המפצחת 5, מודוס, מלכת הסקס של אנגליה: מארי מילינגטון
חדש בטלוויזיה - יום חמישי, 28 בינואר, 2016 / שי שגב

22:35 המפצחת 5 | Profilage 5, ערוץ 1


העונה החמישית של סדרת הדרמה המשטרתית. הפרופיילרית המשטרתית, קלואה סן לורן, נקראת לסייע בפענוח המקרים התמוהים ביותר, שכן רגישותה יוצאת הדופן מסייעת בקריאת מחשבות הן של רוצחים והן של הקורבנות. ביחד עם הבלש, מתיו פראק, אחד השוטרים הטובים ביותר בפריס, השניים נמצאים בחוד החנית של המלחמה בפשע. למרות שהסדרה מתוסרטת, עלילותיה והמקרים המוצגים בה מבוססים על אירועים אמיתיים.

22:50 מודוס | Modus, ערוץ Yes Oh


במהלך עונת הקריסטמס המושלגת בשוודיה, הקרימינולוגית והפרופיילרית, אינגר ג'והנה ויק (מלינה קינמן), מוצאת את עצמה נגררת לחקירת סדרת רציחות ברחבי שוודיה, לאחר שילדתה האוטיסטית סטינה, עדה לאחת הרציחות. בליל חג המולד, בלש משטרת סטוקהולם, אינגבר ניימן (הנריק נורלן), נשלח לחקור את הרצח המחריד של בישופ אליזבת לינדגרן בעיירה אפסלה. בינתיים גופות נוספות נמצאות בסטוקהולם, וניימן ו-ויק משלבים כוחות ומתחילים במצוד אחר הרוצח, ולמרות שסיבת המוות שונה בין נרצח אחד למשנהו, ויק מתחילה לראות דפוס: נראה שהמתים קשורים בדרך כלשהי לרשת בינלאומית, קיצונית וחסרת רחמים. מודוס היא סיפור מרתק ומותח, שמעלה שאלות על דת, זכויות אדם, וטבעה של האהבה. הסיפור מגיע למחוזות שמעבר לפשע עצמו, נוגע בשאלות פוליטיות ומבקר את אי הסובלנות לשונה ולאחר. 8 פרקים. ציון איי.אם.די.בי.: 6.6/10

22:00 מלכת הסקס של אנגליה: מארי מילינגטון | Respectable: Mary Millington, ערוץ Yes דוקו


סיפורה העולה על כל דמיון של מארי מילינגטון, כוכבת הסקס האנגלית האגדית. בסוף שנות הששים, מילינגטון, בלונדינית יפה, אך כזו שנראית כמו הנערה בבית ממול – התגלתה על ידי צלם מקומי. מהשתתפות בצילומי סרטי פורנו (שהיו אז לא חוקיים) וזנות היי-קלאס ועד הפיכתה לנערת הפוסטר העירומה הכי מפורסמת של שנות ה-70 - עלייתה של מילינגטון לאור הזרקורים הייתה מטאורית, קונטרוברסלית ושערורייתית. היא צולמה באלפי תמונות סקסיות, השתתפה בסרטי סקס, ולמרות הביקורת הקשה, היא נלחמה כל העת נגד הממסד עבור הזכות לעשות מה שהיא רוצה, ואיך שהיא רוצה. תוך שנים בודדות היא צברה הון משמעותי וניהלה רומנים עם כמה מהאנשים הכי משפיעים וחזקים של אנגליה. אך התעוזה המינית של מארי הסתירה גם צד אפל: היא נלחמה בחוסר ביטחון משתק ונאבקה למצוא את קולה בעשור של שינוי חברתי. כשהיא נרדפת על ידי הרשויות, מתענה בספקות עצמיים ומתמכרת לסמים, מארי מתה בשיא תהילתה. היא הייתה בת 33 בלבד. קריינות: דקסטר פלטשר ("לוק, סטוק ושני קנים מעשנים"). בימוי: סימון שרידן. 110 דקות, אנגליה, 2016.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !