טראנס-פאטי עדיין חי!, מר טרנר, המתיחה האחרונה
חדש בטלוויזיה – יום שלישי, 29 בדצמבר, 2015 / שי שגב

22:00 טראנס-פאטי עדיין חי! | TransFatty Lives, ערוץ Yes דוקו


פרס חביב הקהל – פסטיבל טרייבקה 2015. ללא סנטימנטליות, הדי.ג'י והיוצר TransFatty לוקח למסע ברכבת הרים רגשית, מימיו הפרועים וההוללים ועד אפלת מחלת ה-ALS. בגיל 30, פטריק או'בראיין הוא TransFatty – די.ג'יי ניו-יורקי, סנסציית אינטרנט כריזמטית, קולנוען שעושה סרטים ביזאריים וחצופים על סוטים, נשמות תועות ושחקני פורנו. אלא שב-2005 עולמו מתנפץ כשמבשרים לו שהוא אובחן ב-ALS ויש לו שנתיים עד חמש שנים לחיות. עם עזרה מחבריו המופתעים, הוא מחליט להפנות את המצלמה לעצמו. כבמאי וככוכב של הדוקו שלו עצמו, פטריק מתעד כל צעד במסעו, במשך עשר שנים תמימות: לא רק את ההשפעות הפיזיות של המחלה על גופו ועל נפשו, אלא גם את ההשפעות על כל מי שסביבו. כשהיכולות הפיזיות שלו מתדרדרות, השנינות, ההומור והיכולת שלו לתקשר עם אנשים לא פוחתת: הוא מתאהב, ואפילו מגשים את חלומו שיהיה לו בן. בגיל 40 הוא מסיים את הסרט תוך שהוא מקליד הוראות בימוי לעורכיו באמצעות הנעת עפעפיו. זהו מסך פוקח-עיניים לעומקיה של מחלה אכזרית, אך גם להחלטה להישאר בחיים. 83 דקות, ארה"ב, 2015. סרט בנוי היטב, מאוד מאתגר, מרגש וכמובן מצחיק. ציון: 


22:00 מר טרנר | Mr. Turner, ערוץ Yes3


זוכה שני פרסים בפסטיבל קאן, כולל פרס השחקן הטוב ביותר; מועמד לארבעה פרסי אוסקר בקטגוריות הצילום, המוזיקה, העיצוב והתלבושות; זוכה פרס השחקן הטוב ביותר בפרסי הקולנוע האירופאי. סיפורו של אחד הציירים החשובים ביותר בתולדות האומנות, ג'וזף מאלורד וויליאם טרנר, ומתרכז בשלהי חייו ובשיא תקופת יצירתו באמצע המאה ה-19. הסרט מתבונן ביחסיו עם האנשים שסבבו אותו ובעולם האומנות התחרותי של אנגליה באותם שנים, שהפך אותו לגיבור לאומי אך גם הפנה לו את הגב בערוב ימיו. הסרט מעיר לחיים את ציוריו הגדולים ונותן הצצה אישית ואינטימית לפועלו של אדם ששינה את פני האמנות כפי שאנחנו מכירים אותה. שחקנים: טימותי ספול, דורותי אטקינס, רות שין, פול ג'סון. במאי: מייק לי. בריטניה, 2014. 
סיפור רחב יריעה ומרהיב על הצייר הלאומי הבריטי, התוסס והעגמומי. ספול מספק עוצמה וכריזמה בתפקיד הראשי. ציון: 

23:25 המתיחה האחרונה | WTF | N'importe Qui, ערוץ MGM


קומדיה פרועה. רמי גייר, אמן מתיחות ידוע בצרפת ואחד כוכבים הגדולים של יוטיוב שיעשה הכול בשביל צחוקים, כולל הסתבכות עם החוק, פרש לחיי בורגנות, אך חזר למתיחה אחרונה ובלתי צפויה. במאי: רפאל פרידמן. 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !