מהירה כמו הרוח, האמת על הרובוטים הרוצחים, מיינקראפט: סטורי מוד, המופע של ג'ף רוס ודייב אטל
חדש בטלוויזיה – יום שלישי, 27 בנובמבר, 2018 / שי שגב

22:00 מהירה כמו הרוח | Veloce Come il Vento, ערוץ Yes3

לפרטים נוספים, ראו יום חמישי, 22 בנובמבר, 2018, בערוץ Yes VOD

22:00 האמת על הרובוטים הרוצחים | The Truth About Killer Robots, ערוץ Yes דוקו + ערוץ Yes VOD + סלקום TV


הסופר אייזיק אסימוב חזה כבר באמצע המאה ה-21 את השתלטותם של הרובוטים וכתב את החוק הדמיוני, לפיו לרובוט אסור לפגוע בבני האדם. היום, כ-60 שנה אחרי, המדע כבר לא בדיוני והתחזית שלו מתממשת למול עינינו. ב-2015 במפעל של יצרנית הרכב פולקסווגן בגרמניה תפס לפתע רובוט את אחד העובדים שהיה אחראי על כיוונו ומחץ אותו למוות על לוח מתכת, ביולי 2016 המכונית עם בקרת הנהיגה האוטונומית טסלה הרגה את הנהג שישב בתוכה ובאותו חודש חיסל רובוט לסיקול פצצות ממשטרת דאלאס את אחד החשודים בזירה. בכל אחד מהמקרים הללו עלו שאלות של אחריות, חוק ומוסר אך הם הוצגו, בסופו של דבר, כמקרים יוצאי דופן. הבמאי מקסים פוזדורובקין בוחן בסרטו החדש את האופן בו הרובוטים כבר מהווים איום כלפינו. בעזרת נקודות מבט של מהנדסים, עיתונאים, פילוסופים, וקטעי ארכיון של אסימוב עצמו, הוא מוכיח לנו כיצד רובוטים מחליפים היום בני אדם, לא רק בתחום הייצור, אלא בכל תחום - ממזון מהיר, דרך חקלאות, ועד עבודה משפטית. באופן אירוני, גם הסרט עצמו מסופר בעזרתו של קול רובוטי. 83 דקות, ארה"ב, 2018.

מיינקראפט: סטורי מוד | Minecraft: Story Mode, נטפליקס | Netflix


סדרת ילדים אינטראקטיבית. הרפתקה שמתרחשת בעולם של מיינקראפט. הצופים יוצרים את מהלך הסיפור בכל החלטה.

המופע של ג'ף רוס ודייב אטל | Bumping Mics with Jeff Ross & Dave Attell, נטפליקס | Netflix


סדרת סטנד-אפ. כשג'ף רוס ודייב אטל עולים על הבמה, כולם צריכים לחשוש. בליווי אורחים מיוחדים, הם קוצרים ערימות של צחוקים ומאגדים אותן לסופשבוע אפי אחד.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !