יש ילדים זיגזג, אהבה בועטת, א-פריילעך פורים לכם..., להישאר בחיים (זייתון), מספרי מזל, התעלות, בית הקלפים 3
יום שבת, 28 בפברואר, 2015

17:00 יש ילדים זיגזג | The Zig Zag Kid, ערוץ Yes5


עיבוד לספר ההרפתקאות הנפלא של דוד גרוסמן, שגיבורו הוא ילד מתבגר ובעל דמיון מפותח, החולם להיות בלש ידוע, ממש כמו אביו. יומיים לפני בר המצווה שלו, הוא נשלח לבדו ברכבת לדוד חמור הסבר, בתקווה שזה ילמדו דרך ארץ. אולם במהרה הוא מבין שלפניו משימה מרתקת בהרבה. הוא פוגש ברכבת בזר מסתורי שסוחף אותו להרפתקה מסעירה בריביירה הצרפתית, במהלכה יגלה את האמת על אמו שנפטרה כשהיה רק בן שנה. שחקנים: תומאס סימון, איזבלה רוסליני, בוגהארט קלאוזנר ("להתראות לנין"). במאי: וינסנט בל. הולנד/אנגליה, 2012. זוכה בפרס האקדמיה האירופאית עבור סרט הילדים הטוב ביותר. הסרט עשיר בצבעים, דמויות מפותחות ומשחק מצוין, והופך סיפור חיים לעשיר ומעשיר את הצופה. הילדים הצעירים מדי שיצפו בסרט בוודאי יפרשו בהתחלה כיוון שהוא מעט מסובך, אבל העולם ההרפתקני של נונו בהחלט פונה לעולם הדמיון של הצעירים (בגילאי 8 ומעלה) וכמובן של המבוגרים. ציון: 

22:00 אהבה בועטת | The Love Punch, ערוץ Hot גולד 


22:00 א-פריילעך פורים לכם..., ערוץ 1


חגיגות העדלאידע הן רמז קטן המספק טעימה למה שבאמת קורה בחג הפורים בקרב הקהילה החרדית. א-פריילעך פורים (פורים שמח ביידיש) הוא סרט תיעודי-חווייתי, הנותן אפשרות נדירה להצצה למקומות כמעט ולא מתועדים, במבט עומק ראשוני מסוגו על היום השמח ביותר בלוח השנה היהודי. הסרט עוקב אחרי 6 דמויות, המייצגות את העולם החרדי בלב השכונות הדתיות ביותר בעיר ירושלים. כל אחת מהן מייצגת מצווה אחרת של יום הפורים, ארבעת המ"מים, בהידור רב: מקרא מגילה / משלוח מנות/ מתנות לאביונים /משתה פורים. כל אחת מהדמויות פותחת צוהר ראשוני וזווית אישית מרגשת להבין את המסורת היהודית ואת הבית והרחוב החרדי בחג הפורים השונה מאד משאר חגי ישראל. 

22:00 להישאר בחיים | זייתון | Zaitun, ערוץ הקולנוע הישראלי


הפקה ישראלית-בינלאומית עתירת תקציב ודוברת (ברובה) אנגלית, בבימויו של ערן ריקליס ("עץ לימון", "הכלה הסורית", "פלייאוף"), בכיכובו של השחקן ההוליוודי, סטיבן דורף. מטוסו של טייס קרב מופל בשטח האויב (לבנון), והוא נמצא בידי ילד פלסטיני שמבטיח להבריח אותו מעבר לגבול אם בתמורה יבריח אותו הטייס לכפר הפלשתיני שבו חי סבו. ישראל, 2013. הסרט מרגש באופן חלקי, מכיל לא מעט סצינות קשות למראה, אך לא נכנס לעומק באף נושא. ציון: 

22:00 מספרי מזל | Lucky Numbers, ערוץ לייפטיים


קומדיית פשע קלילה של הבמאית נורה אפרון ("יש לך הודעה", "נדודי שינה בסיאטל"). חורף 88, החזאי הטלוויזיוני המקומי לווה כספים בכדי לפתוח סוכנות למסלקי שלג. ידידו, מנסה לשכנעו להונות את חברת הביטוח, ואחרי שההונאה נכשלת, הוא מוצא עצמו עם חוב הולך וגדל. הם רוקחים יחד מזימת הונאת לוטו המערבת 'נערת גלגל'. שחקנים: ג'ון טרבולטה, ליסה קודרו, טים רות', אד או'ניל, מייקל רפפורט ו-ביל פולמן. ארה"ב, 2000. הניסיון של אפרון ליצור קומדיה שחורה לא התממש באופן אחיד, מבחינת בימוי ומבחינת משחק. אי אפשר להזדהות עם הדמויות, ובאיזה שלב כבר מתחילים לשנוא אותן. ציון: 

22:00 התעלות | Transcendence, ערוץ Yes2 


מותחן מד"ב. מדען מבריק נרצח על ידי חבורת פעילים חברתיים קיצונית כדי למנוע ממנו לבצע ניסוי שעתיד להוות קפיצת מדרגה חסרת תקדים בעולם הבינה המלאכותית. ברגע האחרון מצליחה אשתו ושותפתו למחקר לחבר אותו למערכת שהוא עצמו הקים, ולהעתיק אליה את תודעתו. פעולותיה יגבו מחיר כבד כאשר הוא יצבור עוד ועוד כוח ויהפוך להיות איום אמיתי על האנושות. שחקנים: ג'וני דפ, רבקה הול ("ויקי כריסטינה ברצלונה"), מורגן פרימן. במאי: וולי פיסטר. ארה"ב, 2014. הסרט מעולה בצד הויזואלי, אך נכשל בכל דבר אחר, בעיקר בהגזמות עלילתיות פראיות. ג'וני דפ שוב נפל בפח התסריט הרע. ציון: 

22:45 בית הקלפים 3 | House of Cards 3, ערוץ Yes Oh + Yes VOD + סלקום TV


הדרמה הפוליטית המדוברת שבה בעונה חדשה. בעונה הקודמת, פרנק (קווין ספייסי) ואשתו קלייר (רובין רייט) והעוזר הנאמן שלו דאג סטמפר (מייקל קלי) שמצא את מותו בסיום העונה, יצאו במסע להפלת הנשיא המכהן בכל האמצעים האפשריים, ממניפולציות, ספינים, ועד לרצח. העונה הסתיימה כאשר הנשיא נאלץ להתפטר, וסגנו, פרנק אנדרווד, האיש שהביא להתפטרותו, התמנה לנשיא תחתיו. ספוילר - מרסיסי השמועות ניתן להבין שהעונה תעסוק במערכת היחסים שבין ארה"ב לרוסיה, ודמות רוסית חדשה, המוגדרת כ'נפלאה' תצטרף אל הסדרה, יחד עם דמות מסתורית של רופא, המוגדר כ'אדם חכם מאוד'. עוד נרמז שכהונתו של אנדרווד עתידה להיתקל בקשיים רבים, ודבר אינו קבוע לעד.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !