למפות את העתיד, מיליארדרים, האמריקנים 4
חדש בטלוויזיה - יום חמישי, 31 במרץ, 2016 / שי שגב

22:00 למפות את העתיד | Mapping the Future, ערוץ 8


תוכנות מחשב יכולות כיום לחשב ולמדוד את האינטליגנציה שלנו, את לחץ הדם שלנו, את קצב לבנו, אך האם הן יכולות לחזות את עתידנו? המהפכה הדיגיטלית פתחה בפנינו אפשרויות חדשות: כמעט כל דבר שאנו עושים נרשם ומאוחסן. בשנת 2013 בלבד הפקנו נתונים יותר מאשר בכל ההיסטוריה של האנושות: כמעט ארבעה וחצי מיליארד טרה. האם העקבות הדיגיטליים שלנו באמת מייצגים את מי שאנחנו? ואם כך – אולי ניתן לחזות את העתיד. יוצרי הסרט התנדבו להיות תחת מעקב מצולם באמצעות משקפי גוגל גלאס ופלאפונים המנוטרים 24 שעות ביממה. האם המומחים יצליחו לנבא את התנהגותם העתידית? וכיצד משתמשים כבר היום בטכנולוגיות חיזוי לאיתור פשעים העתידים להתרחש? על כל זאת ועוד הסרט מנסה לענות, תוך התייחסות לצפוי לנו כשעתידנו הופך לניתן לחיזוי. גרמניה, 2015.

22:00 מיליארדים | Billions, ערוץ Yes Oh


פול ג'יאמטי ("ג'ון אדמס", "12 שנים של עבדות") ודמיאן לואיס ("הומלנד", "וולף הול") מככבים בדרמה החדשה והמדוברת של רשת Showtime, שחודשה לעונה שניה. דרמה מורכבת ופרובוקטיבית העוסקת ביחסי הכוחות הפוליטיים בעולם ההון ופיננסים של ניו יורק. התובע המחוזי הממולח צ'אק רודס ומלך קרנות הגידור המבריק בובי 'אקס' אקסלרוד נתונים במסלול התנגשות חזיתית, כשכל אחד מהם משתמש בידע, בחוכמה, בכוח ובהשפעה הרבים העומדים לרשותו, כדי להערים על יריבו. והסיכונים רבים במקרה הזה, מיליארדים של סיכונים. רודס מוביל מאבק נגד שחיתות פיננסית באמריקה. הוא התובע החזק ביותר במדינה, שזכה כבר ב-81 תיקים של סחר במידע פנים, והפסיד באפס. כשראיות פליליות נגד ילד הפלא, המיליארדר בובי אקסלרוד מגיעות לידיו, הוא מבין שעליו להמשיך בדרכים משפטיות. בין שני הצדדים במשחק החתול והעכבר של רודס ואקסלרוד, נמצאת אתשו של רודס, וונדי (מגי סיף, "מד מן", "בני האנרכיה") שעובדת כבר שנים רבות אצל אקסלרוד כיועצת ארגונית ומציינת בצדק שהיא לא תיפרד ממשרתה רק כי היא 'האשה'. לצידו של אקסלרוד, המיליארדר מוול סטריט, שבנה את ממלכתו במו ידיו, ניצבת אשתו לארה (מאלין אקרמן), חתולת רחוב שלא מפחדת לשלוף ציפורניים. יחד הם חיים אורח חיים ראוותני: אחוזות ענק, מטוס פרטי, מסוק וגם שף פרטי. אך אינם שוכחים את שורשיהם – היא גדלה בעוני והוא קיבל קריאת כיוון חדשה לחיים לאחר שהיה הניצול היחיד בחברה שלו באסון 9/11. אקסלרוד הוא אשף פיננסי ולמרות שכוונותיו טובות, פיתויי החמדנות והכוח הם עצומים והקווים בין טוב לרע בעולם ההשקעות, מטושטשים למדי. אבל הוא שחקן ממולח מספיק בשביל לא לחשוף לעולם את כל הקלפים שלו, בפני אף אחד. ציון איי.אם.די.בי.: 8.4/10, טי.וי.קום: 6.5/10, מטה-קריטיק: 69/100, עגבניות רקובות: 72%/100%

22:50 האמריקנים 4 | The Americans 4, ערוץ Yes Oh


קארי ראסל ומת'יו ריס שבים לעונה רביעית של "האמריקנים". ספוילר - העונה החדשה מתחילה מהמקום בו הסתיימה העונה הקודמת, בשנת 1983, מיד לאחר הכרזתו של רונלד רייגן כי ברית המועצות הינה 'אימפריית רשע' שיש להביא לקיצה. בפתיחת העונה, אליזבת' ופיליפ נאלצים להתמודד עם מה שצפוי לקרות כשה-FBI יגלו שגלן, טכנאי המחשבים שחשוד בהעברת מידע לסובייטים 'התאבד'. הם צריכים לפתור את הבעיה שנוצרה כשפייג' גילתה לכומר טים שהוריה הם מרגלים רוסיים, ועם משימה גדולה שקיבלו מהמפעיל שלהם, הקשורה בנשק ביולוגי מסוכן. הסכנה לחייהם גוברת, כעת כשפייג' מודעת לזהותם האמיתית, מסבכת את מערכות היחסים ומגבירה את הרגישיות אצל כולם. כעת, המשפחה עוסקת בעיקר בהישרדות – פיליפ זונח את כמיהתו לאימוץ התרבות האמריקנית והפסקת הריגול, וכעת עסוק בעיקר בלדאוג לבצע את משימותיו על הצד הטוב ביותר כדי שכולם ישרדו, וגם אליזבת' עסוקה בשמירה על שלמות משפחתה ביחד, ובחיים.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !