יצרני הספין, גריז (שירו ביחד)
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 30 באוגוסט, 2015 / שי שגב

22:00 יצרני הספין | Merchants of Doubt, ערוץ Yes דוקו


סיפורה של קבוצת מומחים סודית, שנשכרה כדי לייצר ספינים ובלבול לגבי נושאים שעלולים לסכן את האינטרסים של שוכריהם. בהשראת ספרם המצליח של נעמי אורסקס ואריק קונווי, 'סוחרי הספֵק', מציג הבמאי רוברט קנר ("מזון בע"מ") סאטירה פוקחת עיניים על הדרך לייצר ספין באמריקה. קנר עוקב אחר לידתה של תעשיית הספֵק בשנות ה-50, כאשר חברות טבק החלו להילחם בתפיסה שסיגריות מזיקות. המאמצים הללו של חברות הטבק הצליחו במשך עשורים שלמים, והם שוכפלו כמודל להכחשת ההתחממות הגלובאלית: רובם המוחלט של המדענים הלגיטימיים, מזהירים אותנו שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לעכב טיפול בבעיה. אך הסרט מרים את המסך על קבוצה סודית של מומחים כריזמטיים ורהוטים מאד, שמציגים עצמם כאוטוריטות מדעיות, והמטרה שלשמה נשכרו היא הפוכה מאשר הצגת האמת – הם מפיצים בלבול מקסימאלי לגבי נושאים ציבוריים שיש עליהם קונצנזוס מדעי מוחץ (שההתחממות הגלובאלית היא רק אחד מהם, אך הם כוללים גם כימיקלים רעילים, חיסונים ותרופות). מאחוריהם, כמובן, עומדים בעלי אינטרסים ברורים שהבלבול שמפיצים המומחים ששכרו משרת אותם באופן מושלם. אז מה מניע את יצרני הספין – כסף? אידיאולוגיה? או גם וגם? כיצד הם מתמרנים את התקשורת, קבוצות חשיבה ואנשי ממשל? בימוי: רוברט קנר. 96 דקות, ארה"ב, 2014. סרט מעורר מחשבה עשיר באנרגיה ובסגנוניות, אם כי לא חוקר לעומק עד הסוף כמו שהיה צריך. ציון:
 


22:00 גריז (שירו ביחד) | (Grease (Sing Along, ערוץ Yes3


סיפור אהבתם של סנדי התמימה ודני הפרוע שכבש לבבות בכל העולם, הפעם בגרסת סינג-א-לונג שמזמינה את הצופים להצטרף ולשיר את שירי הפסקול הנפלא והמדבק. שחקנים: ג'ון טרבולטה, אוליביה ניוטון-ג'ון. במאי: רנדל קלייסר. ארה"ב, 1977. אותו הסרט החביב, רק בגרסה אינטראקטיבית. לחובבי כוכב נולד. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !