שבוע 23, מכורים לנפט 
חדש בטלוויזיה – יום רביעי, 29 ביוני, 2016 / שי שגב

21:00 שבוע 23 | 23rd Week, ערוץ Yes דוקו


הבמאי אוהד מילשטיין מפנה את המצלמה שלו פנימה, לתוך ביתו שלו. הוא מביא את סיפורם האישי שלו ושל בת זוגו רחל, בתו של בישוף שווייצרי, שנכנסת להריון ונושאת בבטנה תאומים זהים. בשבוע ה-23 להריונה, מתברר כי אחד העוברים הפסיק להתפתח ומת. מכיוון שמדובר בתאומים זהים, מות אחד העוברים נושא השלכות קטלניות על העובר שנותר בחיים. לפי הרופאים, במקרים הנדירים בהם העובר השני אינו מת אחרי אחיו, קיימת סבירות כמעט ודאית לפגיעה מוחית קשה ולנכות. לכן הם ממליצים לבני הזוג, באופן חד משמעי, להפסיק את ההיריון, כלומר, להמית את העובר החי. בני הזוג ניצבים בפני דילֶמה דרמטית: האם להפיל את העובר שנותר בחיים, או שמא להסתכן בהמשך ההיריון, על כל הסכנות שבכך? אמו של אוהד טוענת שהם חייבים להפיל, כי 'ילד מפגר יכול להרוס משפחה שלמה'; הוריה הנוצריים של רחל, מאידך, טוענים כי 'גם ילד נכה ​יכול להיות מאושר. גם הוא נברא על ידי האלוהים'. כשהיא נאחזת באמונה ובאינטואיציה, נלחמת רחל מול כל הסובבים אותה, לרבות רופאיה, על זכותו של העובר החי - פגום או מושלם - לצאת לאוויר העולם. 60 דקות, ישראל, 2016

22:00 מכורים לנפט | Pump, ערוץ 8


סרט מעורר השראה ומאיר עיניים על ההתמכרות של אמריקה לנפט. הסרט מתאר את מונופול הנפט באמריקה בפרט ובעולם בכלל ומציע בבהירות ובפשטות כיצד ניתן לשים סוף להתמכרות. הדלק של היום הוא האפשרות היחידה שלנו כשאנחנו ניגשים למשאבה בתחנה. השימוש הבלעדי שלנו בדלק מרוקן לנו את הארנק ומעלה את זיהום האוויר. הסרט מראה לנו כיצד באמצעות שימוש בתחליפי דלק נוכל למלא את המכוניות שלנו בחומר זול ונקי יותר ובהמשך לייצר יותר מקומות עבודה למען כלכלה חזקה ובריאה יותר. בסרט מופיעים מומחים בולטים בתחום כגון ג'ון הופמייסטר, נשיאה לשעבר של ענקית האנרגיה 'של'; אילון מאסק, מנכ"ל טסלה מוטורס; פיטר גולדמרק, נשיא קרן רוקפלר לשעבר. ארה"ב, 2014. הסרט מסקרן מאוד ברוב המקרים, למרות שעריכה מהירה ומוזיקה קצבית גונבים חלק גדול מההצגה. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !