ממנו, ולאחר שנשפט ל-30 שנות מאסר, עדיין מנסות להבין, מדוע נשארו איתו, ביחד עם עוד 14 נשים ו-42 ילדים. הפקה, בימוי, תחקיר ותסריט: נילי טל. 73 דקות, ישראל, 2015.

21:00 היה היה מלך – נסים אלוני
Once Upon a Time There Was a King, ערוץ 8


דוקו אישי על נסים אלוני בשלוש מערכות, שתי תמונות ביניים ואפילוג. אלוני היה מלך בתיאטרון העברי, שהביא לבמה עולם מלכותי קסום, שופע דמיון, פיוט וחלומות נשגבים. אך בעולם בו המציאות השלטת היא דמוקרטיה אפורה, פופוליסטית, הנשלטת על ידי פקידי תיאטרון, אלוני מצא עצמו כמלך גולה, ללא מלכות וללא קהל, ללא מבקרים או מנהלי תיאטרון שיחלקו את חלומותיו הפנטסטיים. בימוי ותסריט: דורון ג'רסי. ישראל, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !