הבלש האמיץ שוורץ, כל מה שרציתי, חברים טובים, שטיסל 2, מושתקים, חיים על החרב
חדש בטלוויזיה - יום שבת, 31 באוקטובר, 2015 / שי שגב

01:20 הבלש האמיץ שוורץ | ?
Big Gus, What's the Fuss, ערוץ הקולנוע הישראלי


קומדיה בלשית סהרורית בכיכובם של בומבה צור, יוסף שילוח, ששי קשת, מונה זילברשטיין, גדעון זינגר, אילן דר, אורי זוהר, דובי גל, ציפי שביט, טליה שפירא ובועז שרעבי. במאי: עמי ארצי. ישראל, 1973.

22:00 כל מה שרציתי | Try Seventeen, ערוץ לייפטיים


אלייז'ה ווד ("שר הטבעות"), הזמרת שחקנית מנדי מור ("פלונטר"), והשחקנית הגרמנית פרנקה פוטנטה ("זהות כפולה", "ראן לולה ראן") מככבים בקומדיה רומנטית מתוקה. בחור צעיר מתחיל ללמוד בקולג', אך מגלה להפתעתו שהוא יכול ללמוד יותר על החיים ועל אהבה בעזרת שכנותיו לבניין שמקרקרות סביבו ללא הפסקה, אחת צלמת והשנייה שחקנית מתחילה ובמהרה הוא נוטש את השיעורים ונסחף אחריהן. במאי: ג'פרי פורטר. ארה"ב, 2002. סרט התבגרות שהתסריט מעולם לא התבגר לכדי סרט. צפוי ומיותר. ציון: 


22:00 ראיון סוף | The Interview, ערוץ Yes2

לפרטים נוספים, ראו יום שישי, 30 באוקטובר, 2015, בשעה 22:00 בערוץ Hot גולד

22:00 חברים טובים | Amities Sinceres, ערוץ Yes3


קומדיה צרפתית שזכתה להצלחה בארצה. שלושה חברי ילדות נפגשים במשך שנים מדי יום לארוחה טובה, עם הרבה יין משובח. כאשר מתברר שאחד מהם מנהל רומן עם בתו הצעירה של חברו, קמה מהומה, ועוד סודות ותגליות צצים שמאיימים לחבל בחברות ארוכת השנים. שחקנים: ג'רארד לנווין, ז'אן יו-אנגלנד, אנה ג'ירארדו. במאים: סטפן ארצ'ינרד ופרנסואה פרבו-לייגוני. צרפת, 2014. 
סרט חביב ומבדר, שנוגע בקלילות בחיים של כל אחד ואחת מאיתנו. ציון: 

22:00 שטיסל 2 | Shtisel 2, ערוץ Yes Oh 


עונה חדשה לסדרת הדרמה. ספוילר - במרכז העונה השנייה עומדים גם הפעם יחסיהם הסבוכים והקרובים של אבא ובן חרדים החולקים אותה דירה בפאתי מאה שערים. שולם שטיסל (דב גליקמן) אלמן ציני ושמרן, ובן הזקונים שלו, עקיבא (מיכאל אלוני), רווק נצחי, צייר ורומנטיקן. אליהם מצטרפים נוחעם (ששון גבאי), אחיו של שולם שחוזר לארץ אחרי שנים ארוכות בחו"ל, להיאבק עם שולם על אהבתה וקרבתה של אמם, בובע מלכה (ליא קניג, שמחליפה בתפקיד את חנה ריבר ז"ל), ובתו היפה של נוחעם - ליבי (הדס ירון), שהופכת למושא אהבתו של עקיבא. גיטי (נטע ריסקין) ובעלה ליפא (זוהר שטראוס) מנסים להתגבר על משבר הזוגיות שחוו בעונה הקודמת, חובקים ילד חדש, ומתמודדים עם מרד מפתיע ורומנטי של בתם הגדולה, רוחמי (שירה האס). כולם מחפשים אהבה וקצת חום בלבה של ירושלים החרדית, הכל כך קרובה והכה רחוקה. במאי: אלון זינגמן.

22:00 מושתקים | Silenced, ערוץ 1


לאחר שידור הסרט "Citizenfour" זוכה האוסקר, בו התבטא לראשונה אדוארד סנואודן על פעילות בלתי חוקית של ממשלת ארה"ב, סרט התחקיר "מושתקים" של הבמאי ג'יימס ספיון מביא בפעם הראשונה את סיפורם של שלושה חושפי שחיתויות ששירתו בשירותי הביון והביטחון של ארה"ב. הם חשפו שימוש לא חוקי בציתותים לאזרחי ארה"ב ושימוש בעינויים נגד חשודים שאינם מהווים פצצה מתקתקת ובניגוד לנוהלי החוק ושירותי הביון האמריקניים. כתוצאה מכך הפכו חייהם לגיהינום: הם איבדו את משפחתם ואת חירותם והפסידו מקומות עבודה וכסף על לא עוול בכפם. הסיפורים מסופרים בגוף ראשון, שזורים בתיעוד ממקור ראשון של אירועים אמיתיים וחלקם משוחזרים. הסרט טוב בראיונות, אם כי קצת פחות מצליח בשחזורים הדרמטיים. ציון: 


22:30 חיים על החרב | Forged In Fire, ערוץ ההיסטוריה


סדרה חדשה. ארבעה מחרשי כלי הנשק הטובים ביותר בארה"ב, המעמידים את כישוריהם ואת המוניטין שלהם למבחן, כאשר הם מתחרים זה נגד זה ונגד השעון, ביצירת כלי הנשק המשוננים הבולטים בתולדות המין האנושי, כשהזוכה יקבל 10,000 דולר ויוכתר כאלוף התכנית. את כלי הנשק השונים הם מכינים בידיים, בעזרת שימוש במחסן כלים מיוחד שניתן להם בתכנית, הכולל חומרים טבעיים ואורגניים. בין אם הם מייצרים את חרב הקטאנה של הסמוראים היפנים (שזכורה מסרטי "קיל ביל" של קוונטין טרנטינו), גרזני קרב ויקינגיים, חרבות מלחמה מתקופת ימי הביניים, או טבעת הטלה חדה עשויה פלדה או במלים אחרות: הצ'אקאם ההודי, כלי הנשק אותם הם ייצרו במהלך התכנית, יהיו שמישים וקטלניים לגמרי - לתפארת אמנות המלחמה.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !