הברית, התיק הבוליביאני, הסיוט
חדש בטלוויזיה – יום רביעי, 30 בדצמבר, 2015 / שי שגב

00:45 הברית | The Pact, ערוץ MGM


סרט אימה על טבעי. לאחר שאמם הלכה לעולמה, שתי אחיות חוזרות לבית ילדותן. עד מהרה הן חשות בנוכחות מסתורית בבית והאחות הגדולה מתחילה לחוות סדרת חזיונות. עם: קספר ואן דין. במאי: ניקולאס מק'ארתי. ארה"ב, 2012. מותחן בתקציב נמוך, וגם הבמאי חוסך מדימיון הצופים, אך עדיין הסרט נותר מפחיד. ציון: 


22:00 התיק הבוליביאני | The Bolivian Case, ערוץ 8 


פרס הקהל לסרט הדוקומנטרי בפסטיבל הסרטים בסידני. תוך שילוב אלמנטים עסיסיים של ספרות זולה, ריאליטי ודרמות פשע, מובא סיפור מעצרן של 3 נערות צעירות מנורבגיה שנתפסו כאשר ניסו להבריח 22 קילוגרם קוקאין מבוליביה. עד מהרה הפכו שלוש הנערות הצעירות לאייטם מרכזי בעיתונות הצהובה. בעוד שלושתן הואשמו באותו הפשע, התקשורת החלה לצאת להגנת אחת מהן בעוד שימוש בתארים 'קורבן' ו'נאיבית' נקשרו לשמה. במטרה לקדם את אחת הקורבנות, הסיפור נופח וכלל מידע על הריונות מאחורי הסורגים, בריחות ואפילו חטיפות. הקרקס התקשורתי שנוצר סביב האירוע שופך אור על הגמישות שהחברה מייחסת לחטא ועונשו המודרניים. קנדה, 2015.

23:25 הסיוט | Exists, ערוץ MGM


מותחן אימה של הבמאי אדוארדו סאנצ'ז ("פרויקט המכשפה מבלייר"). חבורה של צעירים יוצאת לחופשה בבקתה מבודדת ביערות טקסס, אך בעקבות תאונה בדרך הם מוצאים את עצמם נרדפים על ידי ביגפוט. ארה"ב, 2014. אחד מן הסרטים הגרועים של 2014: דיאלוגים מטופשים, שחקנים דלים ואין הומור. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !