גילדה, הנערה שדיברה עם דולפינים, חומות של תקווה, רוקי בלו 6, החיים באגף הנידונים למוות
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 28 ביוני, 2015 / שי שגב

20:08 גילדה | Gilda, ערוץ Yes3


אחד מסרטי הפילם-נואר המפורסמים ביותר, שהפך את הכוכבת שלו – ריטה היוורת' - לפאם פאטאל האולטימטיבית, בין השאר בזכות סצנת ההופעה המפורסמת עם הכפפה המוסרת. שחקנים נוספים: גלן פורד, ג'ורג' מקרידי. במאי: צ'ארלס וידור ("גילדה"). ארה"ב, 1946. סרט חובה לכל חובב קולנוע. אמנם מטיף מוסר וצדק, אך אפשר גם להבין מה גרם לגל ההערצה הכבד להיוורת'. ציון:
 


21:55 הנערה שדיברה עם דולפינים | The Girl Who Talked to Dolphins, ערוץ 8


סיפור אהבה בלתי ייאמן שהתפתח בין חוקרת דולפינים לדולפין שלה, במהלך ניסוי בן 10 שבועות שנערך בשנות השישים. בשנת 1965 נערך ניסוי יוצא דופן, במסגרתו חיו יחד בבית צף דולפין ואישה צעירה במשך 10 שבועות. מטרת הניסוי הייתה לברר אם דולפינים מסוגלים ללמוד לדבר אנגלית, אך ככל שהתקדם כך הפך הניסוי לביזארי, והתפתח לסיפור אהבה בלתי ייאמן שהכה את העולם בתדהמה. בריטניה, 2014.

22:00 חומות של תקווה | The Shawshank Redemption, ערוץ Yes3


מבוסס על הסיפור הקצר של סטיבן קינג 'ריטה הייוורת' וגאולת שושנק' ובו "גילדה" מקבל מקום משמעותי. הסרט היה מועמד לשבעה פרסי אוסקר והוא ממוקם כיום במקום הראשון ברשימת הסרטים הטובים בכל הזמנים של אתר IMDB. שחקנים: טים רובינס, מורגן פרימן. במאי: פרנק דרמונט. ארה"ב, 1994. סרט מרומם, משביע ורגיש, תוך בימוי נפלא. ציון:
 


22:00 רוקי בלו 6 | 6 Rookie Blue, ערוץ Yes אקשן


עונה שישית לסדרת המשטרה שממשיכה חודש מסיום העונה הקודמת. ספוילר - בעונה החדשה, חודש לאחר הפיצוץ בחדר הראיות, אנדי וסאם שבים מחופשה שהיו זקוקים לה מאוד, מוכנים לחזור לעבודה, אך כשאנדי מותקפת על ידי פורץ בביתה של טרייסי, אנשי המדור המיוחד לפשעי מין משתלטים על החקירה, והרוחות מתלהטות כאשר יחידה 15 מחליטים לחקור את המקרה בדרכם שלהם.

22:05 החיים באגף הנידונים למוות | Life and Death Row, ערוץ Yes דוקו


סידרה חזקה בת 3 פרקים בהפקת ה-BBC, שבאמצעות גישה חסרת תקדים אל בינות לחומות הכלא, מגלה מה זה אומר לחיות כשההוצאה להורג מעבר לפינה – הן עבור הנידונים עצמם, אבל גם עבור משפחות הנידונים (שמתפללות להמתקת העונש), ועבור הקורבנות ומשפחותיהם (שמצפים להוצאה להורג). כל פרק מתמקד באספקט אחר של המערכת: ההוצאה להורג, המשפט, ברגע האחרון. אנגליה, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !