10 דברים שלא ידעתם על – עונה 3, ההיסטוריה האבודה
יום רביעי, 28 בינואר 2015 / שי שגב

21:20 10 דברים שלא ידעתם על – עונה 3 | x10 Things You Don't Know About – S3, ערוץ ההיסטוריה


הנרי רולינס, מוזיקאי פאנק, משורר, אינטלקטואל, אמן ספוקן וורד וחובב היסטוריה מושבע, חוזר להגיש את העונה השלישית של הסדרה, במסגרתה נחשפות תגליות חדשות ועובדות שרק מתי-מעט היו מודעים לקיומן - אודות הדמויות, האתרים התקופות והאתרים הבולטים בהיסטוריה האמריקנית. בין הסוגיות הנחקרות בעונה השלישית: הסיפור האמיתי מאחורי יצירת הדגל האמריקני, המאבק הפוליטי החשאי למען זכויות השחורים במאה ה-20, שיתוף הפעולה המפתיע בין הממציאים הגאונים: ניקולה טסלה ותומס אדיסון, האלימות הקשה ותאוות הבצע בתקופת הבהלה לזהב ו... ההיסטוריה הסודית של המריחואנה בארה"ב.

22:10 ההיסטוריה האבודה | Brad Meltzer's Lost History, ערוץ ההיסטוריה


מה משותף בין הדגל האמריקני שהונף על חורבות גראונד זירו לאחר מתקפת הטרור ב-11/09/2001, צילומים מקוריים שתיעדו את הנחיתה על הירח, המכונה המעופפת שהמציאו האחים רייט, מיכל ובו חלק ממוחו של נשיא ארה"ב, ג'ון פ. קנדי, והכובע שחבשה ג'קי קנדי ביום בו התנקשו בבעלה? התשובה: כל הפריטים ההיסטוריים הללו, אבדו. המגיש בראד מלצר (המוכר מהסדרה "היסטוריה מוצפנת") יוצא למסע חיפוש נרחב בעקבות אותם אוצרות, במטרה לאתרם ולהשיבם לבעליהם החוקיים: הציבור האמריקני. רבים מאותם פריטים בעלי חשיבות היסטורית נמכרים כיום בשווקי פשפשים, נסחרים בשוק השחור הלא-חוקי, או מעלים אבק בעליות גג או מרתפים שכוחי-אל. מדי פרק, יוצגו תעלומות חדשות לגבי אותם פריטים אבודים, לצד סיפורים אופטימיים שבהם הצליחו אמריקניים לאתר כמה מהם.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !