מרושעים, עברייני תנועה, לות'ר 4, ניצלתי מרצח, תשוקה
חדש בטלוויזיה – יום שני, 28 בדצמבר, 2015 / שי שגב

מרושעים | Difficult People, סלקום TV


סדרה חדשה, מצחיקה וחריפה של Hulu. גיבוריה הם בילי וג'ולי, שני קומיקאים בני שלושים פלוס החיים בניו יורק. הם חברים טובים מאוד אחד של השני, אבל לא כל כך של שאר העולם, וזה לפעמים מקשה עליהם בהשגת יעדם, שהוא להיות קומיקאים מצליחים מאוד בטלוויזיה ובכלל. חברה לחיים של ג'ולי, ארתור (ג'יימס אורבניאק, "סקס והעיר הגדולה"), מנסה לעזור להם לקדם את חלומם המשותף, אבל מזכיר להם שהם 'צריכים להיות נחמדים לא רק אחד אל השני'. זאת הסיבה שיצא להם שם של 'קשים', וכשם הסדרה מרושעים. גיבורי הקומדיה הם גרסאות מוקצנות של השחקנים שמגלמים אותם: ג'ולי היא ג'ולי קלאוזנר, היוצרת של הסדרה, וגם מחברת הספר 'לא אכפת לי מהלהקה שלך' והמגישה של הפודקאסט 'איך היה השבוע שלך?' ובילי הוא בילי אייכנר, שהיה מועמד לפרס אמי על תוכניתו "בילי ברחוב", שבו הוא עושה משאלי רחוב מזדמנים. השניים הם חברים גם בחיים, הוא משתייך לקהילה הגאה והיא נשואה, כך גם בסדרה, שקלאוזנר הגדירה כ'גרסה של "וייל וגרייס", אם הם היו בלתי חביבים בעליל'. ציון איי.אם.די.בי.: 6.5/10, עגבניות רקובות: 85%/100%, מטה-קריטיק: 76/100

20:20 עברייני תנועה, ערוץ CBS ריאליטי


סדרת מרדפים מאחורי ההגה עם משטרת התנועה ברחבי ארה"ב. כל המרדפים, התירוצים השערורייתיים, ווידויים שלא יאמנו, הכל נתפס במלכודת עברייני התנועה בזמן אמת.

22:00 לות'ר 4 | Luther 4, ערוץ Yes Oh


ספיישל סיום בשני פרקים, לסדרת הפשע הפסיכולוגית והאפלה בכיכובו של אידריס אלבה ("הסמויה"), בתפקיד הבלש ג'ון לות'ר. ספוילר - לות'ר חוזר כדי להתמודד עם האויב הכי מפחיד שפגש, ניצוד על ידי רוחות מעברו ונחוש לנקום. הוא נגרר אל תוך תיק חקירה מסובך ואיום שדוחף אותו קרוב יותר אל קצה גבול היכולת משהיה אי פעם. הפעם מוצאים את לות'ר בחופשה ללא תשלום וללא תאריך סיום, אך ביקור של עמיתיו, הבלשים תיאו בלום (דארן בוייד, "מרגל", "Veep"), ואמה ליין (רוז לסלי, "משחקי הכס") מביא עימו פיסת מידע חדשה ומזעזעת שגוררת אותו חזה ללונדון, בחיפוש אחר האמת. באותו הזמן, רוצח סדרתי, קניבל מבעית, מכה בעיר, אוכל חלקי גופות ומשאיר אחרות בדרכו. למרות שיש בידם נתיב רמזים המובילים מרצח אחד לזה שאחריו, מפקד יחידת הבילוש וציוותו אינם מצליחים ללכוד את הרוצח האיום, ובמהרה לות'ר שב אל היחידה, כשהוא נחוש לתפוס את הרוצח לפני שיוסיף קורבן נוסף אל ערימת הגופות המתעצמת. אך מאחורי כל פינה בעיר, אורבת לו רוח מעברו, וכשהוא מבודד ולא יציב, לות'ר יצטרך להשתמש בכל פיסה מישותו כדי לשמור על שפיותו.

22:00 ניצלתי מרצח | I Escaped my Killer, ערוץ לייפטיים


מיני סדרת פשע, המביאה את סיפורן האמיתי של שלוש נשים, שנחטפו על ידי רוצח סדרתי ואיכשהו הצליחו לברוח ממנו ולהינצל. עם המידע שיש בידן הן עוזרות לפצח את התיק ולהביא את המפלצות לדין ובכך למנוע מהם לפגוע בנשים נוספות. כל פרק בסדרה המצמררת הזו מביא בחלקו הראשון את סיפור מאבקה של האישה לשרוד; החלק השני מביא את סיפורו של הרוצח הנמלט, כשהרשויות בעקבותיו במטרה ללכוד אותו. למעשה, כל אישה שהצליחה לשרוד ולברוח שימשה כמפתח לפתרון המקרה כולו.

23:10 תשוקה | Concussion, ערוץ MGM


אלינור חייה חיים כפולים, ביום היא עקרת בית שחיה עם זוגתה ושני ילדיהם. בערבים כשהיא יוצאת מביתה, היא מארגנת סדרה של מפגשים עם נשים שונות. שחקנים: רובין וייגרט, מגי סיף. במאית: סטייסי פסון. ארה"ב, 2013. דרמה מרשימה וחכמה, בזכות משחק גאוני של וייגרט. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !