X פקטור בריטניה 12, טקס VMA 2015 - שידור חי, היֶס-מֶנים מתמרדים, ברוכים הבאים לשנות ה-90
חדש בטלוויזיה - יום שני, 31 באוגוסט, 2015 / שי שגב

00:15 X פקטור בריטניה 12 | 12 The X Factor UK, ערוץ Hot3


48 שעות אחרי השידור בבריטניה: ריטה אורה, מהכוכבות הגדולות ביותר כיום, מצטרפת לשולחן השופטים של סיימון קאוול, בעונה ה-12 של מותג העל זוכה הפרסים, שהפך בעשור החולף לתוכנית הבידור המצליחה בבריטניה ולפורמט הנמכר ביותר באירופה. מלבד אורה, יצטרף לשופטים: ניק גרימשאו, מגיש טלוויזיה ורדיו שהנחה תוכניות בתחנת BBC Radio 1 וברשתות Channel 4 ו-BBC. העונה הזו גם מסמנת שינוי בפוזיציית המנחה, כשאת דרמוט או'לירי יחליף אולי מורס, שהגיע למקום ה-2 בעונה השישית של "X פקטור", והפך לאחד מיוצאי התוכנית המצליחים ביותר, עם מכירות של למעלה מ-10 מיליון אלבומים. מורס יגיש את התוכנית עם מי שהנחתה איתו את תוכנית הבת של "X פקטור", קרוליין פלאק.

03:45 טקס VMA 2015 - שידור חי | 2015 VMA Awards, ערוץ MTV


טקס פרסי המוסיקה של MTV. לילה של זוהר, אבק כוכבים וההופעות החמות ביותר, בטקס שכולו מחווה לקליפים הלוהטים בפלנטה עם הפרס היחיד שנחשב באמת: פרס איש הירח.

21:00 שנות ה-2000: הטרגדיות | The 2000’s Greatest Tragedies, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


שנות ה-2000 עשויות להירשם בהיסטוריה כאחד מהעשורים הסוערים, המשפיעים והטרגיים ביותר במאה השנה האחרונות. החל מאסונות טבע, אסונות שנגרמו על ידי בני האדם ועד לפיגועי טרור איומים, ומיתות סלבריטאים משונות. ספיישל זה חוזר לסיפורים הגדולים והוא משלב צילומי ארכיון וראיונות חדשות.

22:00 היֶס-מֶנים מתמרדים | The Yes Men are Revolting, ערוץ Yes דוקו


בעשרים השנה האחרונות, ביצעו היס-מנים, צמד אקטיביסטים ידועים, שלל תעלולים שערורייתיים ומשעשעים כדי להסב את תשומת הלב העולמית לפשעים של תאגידים כנגד האנושות והסביבה. חמושים בלא יותר מחליפות יד-שנייה ובחוסר בושה, המהפכנים הללו משקרים את דרכם לאירועים עסקיים ולמוסדות ממשלתיים כדי לחשוף את הסכנות שבשליטת תאוות הבצע בעולם. בסרטם החדש (אחרי "היס-מנים" ו"היס-מנים מתקנים את העולם"), היס-מנים כבר עמוק בשנות הארבעים לחייהם, ומשברי אמצע החיים שלהם מאיימים לשבור את הרוח האקטיביסטית שלהם. אפילו כשהם מתכוננים לאתגר הגדול ביותר שלקחו על עצמם עד כה. האם יצליחו לעורר (שוב) את העולם, או יניחו את הדגל? בימוי: אנדי ביכלבאום, מייק בונאנו, לורה ניקס. 91 דקות, ארה"ב, 2014. קצת יותר מאותו דבר שהיה בשני סרטיהם הקודמים. ציון: 


22:00 ברוכים הבאים לשנות ה-90 | Welcome to the 90's, ערוץ 8


מסע נוסטלגי לשנות ה-90 הססגוניות, בין כוכבי להקות בנים ובנות, פריחת הדאנס והראפ, בוורלי הילס 90210, הטמאגוצ'י ונעלי הפלטפורמה. הימים הטובים של אואזיס, נירוונה, בקסטריט בויז, Take That, TLC, ספייס גירל, פיית'לס ואמנים נוספים. לצד אלה, עוסקת הסדרה גם בהשפעתם התרבותית של מקרים כמו התאבדותו של סולן להקת 'ניוורנה', קורט קוביין, שסימלה את קץ דור ה-X, פריחתן של הלהקות שהולידה את המופעים הגרנדיוזיים, והולדת מוצרי המרצ'נדייז, שלא היו קיימים לפני כן. 4 פרקים, 45 דקות כל אחד, בשידור יומי. גרמניה, 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !