גולשי ספות 2, קר ביולי, לגלות את פלה
יום שלישי, 31 במרץ 2015 / שי שגב

21:30 גולשי ספות – עונה 2, ערוץ Hot3


בעונה החדשה ייקחו חלק אנשים מפורסמים, שיטוסו ליעדים שונים
 ברחבי העולם ויתארחו על ספות של אנשים זרים. במהלך המסע הם ייחשפו לסגנונות חיים מגוונים, יכירו טיפוסים קיצוניים ויעברו חוויות אישיות מפתיעות, מרגשות ולעיתים מטלטלות במטרה לענות על שאלות מהותיות בחייהם. יעל פוליאקוב ("מקימי", "הכול דבש") טסה לדרום אפריקה ביחד עם אחיה הגדול, איתמר פוליאקוב כדי להדק את הקשר ביניהם, שניתק ונפגע לאחר מותו של אביהם - ישראל (פולי) פוליאקוב. הזמרת אפרת גוש טסה לקרואטיה כשהיא בהריון ובזוגיות חדשה כדי להבין האם בחייה החדשים והבורגניים יש עדיין מקום לאפרת הישנה. השחקנים ומגישי הטלוויזיה ירון ברובינסקי ואורי גוטליב הרחיקו עד קולומביה התוססת למסע של אחווה גברית, במטרה להבין מדוע שניהם מתקשים לקיים מערכות זוגיות ארוכות טווח ובניסיון להקטין את הצורך שלהם בשליטה. הסטנדאפיסט אבי אטינגר נחת בגפו בברלין במטרה לשבור את שגרת חייו האפרורית והמונוטונית. הסופרת מרסל מוסרי טסה לניו יורק במטרה לצאת מאזור הנוחות הווירטואלי שלה ולזנוח חומות הגנה ישנות, והשחקנית וכוכבת הנוער, גאיה שליטא-כץ, טסה גם היא לניו יורק, כדי לצאת מהחממה העוטפת של עולם הילדים ולהוכיח לעולם ולעצמה שהיא אישה בוגרת עם תשוקות ורצונות. במאי ועורך ראשי: אילן עבודי

22:00 קר ביולי | Cold in July, ערוץ Yes3


מותחן שמצליח להפתיע בכל שעל וצעד. מעגל של נקמה ואלימות נפתח כאשר איש משפחה יורה בפורץ שחדר לביתו והורג אותו. אביו של הפורץ, אסיר לשעבר ואדם שלא כדאי להסתבך איתו, מבקש לנקום את מות בנו. אבל מה שמתחיל כמותחן נקמה, תופס בהמשך כיוונים בלתי צפויים כאשר פרשת קונספירציה מסועפת נחשפת ושני הגברים ימצאו עצמם נלחמים באותו צד. שחקנים: מייקל סי הול ("דקסטר"), סם שפרד, דון ג'ונסון. במאי: ג'ים מיקל ("אנחנו מה שאנחנו"). ארה"ב, 2014. מותחן קודר וקר, עם משחק מצוין של כל צוות השחקנים. ציון:
 


22:00 לגלות את פלה | Finding Fela, ערוץ Yes דוקו


סיפורו של פֶלָה אַניקוּלַאפּוֹ קוּתי – המוסיקה שלו, חייו הסוערים והחשיבות הפוליטית והחברתית שלו. פֶלָה יצר תנועה מוסיקאלית חדשה – אפרוֹבּיט – תוך שהוא משתמש בתנועה זו להבעת עמדותיו הפוליטיות המהפכניות כנגד הממשל הניגרי הדיקטטורי של שנות ה-70 וה-80. השפעתו הייתה מהותית בהבאת שינוי לכיוון דמוקרטיה בניגריה, ולהעלאת הפוליטיקה הפן-אפריקאית על המפה העולמית. בימוי: אלכס גיבני. 119 דקות, ארה"ב, 2014. הסרט אמנם לא ממצה את הנושא, אך בהחלט מביא למסך את המושג מהפכה מוזיקלית. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !