תופסות חלום, דברים שאנשים עושים, אסונות הנדסה, הרשימה השחורה 3
חדש בטלוויזיה - יום שלישי, 27 באוקטובר, 2015 / שי שגב

22:00 תופסות חלום | Dreamcatcher, ערוץ Yes דוקו


פרס הבימוי - פסטיבל סאנדנס 2015. במשך עשרים וחמש שנים כולם קראו לה 'בריזי'. בשנים הללו, ברנדה מיירס-פאוול הייתה משוכנעת שהיא שולטת בחייה ביד רמה. אלא שהחיים ההם כללו עיסוק בזנות והתמכרות לסמים. רק אחרי תקרית אלימה עם אחד הלקוחות היא השכילה להבין שכך אי אפשר להמשיך. כיום היא מהווה מקור לתקווה ולכוח עבור מאות נשים ונערות שנקלעו למעגל האימה של הזנות - על כל הניצול, ההזנחה והאלימות הכרוכים בו - אך רוצות לשנות את חייהן. דמותה הכריזמטית ושובת הלב של מיירס-פאוול מהלכת קסם על הנשים שהיא פוגשת, ומאפשרת להיחשף למציאות הקשה ולעתים הבלתי נתפסת שלהן, אך גם לנטוע בה ניצוץ משמעותי של תקווה. בימוי: קים לונגינוטו. 99 דקות, ארה"ב, 2015. סרט מרגש ובלתי נשכח. סיפור מעניין על אישיות יוצאת דופן המביאה למסך שיקולים סוציו-כלכליים. ציון:
 


22:00 דברים שאנשים עושים | Things People Do | After the Fall, ערוץ Yes3


דרמת מתח קשוחה, עם הרבה אווירה דרומית ותחושת חלום רע שמרחפת מעל. איש משפחה ישר ונאמן מתדרדר לשוד מזוין בשל המשבר הכלכלי בארה"ב. במהרה הוא נמצא תחת הכוונת של שוטר נחוש. שחקנים: ווס בנטלי, ג'ייסון אייזקס, ונסה שו. במאי: סער קליין. ארה"ב, 2014. קליין, יליד ישראל, היה אחד העורכים העסוקים בהוליווד, עבד עם במאים גדולים כמו טרנס מאליק וקמרון קרואו ואף היה מועמד לשני פרסי אוסקר. הסרט עצמו אינו אמין, ומתעצל לחבר נקודות שנשארות פתוחות בתסריט. בנוסף, הדמויות לא מעוררות שום אמפתיה. ציון:
 


22:30 אסונות הנדסה | Engineering Disasters, ערוץ ההיסטוריה


עולם ההנדסה בנה את העולם המודרני כפי שאנו מכירים אותו כיום – מגורדי שחקים, דרך אוטוסטראדות רחבות יריעה ועד למסעות באוויר – כל אלו לא היו יכולים לקרות לולא הידע של עולם ההנדסה. הסדרה החדשה בוחנת לעומק כמה מאסונות ההנדסה הבולטים והנודעים לשמצה בהיסטוריה המודרנית, מעבר למה שפורסם בתקשורת, כדי לגלות כיצד התרחשו, מה היו ליקויים והמחדלים ההנדסיים שגרמו להם לקרות, ואלו מאמצים נעשו בזמן אמת במטרה להציל חיי אדם מאותם אסונות הנדסה קטסטרופליים. מדי פרק יחשפו מקרוב את הגורמים לאסונות ההנדסיים שגבו נזק רב ונפגעים בנפש, באמצעות ראיונות עם עדי ראייה, מומחים להנדסה, שימוש בגרפיקה משוכללת וקטעי וידאו מצמררים של רגע האסון עצמו – המגוללים יחדיו את סיפור אסונות ההנדסה המפחידים בעולם.

22:45 הרשימה השחורה 3 | The Blacklist 3, ערוץ Yes אקשן


עונה חדשה לסדרת המתח והאקשן בכיכובו של ג'יימס ספיידר ("המשרד", "בוסטון ליגל"), בה הוא מגלם את ריימונד רד רדינגטון. ספוילר - בסיום העונה השנייה, ליז ירתה בתובע הכללי טום קונולי, והפכה לפושעת נמלטת, יחד עם רד. כשתמונתה מופיעה על קיר הפושעים המבוקשים ביותר של ה-FBI, עמיתיה לשעבר, בראשותו של הסוכן רסלר, יוצאים למסע צייד, לתפיסתם. רסלר, סוכן עקשן שעובד לפי הספר, נחוש לתפוס את ליז ורד, אך בתוך צוותו, הדינאמיקה משתנה לרעה והקושי של חבריה של ליז לרדוף אחריה, יוצר מתחים בין הדמויות. באותו הזמן, לליז ורד יינתנו הזדמנויות לשכנע את סוכני ה-FBI, שאחת הדרכים הטובות ביותר לעקוב אחריהם, הוא לעזור להם להמשיך ולרדוף אחר חלק מפושעי 'הרשימה השחורה', במטרה לנקות את שמה של ליז.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !