השכן הקסום שלי טוטורו, המחשב האנושי, סאגת מפוצלים: מורדים, שושבין להשכרה
חדש בטלוויזיה - יום שישי, 29 בינואר, 2016 / שי שגב

17:00 השכן הקסום שלי טוטורו | My Neighbour Totoro, ערוץ Yes5


סרטו של גאון האנימה, הייאו מיאזקי, מספר על שתי אחיות שעוברות לגור בכפר, סמוך לבית החולים בו מאושפזת אמם. בעוד הן מנסות להתרגל לביתן החדש, נגלים לפניהן יצורים מתוקים ומופלאים, ובהם טוטורו גדל הגוף ורחב הלב. הסרט היה עם השנים לאחד הסרטים היפנים האהובים ביותר, ודמותו של טוטורו הופיעה על מיליוני מוצרים ובובות. דיבוב לעברית: מאי אזגי, אורנה כץ, שרה פון שוורצה. במאי: הייאו מיאזקי. יפן, 1988. יצירה אמנותית מרגשת המחזירה לעיניים את מראות וטעמי הילדות היפים והתמימים. ציון: 


17:50 המחשב האנושי | The Human Calculator, ערוץ ההיסטוריה


סקוט פלנסברג, נולד עם יכולת נוירולוגיות נדירה: הוא מסוגל לראות מספרים ודפוסים בכל מקום; מה שמאפשר לו לראות מול עיניו משוואות מתמטיות מתקדמות בכל מקום, ומספרים שהעין האנושית הרגילה לא יכולה לראות. מדי פרק, פלנסברג חוקר צפנים ותבניות סודיים, שלא ניתן לראות אותם בעין בלתי-מזוינת: החל מאופן פעולת מכונות ההימורים בלאס וגאס ועד לדפוסים המשותפים מאחורי מרבית אסונות הטבע בכדור הארץ.

22:00 סאגת מפוצלים: מורדים | Insurgent, ערוץ Yes2


סרט ההמשך ל-"מפוצלים". חלק שני בטרילוגיה המבוססת על ספריה של ורוניקה רות'. פעולה. בעולם עתידני הנשלט על ידי שלטון דיקטטורי, מצליחה נערה צעירה לערער את הסדר הקיים ולשנות את המציאות. לאחר שהציתה את נס המרד בסרט הקודם, ממשיכה טריס, יחד עם חבריה למאבק, לנסות ולהדיח את ג'נין מעמדת הכוח שלה, ובכך להפוך את העולם לחופשי יותר. אבל זה לא יקרה בקלות, והמאבק הבלתי נמנע הולך להיות מסוכן וגדול יותר ויותר. כאשר טריס הופכת להיות המבוקשת מספר אחת, היא חייבת לנסות לאגד סביבה מורדים נוספים כדי שיהיה להם סיכוי לנצח. שחקנים: שיילין וודלי, אנזל אלגורט, תאו ג'יימס, קייט ווינסלט, מיילס טלר, נעמי ווטס. במאי: רוברט שוונטקה. ארה"ב, 2015. וודלי משחקת נהדר מתמיד, אך העלילה חלשה מהראשון בסדרה, ומכניסה את הצופים לדיכאון דיסטופי וחוסר תקווה גם לתסריט. ציון:
 


22:00 שושבין להשכרה | The Wedding Ringer, ערוץ Hot גולד


קומדיה רומנטית הזויה, בזכות הומור גברי אינפנטילי. סיפורו של רואה חשבון יהודי נחמד ושמנמן, נבעך ממשפחה טובה אבל חסר כישורים חברתיים לחלוטין. ברור לעין גם שהוא נותן לחברה שלו, שאותה הוא עומד לשאת לאשה, 'לסובב אותו על האצבע הקטנה'. הוא מבין בהדרגה שאין לו שום מועמד לתפקיד השושבין, ומחוסר ברירה פונה לחברה להשכרת שושבינים. מרגע זה מתחיל הסיוט האמיתי, בדמותו של ג'ימי, שמציע 'היסטוריה משותפת' עם דאג למען המשפחה והקרובים, ומוכר לו את 'טוקסידו הזהב' – שבעה שושבינים פרועים ומעורערים, שאורח חייהם הפוך לכל מה שמוכר לדאג. שחקנים: ג'וש גאד, קווין הארט, קיילי קוואקו, חורחה גרסיה ("אבודים"), דן גיל. בימוי: ג'רמי גרליק. ארה"ב, 2015. קומדיה לא ממש מצחיקה והקומיקאים גם שוכחים לבדר. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !