המשימה, מאמי, מכונת החובות, החיים ברוורס, רוח זדונית
חדש בטלוויזיה – יום חמישי, 31 בדצמבר, 2015 / שי שגב

02:15 המשימה | The Task, ערוץ MGM


אימה. תוכנית ריאליטי חדשנית מבקשת מהמשתתפים לעבור את הלילה בשלום בבית כלא רדוף רוחות. עם: אלכסנדרה סטדן. בימוי: אלקס אורוול. ארה"ב, 2011.

22:00 מאמי | Mommy, ערוץ Yes3


זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל קאן 2014; זוכה פרס הסזאר לסרט הזר הטוב ביותר. דרמה מסעירה ועוצמתית הסובבת סביב אם חד הורית ובנה היחיד, אותו היא לוקחת מבית המחסה חזרה לביתה כדי לנסות לבנות חיים נורמאליים. מזגו הסוער והאלים של הילד המתבגר מאיים על השבריריות המשפחתית, אך כאשר לתמונה נכנסת השכנה טובת הלב מהבית שממול, התמונה משתנה ונדמה שאולי ישנה תקווה לחיים טובים יותר. שחקנים: אן דורוול, סוזן קלמנט, אנטואן-אוליבייה פילו. במאי: קסאבייה דולן. קנדה, 2014. הבמאי דולן שוב מפתיע בסרט אמנותי מאתגר, אך לצופים האמיצים זו חוויה מבגרת, יפהפייה ומלאת השראה. ציון:
 


22:00 מכונת החובות | Debt Machine, ערוץ 8


המכונה הגדולה של הכלכלה מונעת כיום על ידי חובות. אנחנו חיים על אשראי, ביתנו, מכוניתנו, לימודנו ואף הוצאות הממשל ממומנות מהלוואות. חובות הפכו לסם החיים של הכלכלה. מסע מרתק בנוף הכלכלה האנושית. תוך תיאור ההיסטוריה של החוב מימי הביניים המאוחרים ועד ימינו. ARTE, 2015.

22:00 החיים ברוורס | Camille RewindsCamille Redouble, ערוץ MGM


דרמה. קאמי בת 16 כאשר היא פוגשת את אריק. אך 25 שנה מאוחר יותר, הוא עוזב את קאמי בשביל אישה צעירה ממנה והיא שוב בת שש עשרה. האם היא תברח או תנסה לשנות את החיים של שניהם? במאית: נעמי לבובסקי. צרפת, 2012. הסיפור האגדי מתחיל יפה, אך בשלב מסוים נכנס לרפפטיביות בלתי נגמרת, תוך המאסה על הצופים וחוסר נוחות. ציון:


23:35 רוח זדונית | Sinister, ערוץ Hot גולד


סרט אימה, שצולם בעקבותיו אף סרט המשך. אליסון אוסוולט הוא סופר שכותב ספרי מתח בהשראת מקרי פשע שהתרחשו במציאות. במטרה לכתוב עוד ספר מצליח, הוא עובר עם אשתו ועם ילדיו הצעירים לבית, כאשר ידוע רק לו שבמקום התגוררה בעבר משפחה שנרצחה באכזריות בתלייה, למעט ילדתם הקטנה. פני הנרצחים וגופם כוסו בשקים. בעליית הגג מוצא אליסון תיבה ובה סרטים שצולמו במצלמה ביתית. מתברר שאלו הם סרטי סנאף אימתניים ומזעזעים, שמתעדים רציחות שונות ומשונות של משפחות שחיו בבית הכפרי השלו. עם הגילוי, מתחוור לו שגם גורל משפחתו האהובה נתון בסכנה ממשית. שחקנים: אית'ן הוק, ג'ולייט ריילנס, פרד דלטון תומפסון, ג'יימס ראנסון, קלייר פולי, ויקטוריה לי. בימוי: סקוט דריקסון. ארה"ב, 2012. בסיס העלילה נשען על אינספור סרטי אימה קלישאתיים, אך בסופו של דבר, הסרט מביא גם מנעד של טוויסטים מפתיעים ומצמררים למדי. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !