אקי נו: הפסטיבל הראשון לקולנוע יפני בישראל

נשלח 13 בספט׳ 2016, 5:57 על ידי Shy K. Segev   [ עודכן 13 בספט׳ 2016, 5:57 ]

'אקי נו': הפסטיבל הראשון לקולנוע יפני בישראל

הפסטיבל יציג את מיטב העשייה הקולנועית העכשווית ביפן בסינמטקים בארץ / שי שגב

בחודש אוקטובר 2016 ובחול המועד סוכות יתקיים לראשונה פסטיבל 'אקי-נו' (סתיו) לקולנוע יפני בסינמטקים של חולון, תל אביב, חיפה, הרצליה וירושלים. הפסטיבל נוצר ומופק על ידי סינמטק חולון ויציג את מיטב העשייה הקולנועית העדכנית ביפן. מנהל אומנותי ואוצר: רוני מהדב-לוין (מנהל סינמטק חולון) בתמיכת Japan Foundation.


"לאחר הסערה": סרט הבכורה של הפסטיבל

זהו הפסטיבל השנתי הראשון שיציג את הסרטים המובילים העכשוויים מיפן מכל התחומים: עלילתי, תיעודי, אנימציה, מתח/אימה. לצד פרויקטים שונים בישראל לאורך השנים שריכזו ואצרו תכניות קולנוע יפני, רטרוספקטיבות וקלאסיקות, זהו ניסיון ראשון ליצור מסגרת לסרטים העדכניים שיצאו מיפן בחודשים האחרונים, פסטיבל שיהפוך לאירוע קבוע בלוח פסטיבלי הקולנוע בישראל.

הפסטיבל יציג השנה 9 סרטים, כולם בהקרנות בכורה ארציות שיוצגו בכ-40 הקרנות ברחבי הארץ, בנוסף לאירועים ייחודיים, כמו סדנאות והרצאות מסביב לתרבות יפן ושיתוף פעולה עם מוזיאון העיצוב בחולון המציג את התערוכה של סטודיו העיצוב היפני 'ננדו'.

"הקולנוע היפני קטף בשנים האחרונות פרסים בינלאומיים רבים ונראה שגם אם אינו משחזר עדיין את תקופת הזהר במאה הקודמת, הוא בהחלט מייצר במאים נועזים, חדים ופורצי דרך שמצליחים להעביר בסרטיהם בלי התחנפות לקהל הבינלאומי את התרבות היפנית על גווניה השונים והזרים לעיתים לקהל הרחב. בפסטיבל הנוכחי הצלחנו להביא לקהל הצופים הישראלי כמה מהסרטים הבולטים מהקולנוע היפני העכשווי , רבים מהם זוכי פרסים בפסטיבלים החשובים בעולם, שמצליחים לייצג מגוון זא'נרים של הקולנוע היפני, מסרטי האימה והמתח, המיסטיקה, האנימציה ועד הדרמות המשפחתיות העדינות יותר שהקולנוע היפני נודע בהן", מספר מהדב-לוין, מנהל אומנותי בסינמטק חולון.

הקולנוע היפני זוכה לתקופת לבלוב בשנים האחרונות ורוכש מחדש את מעמדו כקולנוע עשיר מדויק ומרתק, עשרות שנים אחרי הליכתם של האוטרים היפנים אקירה קוראסאווה, יאסוזירו אוזו ולאחרונה הכרזתו של הייאו מיאזאקי על פרישתו. בשנים האחרונות תעשיית הקולנוע היפני צוברת תאוצה הן בשוק המקומי (ב-2014 כמעט 60% מהכנסות בתי הקולנוע ביפן היו לסרטים יפנים) והן בשוק הבינלאומי, בפסטיבלים ובבתי הקולנוע המסחריים ברחבי העולם. בשנים האחרונות, במאים יפנים זוכים להצלחה מסחרית גם בישראל, כמו : הירוקאזו קורי-אדה ("סיפור משפחתי"), נעמי קוואסה ("אן") וקיושי קוראסאווה.("טוקיו סונטה").

ואלה סרטי הפסטיבל:

לאחר הסערה | After the Storm | Umi yori mo mada fukaku

בימוי: הירוקאזו קורה-אדה; משחק: הירושי אבה, יוקו מאקי, טאיו יושיזוואה

ריוטה, סופר מתוסכל שזכה בתחילת דרכו בפרס יוקרתי ומאז לא מצליח לשחזר את תהילת העבר, עובד למחייתו כחוקר פרטי בתקווה למצוא את הסיפור הבא. בשל בעיית הימורים הוא מתקשה לשלם את דמי המזונות עבור בנו, והיחסים עם בני המשפחה רחוקים מלהיות מזהירים. כאשר סופת טייפון מתקרבת לחופי יפן, משפחתו המפוצלת מתכנסת למחסה זמני בבית אמו. עתה, כשבני המשפחה שרויים יחדיו, ריוטה ינסה בכל מאודו להחזיר את חייו למסלול, ולמצוא את מקומו בחיי בנו. יפן 2016, 117 דקות. יפנית, כתוביות בעברית ואנגלית.

הרמוניום | Harmonium | Fuchi ni tatsu

בימוי: קוג'י פוקאדה; משחק: מריקו טשוצוי, טדאנובו אסאנו, קאנג'י פורוטאצ'י

טושיו מעסיק את יאסאקה, מכר ותיק, כעובד זמני בבית המלאכה שלו ואף משכן אותו בביתו, בו הוא מתגורר עם אשתו ובתו. לצד ההיקסמות מאישיותו של הזר, שהצטרף זה עתה למרחב המשפחתי, מתחילה אקי, אשתו של טושיו, לחשוד בעברו של הדייר ובנסיבות שהובילו את בעלה להעסיקו. יפן – צרפת, 2016, 118 דקות. יפנית, כתוביות בעברית ובאנגלית.

קריפי | Creepy | Kurîpî: Itsuwari no rinjin

בימוי: קיושי קוראסאווה; משחק: הידטושי נישיג'ימה, יוקו טקאוצי, טרויוקי קאגאווה

מותחן אימה. לאחר תקרית טרגית, הבלש טאקאקורה פורש מעבודתו במשטרה, עובר להתגורר עם אשתו בפרברים ומרצה באוניברסיטה בחוג לקרימינולוגיה. חייו השלווים מופרים כאשר בלש עמית לשעבר מבקש את עזרתו כקרימנולוג בפענוח מקרה העלמות בלתי פתור. טאקאקורה שוקע מהר ובעניין בחקירת המקרה ובמקביל מגלה התרחשויות מוזרות קרוב מאוד לביתו החדש. יפן, 2016, 130 דקות. יפנית, כתוביות בעברית.

מסע אל החוף | Journey to the Shore | Kishibe no tabi

בימוי: קיושי קוראסאווה; משחק: ארי פוקאצו, טדאנובו אסאנו, מסאו קומצו

יושוקה, בעלה של מיזוקי, טבע בים לפני שלוש שנים. כעת לפתע הוא שב, והיא לא נראית מופתעת במיוחד. הוא מבקש ממיזוקי לבוא עמו למסע שבאמצעותו כך היא מקווה תלמד להבין לאן נעלם בשלושת השנים האחרונות אך במקום זאת הדרך המשותפת תוביל אותם למחוזות בלתי צפויים. יפן, 2015, 128 דקות. יפנית, כתוביות בעברית ובאנגלית.

התעלומה של האנה ואליס | The Murder Case of Hana & Alice | Hana to Arisu satsujin jiken

בימוי: שונג'י איוואי; משחק: יו אוי, אן סוזוקי, שוקו אידה

אנימציה. אליס בת ה-14 מתקשה להסתגל לבית ספרה החדש, ומעדיפה להתמקד בתעלומה שאופפת אותו – היעלמותו של תלמיד שלמד בכיתתה בשם יודה. היא מקבלת עזרה בלתי צפויה מהאנה, ילדה מתבודדת מהבית השכן שלא יצאה מביתה מאז היעלמותו של יודה. והשתיים פוצחות במסע בלשי רצוף תלאות. יפן, 2015, 100 דקות. יפנית, כתוביות בעברית ואנגלית. מתאים לגילאי 9+.

יער קטן | Little Forest

בימוי: ג'וניצי מורי; משחק: אי האשימוטו, מאיו מאצ'וקה

לאחר תקופת מגורים בעיר הגדולה, איצ'יקו חוזרת לכפר הולדתה, קומורי, השוכן בהרים במחוז טוהוקו. ללא סופרמרקט או חנויות נוחות בקירבתה, עיקר תזונתה של איצ'יקו מגיע מן האדמה, מהגידולים והעצים שבסביבה והדגה שבנהר. "יער קטן", צולם במשך שנה ומחולק לארבעה חלקים בהתאם לחילופי העונות. הסרט עוקב אחר החיים הפשוטים ומלאי המשמעות של נערה המבשלת מטעמים מן המרכיבים העונתיים המקיפים אותה. בקיץ משקה אורז מותסס צונן, בסתיו תבשיל אורז והאגוזים מן ההרים, בחורף תבשילי קדירת ברווז חמים ובאביב לביבות כרוב קלות. בארבעה פרקים מרהיבים ביופיים ומעוררי תאבון, בסגנון שנע בין עלילה לתעודה, היצירה "יער קטן" מציע הסתכלות מעוררת השראה על הטבע כמספק את הצרכים הקיומיים ועל המטבח היפני הכפרי מזווית שלא נחשפים אליה רבות, לצד סיפור עדין על החיים בכפר מבודד בהרים. הסרט יוקרן בשני חלקים – כל חלק שני פרקים. יפן, 2015, 111 דקות, 120 דקות – בהתאמה. יפנית, תרגום לעברית.

א-קאפלה | A cappella | Mubansô

בימוי: היטושי יאזאקי; משחק: ריקו נומה, סוסק איקאמטצו, טוקאמי סייאטו, נינה אנדו

סוף שנות השישים, העיר סנדאי, יפן. קיוקו היא תלמידת תיכון פעילה חברתית, היוזמת יחד עם חברותיה מחאה נגד התלבושת האחידה הנהוגה בבית ספרה, ומשם ממשיכה להשתתף במחאות התקופה הבוערת ביפן למורת רוחו של אביה. יום אחד, לאחר הפגנה שגולשת לאלימות היא נמלטת ל"א-קפלה", בית קפה למוסיקה קלאסית השוכן במרתף, פוגשת את ווטרו, ומתאהבת. אולם, מערכת היחסים בין הזוג האוהב תיתקל במהמורות לא צפויות. היטושי יאזאקי מגיש עיבוד נוסטלגי ומרגש לרומן מאת מריקו קיוקה, שבמרכזו סיפור התבגרות והתפכחות של נערה חדורת אידיאלים הנפגשת עם החיים עצמם על סך מורכבותם. יפן, 2016, 132 דקות. תרגום לעברית.

להיות טוב | Being Good | Kimi wa iiko

בימוי: מיפו או; משחק: צ'יזורו איקוואקי, אמון קאבה, מיצ'י קיטה

אוקאנו, מורה בבית ספר יסודי, שזו לו שנת הלימודים הראשונה, מוטרד מן האופן בו הוא צריך לטפל בבעיות שונות כמו הורים כועסים, בריונות ואלימות במשפחה; מאסאמי היא אם מותשת שלא מצליחה לשמור על שלוותה אל מול ילדתה בת ה-3, ונוהגת להכות אותה. אקיקו הקשישה מתמודדת עם דמנציה קלה. היא גרה לבד ונהנית משיחה יומית עם ילד בעל צרכים מיוחדים, המברך אותה לשלום מדי בוקר. יפן, 2015, 121 דקות. יפנית, תרגום לעברית ולאנגלית.

טרנטינו ואנדרסון בפסטיבל ירושלים

נשלח 27 ביוני 2016, 22:40 על ידי Shy K. Segev   [ עודכן 27 ביוני 2016, 22:40 ]

טרנטינו ואנדרסון בפסטיבל ירושלים

האורחים המרכזיים בפסטיבל הקולנוע ה-33 ירושלים: קוונטין טרנטינו, לורי אנדרסון, ויט סטילמן, אמה סוארז ועוד / שי שגב

במאי הקולנוע האמריקני, קוונטין טרנטינו (Quentin Tarantino), יקבל אות הוקרה מיוחד על תרומתו לאמנות הקולנוע בטקס פתיחת פסטיבל הקולנוע ה-33 בירושלים, שיתקיים ב-7 ביולי, 2016, בבריכת הסולטן. למחרת, ביום שישי ה-8 ביולי, 2016, בשעה 22:00, יתקיים מפגש של טרנטינו עם הקהל בסינמטק ירושלים שלאחריו יוקרן סרטו הנודע "ספרות זולה" בעותק 35 מ"מ משוחזר המגיע הישר מהארכיון הפרטי של הבמאי.

הבמאי קוונטין טרנטינו בעת צילומי הסרט "שמונת השנואים"

בשלושת העשורים האחרונים כתב וביים טרנטינו תשעה סרטים באורך מלא, יצירות קולנוע נועזות וייחודיות שסחפו את הקהל ואת המבקרים כאחד. סרטיו הפוסט-מודרניסטים נודעו בשפה חזותית מפעימה, באלימות קיצונית, בפסקול אקלקטי, בדיאלוגים שנונים ובאינספור מחוות ליצירות קולנוע נשכחות. טרנטינו פרץ לתודעה ב-1992 עם "כלבי אשמורת", ושנתיים לאחר מכן הציג את "ספרות זולה", שזיכה אותו בדקל הזהב בפסטיבל קאן ובפרס האוסקר לתסריט. מאז ביים בין השאר את "להרוג את ביל" ואת "ממזרים חסרי כבוד", וזכה באוסקר פעם נוספת ב-2012 על תסריטו ל-"ג'אנגו ללא מעצורים".

המוזיקאית ואמנית האוונגארד האגדית, לורי אנדרסון (Laurie Anderson), תגיע לפסטיבל להציג את סרטה החדש "לב של כלב", יצירה אישית שהוצגה בבכורה בפסטיבל וונציה, השוזרת טקסטים פרי עטה, סרטים ביתיים, קומפוזיציות מקוריות לכינור ואנימציה יפהפיה לכדי קולאז' קולנועי מהפנט ומרגש. אנדרסון, מחלוצות המוזיקה האלקטרונית ואמנות המולטימדיה, תציג את הסרט ותשוחח עם הקהל בשתי ההקרנות של סרטה החדש, ב-11 וב-12 ביולי, 2016.

הבמאי האמריקני ויט סטילמן (Whit Stillman) יגיע לירושלים להציג את סרטו החדש והמדובר "אהבה וידידות", עיבוד קומי שנון לרומן של ג'יין אוסטן בכיכובן של קייט בקינסייל וקלואי סביני, על אלמנה מצודדת המעתיקה את מגוריה באופן זמני לבית קרוביה כדי למצוא שידוך לבתה, ואולי גם לעצמה. סטילמן, שפרץ לתודעה עם סרטו "מטרופוליטן" מ-1990 (שזיכה אותו במועמדות לאוסקר) ומאז יצר גם את "ימי הדיסקו האחרונים", "ברצלונה" ו-"עלמות במצוקה", יציג את הסרט וישוחח עם הקבל ביום שבת, 9 ביולי, 2016.

הפסטיבל ייפתח ב-7 ביולי, 2016, בבריכת הסולטן עם הקרנת הסרט "חולייטה" של פדרו אלמודובר, במעמד כוכבת הסרט, אמה סוארז (Emma Suárez), ישתתפו עוד עשרות במאים, שחקנים, יוצרים, מפיקים, עיתונאים ונציגים מתעשיית הקולנוע הבינלאומית, שיגיעו להציג סרטים חדשים, להשתתף באירועים מקצועיים ולשמש כשופטים במסגרות התחרותיות של הפסטיבל.

בין האורחים שיגיעו השנה:

אנדראס סיניאנוס (Andreas Sinanos), הצלם היווני המוערך שחתום על עשרות סרטים מארבעת העשורים האחרונים ועבד עם במאים בעלי שם, כמו כריס מרקר ו-מיכאל קאקויאניס. סיניאנוס נודע בשיתוף הפעולה הממושך שלו עם תיאו אנגלופולוס, שהוליד יצירות מופת כמו "אבק הזמן", "האחו הבוכה" ו-"נצח ועוד יום".

דילן לינר (Dylan Leiner), סגן נשיא סוני פיקצ'רס קלאסיקס לענייני רכש והפקה. במסגרת תפקידו היה מעורב ברכש, הפקה והפצה של סרטים בולטים רבים ובהם "ראן לולה ראן", "נמר דרקון", "חיים של אחרים", "דבר אליה", "ואלס עם באשיר" ו-"סרט לבן" של מיכאל הנקה.

גרימור האקונרסון (Grímur Hákonarson), הקולנוען האיסלנדי שהציג בפסטיבל קאן אשתקד את סרטו הארוך השני "איילים". הסרט זכה בפרס הראשון במסגרת 'מבט מסוים', נמכר ליותר מ-40 מדינות וגרף 22 פרסים בפסטיבלים ברחבי העולם.

אנתוני ברגמן (Anthony Bregman) הוא אחד המפיקים העצמאיים החשובים והבולטים ביותר בארצות הברית. במסגרת חברת ההפקות שלו 'לייקלי סטורי', הביא ברגמן לעולם שורה של סרטים מדוברים ומוערכים, בהם "שמש נצחית בראש צלול" של מישל גונדרי, "פוקסקצ'ר" של בנט מילר ו-"סינקדוכה ניו יורק" של צ'רלי קאופמן. ברגמן יציג בפסטיבל את סרטו החדש "התפכחות".

אליסון תומפסון (Alison Thompson), לשעבר נשיאת פוקוס פיצ'רס, עוסקת במכירת סרטים בינלאומית מזה כשלושה עשורים, ועבדה עם במאים מובילים דוגמת קן לואץ', וודי אלן ורבים אחרים. כמה מהסרטים הבולטים שבהם טיפלה לאורך הקריירה הם "הר ברוקבק", "לקרוא ולשרוף", ולאחרונה הסרט זוכה פרס האוסקר "איימי".

ג'ורג'יו גוסטי (Giorgio Gosetti), מנהל מסגרת 'ימי ונציה' בפסטיבל הקולנוע של ונציה. גוסטי פועל כעיתונאי ומבקר קולנוע מאז 1989, ובמשך השנים ייסד אתרי אינטרנט העוסקים בקולנוע וכתב מספר מונוגרפיות ומאמרים על אמנות הקולנוע. בעבר, כיהן כראש הפרויקטים הקבועים בביאנלה לקולנוע של ונציה וכסגן מנהל פסטיבל ונציה.

רמי בורה (Rémi Burah), סמנכ"ל ארטה צרפת. בורה, שהצטרף לארטה ב-2001, היה מעורב באינספור הפקות מדוברות, כולל סרטים של במאים בעלי שם, כמו וים ונדרס, לארס פון טרייר, מיכאל הנקה, האחים דארדן, אקי קאוריסמאקי ועוד.

רוברטו אולה (Roberto Olla), מנהל כללי של יורימאז', קרן הקולנוע האירופית הגדולה ביותר, השואפת לקדם את האמנות השביעית ומקציבה מדי שנה 25 מיליון אירו לתמיכה בסרטים המופקים באירופה או כקופרודוקציות עם אירופה.

השחקנית הלן מירן בסינמטק ירושלים

נשלח 12 ביוני 2016, 23:23 על ידי Shy K. Segev   [ עודכן 12 ביוני 2016, 23:24 ]

השחקנית הלן מירן בסינמטק ירושלים

תגיע לארץ ב-22 ביוני, 2016 כדי להנחות את טקס בראשית בו יוענק פרס לכנר יצחק פרלמן / שי שגב

סינמטק ירושלים יקיים ביום רביעי, 22 ביוני, 2016, מפגש שיחה עם השחקנית הבריטית זוכת האוסקר, הלן מירן, על דרכה האמנותית ופעילותה החברתית, במסגרת ביקורה בישראל כאורחת קרן פרס בראשית . מירן תנחה את הטקס בו יוענק לכנר בעל השם העולמי, יצחק פרלמן, פרס בסך מיליון דולר.

השחקנית הלן מירן – בקרוב בישראל

לרגל ביקורה, יערוך סינמטק ירושלים מחווה למירן ויקרין מגוון מהסרטים בהם כיכבה. האירוע פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

מירן בעלת קריירה משחק ענפה בת עשרות שנים על במות התיאטרון, בקולנוע ובטלוויזיה. מירן היא בין השחקניות והשחקנים הבודדים בעולם שזכו בכל שלושת הפרסים היוקרתיים ביותר: פרס האקדמיה האמריקנית לקולנוע (אוסקר) לשחקנית הטובה ביותר על תפקידה בסרט "המלכה", פרס התאטרון (טוני) לשחקנית הטובה ביותר במחזה 'הריאיון' ופרס הטלוויזיה (אמי) על משחקה בסדרה הטלוויזיונית, "החשוד העיקרי".

הסרטים שיוקרנו בסינמטק:

"טירופו של המלך ג'ורג'" | "The Madness of King George"

"המלכה" | "The Queen"

"טרמבו" | "Trumbo"

"האשה בזהב" | "Woman in Gold"

"הטבח, הגנב, אשתו והמאהב" | "The Cook, the Thief, His Wife and Her Lover"

"הסערה" | "The Tempest"

"היצ'קוק" | "Hitchcock"

"מסע של מאה צעדים" | "The Hundred-Foot Journey"

"עין בשמים" | "Eye in the Sky"

"רד" | "Red"

מחיר כרטיס לסרטים: 39 שקל. פרטים לרכישת כרטיסים: 9377* , www.jer-cin.org.il

חולייטה של פדרו אלמודובר יפתח את פסטיבל הקולנוע בירושלים

נשלח 30 במאי 2016, 8:32 על ידי Shy K. Segev   [ עודכן 30 במאי 2016, 8:33 ]

חולייטה של פדרו אלמודובר יפתח את פסטיבל הקולנוע בירושלים

הקרנת הבכורה הישראלית תתקיים ב-7 ביולי, 2016, אל מול קהל של אלפי צופים ותחת כיפת השמיים בבריכת הסולטן / שי שגב

"חולייטה" ("Julieta"), סרטו החדש של אשף הקולנוע הספרדי, פדרו אלמודובר, שמסמן את חזרתו לקולנוע המרגש והעוצמתי שבזכותו התפרסם, יפתח את פסטיבל הקולנוע ה-33 ירושלים בהקרנת בכורה ישראלית שתתקיים ב-7 ביולי, 2016, אל מול קהל של אלפי צופים תחת כיפת השמיים בבריכת הסולטן, ובנוכחות כוכבי הסרט, השחקנים אמה סוארז ודניאל גראו.

חולייטה של פדרו אלמודובר

הסרט, שהוקרן במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל קאן האחרון ועורר סקרנות והתרגשות רבה, מבוסס על שלושה סיפורים קצרים של הסופרת הקנדית, אליס מונרוועוקב אחר חייה של אשה בשם חולייטה בתקופות שונות של חייה. הסרט הוא חגיגה קולנועית המשלבת בימוי וירטואוזי ואסתטיקה מרהיבה עם הופעות משחק מופתיות ופסקול סוחף של אלברטו איגלסיאס.

בגיל 18 עוזבת אנטיה את בית אמה מבלי לספק הסבר או להותיר עקבות. במשך שנים מנסה חולייטה להתחקות אחר בתה, אך בהדרגה מגבשת לעצמה חיים עצמאיים. בדיוק ברגע שבו היא ניצבת בפני ההזדמנות להתחיל מחדש – במקום אחר ועם אהבה חדשה, עם נכונות לוותר על החלום לשוב ולראות את בתה – נחשפת בפניה פיסה חדשה בפאזל ההיעלמות המסתורית השולחת אותה למסע עמוק בנבכי זיכרונותיה.

את התפקיד הראשי של חולייטה מגלמות שתי שחקניות: סוארז מגלמת אותה בשנותיה המאוחרות יותר, ואילו אדריאנה אוגארטה נבחרה לגלם את חולייטה הצעירה. בהופעת אורח משתתפת השחקנית רוזי דה פלמה, המוכרת מסרטיו של אלמודובר. זו הפעם השלישית שסרט של אלמודובר פותח את פסטיבל הקולנוע בירושלים: "הכל אודות אמא" ב-1999, ו-"דבר אליה" בשנת 2002. "חולייטה" יופץ בישראל על ידי קולנוע לב, ויעלה לאקרנים ברחבי הארץ ב-8 ביולי, 2016.

חולייטה


נועה רגב, מנכ"לית סינמטק ירושלים: "אנו שמחים לפתוח השנה את הפסטיבל עם סרט של אחד היוצרים האהובים והמוערכים בעולם בעשורים האחרונים, אלמודובר. "חולייטה" הוא חגיגה של קולנוע – ססגוני, מרגש, מהנה ומעורר מחשבה ואין ספק שהחוויה האסתטית שמציע הסרט אף תתעצם בהקרנה על גבי המסך אדיר הממדים בבריכת הסולטן. כמו במרבית סרטיו של אלמודובר, הסרט מתמקד בגיבורות נשיות ועוסק בעוצמתן של הנשים. הקרנתו בפתיחת פסטיבל הקולנוע ירושלים היא מחווה לנשות הקולנוע הישראלי מעוררות ההשראה שאינן עמנו עוד – ליה ון לירמייסדת הפסטיבל והיוצרת, רונית אלקבץ".

יותר מ-200 סרטים יוקרנו השנה בפסטיבל, ממיטב היבול השנתי הישראלי והבינלאומי. חלקם הגדול של הסרטים יוקרן בתוך שמונה מסגרות תחרותיות נושאות פרסים. בנוסף, יתקיימו מפגשים עם יוצרים מובילים מן הארץ והעולם, מסיבות ואירועים מוזיקליים לצד מפגשים וסדנאות מקצועיות בתחומי תעשיית הקולנוע.

לראשונה בפסטיבל: השנה תושק בפסטיבל תחרות בינלאומית חדשה, המיועדת לחגוג הישגים קולנועיים בולטים מרחבי העולם ולעודד הפצה של סרטי איכות בישראל. התחרות תכלול בין שמונה לעשרה סרטים באורך מלא המגיעים ממדינות שונות ומשקפים סגנונות קולנועיים שונים, כאשר ההיבט הקולנועי-אמנותי הוא הקריטריון המרכזי בבחירתם. במסגרת התחרות יוענק פרס בסך 20 אלף דולר לסרט הטוב ביותר – באדיבות קרן משפחת ווילף מניו ג'רזי.

כמו כן, לציון 20 שנה להקמת גן ווילף אשר במרכז העיר יוקם השנה מתחם קולנוע קייצי בגן, ובו אולם הקרנות משוכלל תחת כיפת השמיים, לצד מתחם אינטראקטיבי קולנועי לילדים. המתחם יציע מגוון פעילויות איכותיות לקהלי יעד שונים.

הפסטיבל מתקיים בתמיכת המועצה הישראלית לקולנוע – משרד התרבות והספורט, עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים, הקרן לירושלים, קרן ון-ליר וקרן משפחת אוסטרובסקי.

יוני 2016: חודש הגאווה בערוצי Yes

נשלח 25 במאי 2016, 1:28 על ידי Shy K. Segev   [ עודכן 25 במאי 2016, 1:29 ]

יוני: חודש הגאווה בערוצי Yes

מבחר סרטים ובכורות בלעדיות בנושא גאווה בערוצי הסרטים והדוקו של Yes / שי שגב

בחודש יוני חוגגים בארץ, כמו גם בשאר העולם, את אירועי הגאווה, עם מצעדים צבעוניים, פסטיבל סרטים בסינמטק תל אביב, מסיבות שלא נגמרות, מחאות ודרישות חד משמעותיות לשוויון זכויות, הרבה תיירים, הרבה יצרים וגם הרבה סרטים משובחים ואמיצים. כמו בכל שנה מצטרפים ערוצי Yes לחגיגות עם תפריט קולנועי מלא כל טוב. לאורך כל חודש יוני ישודרו עשרות סרטים חדשים ומכל השנים על חופש, אהבה, סקס, מיניות וגאווה.

מלכות הדראג החדשות בערוץ Yes דוקו

ערוץ Yes דוקו ישדר את הבכורות הבאות:

תפור עלי | Suited

סרט בהפקתה של לנה דנהאם, המספר את סיפורו של דניאל פרידמן, חייט ניו-יורקי וחברת ההלבשה שהקים Bindle & Keep. חברה זו מייצרת חליפות לנשים ומגוון רחב של בגדים המותאמים באופן אישי לטרנסג'נדרים. בין הדמויות המשתפות את סיפוריהם הייחודיים בסרט נמנים נער טרנסג'נדר שחוגג בר מצווה, נהג מונית ניו יורקי, סטודנט דרומי צעיר למשפטים וגבר טרנסג'נדר לקראת חתונתו. הסרט מביא מסע אינטימי אחר התהליך של ההתמודדות עם זהות חדשה וקבלת השונה דרך ההתאמה האישית של לבושם החדש. בימוי: ג'ייסון בנג'מין. 77 דקות, ארה"ב, 2016.

הסודות של טאב האנטר | Tab Hunter Confidential

לאורך שנות החמישים, בעידן הזהב של הוליווד, השחקן טאב האנטר היה מושא החלומות הרטובים של כל נערה. בעשרות הסרטים בהם שיחק, כמו גם באינספור עמודי מגזינים – המראה המצודֵד והסקס-אפיל של הגולדן-בוי הביא לשובלים של מעריצות צורחות והיסטריות, שהפכו אותו לאבטיפוס של כל אלילי הנוער שיגיעו אחריו. אך בכל שנות הכוכבוּת שלו, טאב הסתיר סוד. הוא היה הומו ובילה את שנות ההצלחה שלו בארון לא יציב, שאיים כל העת לקרוס ולהרוס אותו. הבמאי ג'פרי שוורץ חוזר לסיפור של אליל הקולנוע האמריקני, שלראשונה מספר את סיפורו. עם: קלינט איסטווד, ג'ון ווטרס, ג'ורג' טקאי, דבי ריינולדס, פורשיה דה-רוסי ועוד. 90 דקות, ארה"ב, 2015.

מלכות הדראג החדשות | Dressed as a Girl

סיפורה של סצנת הדראג הסוערת של האיסט-אנד. בשנת 2003, נוחת באיסט-אנד של לונדון ג'וני וו עם הזקן שלו ועקביו הגבוהים ומוצא עצמו בלב ליבה של סצנת דראג אלטרנטיבית. הקליקה החדשה הזו הופכת למרכז ההתעניינות של עיתונות האופנה הלונדונית. במשך חמש השנים הבאות, יעקוב הבמאי קולין רוטברט אחר החבורה הססגונית שכוללת גם את פיה, אמבר, הולסטאר, סקוטי וג'ון סיזל – מניתוחי חזה ועד התמוטטויות רגשיות, מעקבים גבוהים ועד דרמות אמיתיות או מוגזמות. זהו סרט מעורר השראה, לעתים שובר לב אך תמיד מבדר – על תרבות הומואית אלטרנטיבית ועל חגיגה של היותך נאמן/ה לעצמך. אנגליה, 2015.

שותפות מוגבלת | Limited Partnership

סיפור האהבה בין ריצ'רד אדמס האמריקני ממוצא פיליפיני לבין טוני סאליבן האוסטרלי, שבשנת 1975 הפכו לזוג הגייז הראשון בעולם שנישא חוקית. זה היה בבולדר, קולרדו. לא היה בלשון החוק שום דבר שאסר על כך. לאחר שהם הגישו בקשה לגרין-קארד עבור טוני בהתבסס על נישואיהם, הזוג נענה במכתב סירוב מרשויות ההגירה האמריקניים: "נכשלתם להוכיח שיחסי נישואין יכולים להתקיים בין שני הומואים (במקור השתמשו במילת הגנאי – Faggots)". כשהם נזעמים מהמכתב המשפיל, ובמקביל לתהליכי הגירוש של טוני מהמדינה, השניים תבעו את ממשלת ארה"ב. זו הייתה התביעה הראשונה בהיסטוריה האמריקנית, שדרשה טיפול שווה בזוגות בני אותו מין. הסיפור החזק הזה על אהבה, נישואין ושוויון, אינו רק תקדימי, אלא גם לא מוכר…. עד עכשיו. בימוי: תומאס מילר. ארה"ב / אוסטרליה, 2015.

ושידור נוסף של הסרט:

המאבק נגד סעיף 8 | The Case Against 8

גיבורי הסרט הזה מעולם לא רצו להתפרסם, אבל לא הייתה להם ברירה: כשבקליפורניה התקבלה החלטה שלא להכיר בחוקיות הנישואים החד-מיניים, הם הבינו שאם לא ייצאו בעצמם להגן על זכויותיהם, איש לא יעשה את זה במקומם. חשיפה מרתקת של מאחורי הקלעים באחד המאבקים המתוקשרים בהיסטוריה של זכויות ההומואים והלסביות בארה"ב. התביעה שהובילה בסופו של דבר לביטול 'סעיף 8' (שקבע כי נישואים יכולים להתקיים רק בין גבר לאישה) התנהלה כמו מלחמה לכל דבר, שחייליה הם תחקירנים, אנשי יחסי ציבור, מעצבי דעת קהל וגם זוגות הומואים ולסביות, שנאלצו לחשוף את חייהם הפרטיים ולעמוד תחת מטר איומים ונאצות. מלחמה שבראש הכוחות הלוחמים בה התייצבו במפתיע שני עורכי דין שעמדו עד אז משני צדי המתרס הפוליטי האמריקאי ואפילו נלחמו זה בזה לצד בוש וגור בקרב על הנשיאות. בימוי: בן קוטנר, רייאן ווייט. 112 דקות, ארה"ב 2014.

בנוסף משבצות השידור הקבועות של Yes3 יצבעו בצבעי הגאווה – במסגרת משבצת הבלתי נשכחים ישודר בכל יום ראשון סרט גאווה שחייבים לראות ובמסגרת פסטיבל הקולנוע ישודר בכל יום שלישי כמה מהסרטים המרתקים ביותר על נטייה וזהות מינית שלא הוקרנו בארץ.

בין הסרטים:

הדוכס מבורגונדי | The Duke Of Burgundy

מותחן ארוטי אפל שכבש את פסטיבלי הקולנוע המובילים בעולם והוכתר על ידי מבקרים רבים כאחד מהסרטים הטובים של השנה האחרונה. חוקרת פרפרים עשירה מתגוררת ביחד עם מנהלת המשק שלה, שהיא גם בת זוגה באחוזה מפוארת ומבודדת. מערכת היחסים שלהן הינה בלתי צפויה ומפתיעה, מלאה באהבה ותשוקה לצד משחקי תפקידים של השפלה ושליטה, כאשר לא תמיד ברור מיהי השולטת ומי הנשלטת. שחקנים: סידסה באבט קנודסן ("הממשלה"), קיארה ד'אנהבמאי: פיטר סטריקלנד. בריטניה, 2014.

לנשום | Respire

סרטה השני של מלאני לורן (שושנה מ"ממזרים חסרי כבוד") מקבע אותה לא רק כשחקנית מוכשרת אלא כאחת הבמאיות הצרפתיות המוכשרות הפועלות היום. עולמה של שארלי בת ה-17 מתערער כשלכיתתה מגיעה תלמידה חדשה, שרה. היא מתנתקת מחברתה הטובה ביותר, ומתמסרת ללא גבול להשפעתה של שרה היפה והנועזת. בעוד שרה מנצלת לרעה את התלהבותה של שארלי, היא מתחילה לסבול מהתקפי חרדה שבהם היא אינה מצליחה לנשום. 
שחקנים: ז'וזפין לאפי, לו דה לאז', איזבל קארהארה"ב, 2014.

נשארים ללילה | The Overnight

קומדיה סקסית. זוג עם ילד קטן שעובר ללוס אנג'לס פוגש במקרה בגינה השכונתית זוג נוסף עם ילד. המשפחות מחליטות להיפגש לערב תמים של פיצה והיכרות. אבל אחרי שהילדים נרדמים העניינים מתחילים להתחמם, האלכוהול זורם, סודות נחשפים ושני הזוגות לומדים להכיר אינטימית אחד את השני. 
שחקנים: אדם סקוט, טיילור שילינג ("כתום זה השחור החדש"), ג'ייסון שוורצמןבמאי: פטריק ברייס. ארה"ב, 2015.

החברה החדשה | The New Girlfriend

מבוסס על רב מכר מאת רות רנדל ("אהבת בשר ודם"). זוכה פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בסאן-סבסטיאן. דרמה מסקרנת על מערכות יחסים בבורגנות הצרפתית, מאת הבמאי הצרפתי הנועז פרנסואה אוזון. קלייר איבדה את חברתה הטובה ביותר ושוקעת בעצבות קשה. בעלה שמתקשה לראות את אשתו הסובלת מציעה לה לחדש קשר עם דוויד, בעלה של חברתה, שכעת מטפל בתינוקת קטנה לבדו. כאשר קלייר מגיעה ללא הודעה מוקדמת לבקר את דיוויד, היא חושפת את הסוד שהתאמץ להסתיר. הגילוי גורם לה לבחון מחדש פרטים בחייה שלה. 
שחקנים: רומן דורי, אנאיס דמוסטייהצרפת, 2014.

החתונה של ג'ני | Jenny's Wedding

ג'ני מגיעה ממשפחה אמריקנית טיפוסית ושמרנית למידי. הוריה מתקשים להבין איך הילדה הקטנה והמוכשרת שלהם כבר בת 30 ועדיין רווקה. כשהיא סוף סוף מגיעה ומספרת להם שהיא עומדת להינשא, הם נרגשים ושמחים, עד שהיא מגלה להם עם מי היא הולכת להתחתן – השותפה שלה בחמש שנים האחרונות. כן, על הדרך היא גם מספרת להם שהיא לסבית. הוריה ושאר משפחתה ההמומים מנסים כל אחד בדרכו להתמודד עם היציאה מהארון של ג'ני. 
שחקנים: קת'רין הייגל, אלכסיס בלדלבמאית: מרי אגנס דונהיו ("ורוניקה גארין"), ארה"ב, 2015.

בולווארד | Boulevard

בתפקידו הראשי האחרון לפני מותו הטרגי, מוכיח רובין וויליאמס פעם נוספת איזה שחקן דרמטי נהדר הוא היה, ומגלם בהופעה מאופקת גבר נשוי בשנות ה-60 לחייו, אשר בעקבות מחלת אביו הקשוח מוצא את האומץ להתמודד עם רגשות ומחשבות אותם הדחיק כל חייו. במהלך נסיעה בשדרה מפוקפקת הוא עוצר ליד נער רחוב צעיר כדי לבקש הכוונה, אך כשזה נכנס למכוניתו הוא ממשיך איתו למלונית סמוכה. למרות שהוא אינו שוכב עם הנער, הוא מפתח כלפיו אובססיה שהולכת וגוברת, ומנסה להצילו מחיי הרחוב. במקביל הוא מנסה, ללא הצלחה, להסתיר את השינוי מאשתו ומחברו הטוב. 
שחקנים נוספים: בוב אודנקירק, קאתי בייקרבמאית: דיטו מנטל ("אמפייר סטייט"). ארה"ב, 2015.

ושידורים חוזרים של:

הרחק מגן עדן | Far from Heaven

הרפתקאותיה של פריסילה, מלכת המדבר | dventures Of Priscilla Queen Of The Desert

הדוויג והשארית העצבנית | Hedwig And The Angry Inch

ג'וני גיטאר | Johnny Guitar

עגבניות ירוקות מטוגנות | Fried Green Tomatoes

נבחרת ערוצי הספורט של סלקום TV עולה למגרש

נשלח 15 במאי 2016, 0:09 על ידי Shy K. Segev   [ עודכן 15 במאי 2016, 0:10 ]

נבחרת ערוצי הספורט של סלקום TV עולה למגרש

החל מהיום לקוחות סלקום TV יוכלו לצפות בשידורים של: ערוץ 5, ערוץ 5 פלוס, ערוץ לייב 5 HD, ערוץ ספורט 5 HD, ערוץ גולד 5 / שי שגב

לקוחות סלקום TV מקבלים בחבילת הטלוויזיה, בנוסף לערוץ One HD את ערוץ 5 וערוץ 5 פלוס ללא עלות נוספת. בנוסף מציעה החברה את חבילת הפרימיום ספורט: ערוץ 5 פלוס, ערוץ לייב 5 HD, ערוץ ספורט 5 HD, ערוץ גולד 5, שניתנת לרכישה בתשלום חודשי.


בחבילת הטלוויזיה הקיימת, בנוסף לערוץ One HD וללא עלות נוספת, יקבלו לקוחות סלקום TV את שידורי הספורט: ליגת האלופות, המשחק המרכזי של ליגת העל בכדורגל ושני משחקים נוספים בכל שבוע, ליגת העל בכדורסל, ליגת ה-NBA, הליגה האיטלקית, הליגה הצרפתית, טורניר ווימבלדון, רולאן גארוס, US Open ועוד. כמו כן, ייהנו ממבחר תוכניות האולפן המבוקשות: חדשות הספורט, יציע העיתונות, בובה של לילה, בוקר ספורט, שער השבת, שבת ביציע וחמישיות.

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום: "נגמרו התירוצים: עכשיו גם ספורטאי הכורסה יכולים ליהנות ממהפכת הטלוויזיה של סלקום. מהיום עוד מאות אלפי בתי אב בישראל יכולים להצטרף למהפכה וליהנות מטלוויזיה איכותית בטכנולוגיה מתקדמת, תוכן עשיר ב- VOD, מגוון רחב של ערוצים וגם ערוצי ספורט מבוקשים והכל ב-99 שקל לחודש".

אחרי שחוללה מהפכה בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית, כאשר הציעה שירות טלוויזיה במחיר חסר תקדים של 99 שקל בחודש, ולאחר שחוללה מהפכה בשוק התקשורת הקווית עם השקת חבילת טריפל – שכוללת טלפון ביתי, תשתית וספק אינטרנט וטלוויזיה במחיר חסר תקדים של 149 שקל בלבד בחודש, סלקום ממשיכה ומשנה את כללי המשחק גם בעולם הספורט ותשדר את ערוצי הספורט ערוץ 5 וערוץ 5 פלוס במסגרת שירות סלקום tv (בעלות 99 שקל לחודש).

ערוצי ערוץ הספורט מצטרפים למגוון הערוצים הקיים בסלקום, וכל זאת לצד חבילת התוכן העשירה הקיימת בשירות ה-VOD. הערוצים שיתווספו לשירות הקיים כערוצים קבועים וחינמיים הינם ערוצי ערוץ 5, ערוץ 5 פלוס, כאשר את ערוצי הפרימיום ערוץ לייב 5 HD, ערוץ ספורט 5 HD, ערוץ גולד 5 ניתן יהיה לרכוש בעלות חודשית של 52 שקל.

יניב גרינולד, סמנכ"ל תוכן וטלוויזיה בסלקום: "סלקום TV גאה להרחיב לאוהדי הספורט את היצע הערוצים עם שידורי מפעלי הספורט החשובים בשילוב תוכניות האולפן האהובות. ערוץ הספורט משדר תוכן מצויין, פופולרי ואהוב על הישראליים. הבשורה שלנו היום לאוהדי הספורט בישראל מאפשרת לכל אחד ואחד לצפות בספורט שהוא אוהב, מתי שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה בחבילת הטלוויזיה חסרת התקדים שלנו ב- 99 שקל – מדובר בהצעת ערך משמעותית".

מבחר סרטים מעוררי תיאבון בערוץ Yes דוקו

נשלח 10 במאי 2016, 1:47 על ידי Shy K. Segev   [ עודכן 10 במאי 2016, 1:48 ]

מבחר סרטים מעוררי תיאבון בערוץ Yes דוקו

סרטים מהפסטיבלים הנחשבים ביותר, על עולם המזון והקולינריה, והשפעותיו עלינו • 22-28 במאי, 2016

מנומה ועד נובו, ערוץ Yes דוקו מציג את דוקו-שף: ספיישל מעורר תיאבון ומחשבה בין ה-22 ל-28 במאי, 2016.

להלן מבחר מן התוכניות שתשודרנה בבכורה:
  • "הסערה המושלמת שלי" ו-"נמלים על שרימפס": כל מה שרציתם לדעת על נומה, המסעדה הטובה בעולם ועל השף הגאון שלה, רנה רדזפי
  • "נובו והמטבח היפני" - שף המסעדה היפנית המצליחה בעולם לוקח אותנו לסיור קולינרי ייחודי ביפן
  • "10 מיליארד: מה יש לך בצלחת" - אתגר התזונה של 10 מיליארד איש הצפויים לחיות על כדור הארץ בשנת 2050
  • "מתה על בשר": מסע הגמילה של עיתונאית הולנדית מאכילת בשר
  • "בריסטה" – מי יכין את הקפה המושלם יוכתר לתואר מאסטר הקפה הטוב בארה"ב?

כשפתח את הסניף של מסעדת 'נומה' בסידני בפברואר השנה (המסעדה אמורה לפעול רק עשרה שבועות), המקומות לכל התקופה אזלו בתוך 90 שניות מפתיחת ההזמנות. ברשימת ההמתנה – 27,000 איש. אז מהו הסוד של השף שנחשב לטוב ביותר בעולם? כדי להכיר לעומק את חייו ועבודתו של השף, שכבר בגיל 32 הגיע לפיסגת האוורסט הקולינארית. בבכורה שני סרטים:

נומה: הסערה המושלמת שלי | Noma: My Perfect Storm

יום ראשון, 22 במאי, 2016, בשעה 22:00 ב-Yes דוקו ובחינם ב-YesVOD. שידור נוסף: מוצ"ש, 28 במאי, בשעה 22:30.

המסעדה נוֹמַה של השף רנה רדזפי זכתה בתואר המסעדה הטובה ביותר בעולם במשך שלוש שנים ברציפות – 2010, 2011, ו-2012. אז מה קרה ב-2013? לסיפור של רנה, בן למהגרים מוסלמים מהבלקן, יש את כל האלמנטים של אגדות, של ברווזון מכוער שהופך לברבור מלכותי ששולט בממלכת מטבח הגורמה המודרני של שף, שכבר בגיל 32 חולל מהפיכה גסטרונומית בעולם כולו, המציא את האלף-בית ואת עולם המונחים שהפך את המטבח הנורדי למשמעותי, ובכלל, גרם לשינוי יסודי של דמותו של שף. אך מתחת לכל הנוצץ הזה, פצעים ישנים (וחדשים) מתחילים לצוץ, ורנה עומד ב-2013 מול השנה הקשה ביותר בכל הקריירה שלו, שבה התרחשה גם הרעלת המזון במסעדה שתפסה כותרות בכל העולם. עם גישה ישירה לרנה ולסובבים אותו, הסרט עוקב אחרי רנה כשהוא מפלס את דרכו בחזרה לפסגה, מתוך מטרה להשיב לנומה את התואר של המסעדה הטובה ביותר בעולם. בימוי: פייר דה'שמפס. 100 דקות, אנגליה, 2015.

נומה: הסערה המושלמת שלי


נמלים על שרימפס | Ants on A Shrimp

יום חמישי, 26 במאי, 2016, בשעה 22:00 ב-Yes דוקו ובחינם ב-YesVOD. שידור נוסף: מוצ"ש, 28 במאי, 2016, בשעה 20:55.

טוקיו, ינואר 2015. רנה רדזפי שכבר גילינו שאינו קופא על השמרים, מחליט להעתיק את נומה, שיושבת בקופנהגן, על כל צוותה, למלון מנדרין אוריינטל בטוקיו. במשך שמונה שבועות, יגישו צוות המסעדה בראשות רנה רדזפי ארוחות ספקטקולריות של תפריטים שהוכנו במיוחד. מאחר שכל המקומות נמכרו מראש לנו נותר רק להבין כיצד היצירתיות של רדזפי וצוותו פורצת דרך, וכיצד הוא מצליח להמציא את עצמו כל פעם מחדש ולכבוש פסגות קולניאריות חדשות. בימוי: מאוריס דקרס. 92 דקות, גרמניה, 2016.

נמלים על שרימפס


נובו והמטבח היפני | Nobu's Japan

ימים ראשון-חמישי, 22-26 במאי, 2016, בשעה 21:30 ב-Yes דוקו ובחינם ב-YesVOD.

סדרה דוקו-קולינארית שחוגגת את אמנות הקולניריה והתרבות היפנית. בכל פרק, השף-סלב נובויוקי (נובו) מאטסוהיסה, שעומד מאחורי המסעדה היפנית המצליחה בעולם הנושאת את שמו – מגיע לאזור אחר ביפן, כדי להכיר לנו את אורחות החיים ששונים מהותית מאלה שאנחנו מכירים מהערים הפופולריות, כמו טוקיו או קיוטו. בכל פעם מלווה אותו שף בינלאומי מפורסם אחר (בהם חוזה אנדרס, תומאס קלר ואריק ריפרט), וביחד השניים יכירו מרכיבי מזון הייחודיים לאזור ויגלו את המורשת הקולינרית המקומית. בסיומו של כל פרק ירכיבו צמד השפים תפריט יחיד מסוגו המבוסס על ההשראה שקיבלו מהאזור בו ביקרו. בימוי: שוניצי אוזאווה. 5 פרקים בני 30 דקות, 2014.

10 מיליארד: מה יש לך בצלחת? | ?i10 Billion: What's on your Plate

יום רביעי, 25 במאי, 2016, בשעה 22:00 ב-Yes דוקו ובחינם ב-YesVOD. שידור נוסף: שישי, 27 במאי, 2016 בשעה 21:30.

על פי כל התחזיות, עד שנת 2050, אוכלוסיית כדור הארץ תגדל ל-10 מיליארד איש. במסגרת המשאבים המוגבלים של הכדור עליו אנו חיים, האם נוכל להבטיח תזונה לכל התושבים? ואם לא, כיצד יעוצב העתיד התזונתי שלנו? במסגרת הדיון המתלהט על ביטחון תזונתי, הסרט מביא מבט רחב ומרתק על הספקטרום העצום של ייצור המזון והפצתו – מבשר מלאכותי, דרך חרקים, חקלאות מתועשת, ועד גידול עצמי, הבמאי והסופר המצליח ולנטין ט'ורן, תר אחר הפתרונות החדישים ביותר עליהם עובדים היום בעולם ונותן במה לחזון לעתיד לבוא. בימוי: ולנטין ת'וּרן. 53 דקות, גרמניה, 2015.

10 מיליארד: מה יש לך בצלחת


מתה על בשר | Need for Meat

יום שני, 23 במאי, 2016, בשעה 22:00 ב-Yes דוקו ובחינם ב-YesVOD. שידור נוסף: מוצ"ש, 28 במאי, 2016, 00:10.

האם אנחנו מכורים לבשר? מאריין פרנק היא גם עיתונאית אוכל ואשת טלוויזיה, וגם – אמא צעירה מאמסטרדם, שכמו רבים אחרים – מתה על בשר. אך מדוע תשוקתה לבשר משאירה אותה עם תחושות אשם כבדות כל-כך? ומדוע בעצם היא (ואנחנו) אוחזים בקונספציה שונה כל-כך בין החיה עצמה לבין פרוסת הבשר שמגיעה לצלחת? הדילמה בין התאווה שלה לבשר לבין הרצון שלה להיות אדם יותר טוב, מניעה אותה לקבל תשובות. במסגרת מסע אישי אמיץ, פוקח עיניים וגם משעשע, מאריין מחליטה להילחם בהתמכרות שלה לבשר: היא מתחילה לעבוד כמתלמדת בבית-מטבחיים, במקביל לטיפול פסיכולוגי שהיא עוברת כדי להיגמל מהמנהג שמפריע לה. היא פוגשת גם נוירולוגים, צמחוניים, מפתחי בשר מלאכותי, 100,000 תרנגולים מתעשיית הבשר, שֶׁף סקסי, ואת הבת שלה, סאלי, שנמנעת מבשר. ואז מגיע היום בבית המטבחיים, שבו היא אמורה לקחת רובה ולהמית פרה. האם תצליח "לרפא" את ההתמכרות שלה או שמא תשלים עם היותה קרניבורית מושבעת? ובכן, התשובות מפתיעות. 74 דקות, הולנד, 2015.

מתה על בשר


בריסטה | Barista

יום שלישי, 24 במאי, 2016, בשעה 22:00 ב-Yes דוקו ובחינם ב-YesVOD. שידור נוסף: שישי, 27 מאי, 2016, 01:00.

חמישה 'בריסטה' ('מוזגי קפה') מהטופ העולמי מותחים את גבולות הכנת הקפה עד לקצה השלמות בניסיון לזכות באליפות ה-National Barista – תחרות סוריאליסטית בה אפילו טעות אחת נחשבת ליותר מדי… מדי שנה אלפי בריסטות מתחרים בתחרויות ברחבי ארה"ב, אבל רק אחד מהם יזכה, בסופו של דבר, בתואר ה'בריסטה הלאומי'. הסרט שלפנינו מביא מבט הומוריסטי, מרגש ומאיר עיניים על העולם הבלתי נתפס של תחרויות הקפה ועל המשתתפים הלהוטים, האהובים והמוזרים, שמקדישים את חייהם לתחרויות הכנת הקפה המושלם. סרט הלוקח אותנו אל העולם הנוצץ והייחודי שמעטים מאיתנו יודעים שהוא קיים. בימוי: רוק ביינאות'. 102 דקות, ארה"ב, 2015.

בריסטה

פסטיבל צ'ינה פורטה ה-10 בסינמטק תל אביב

נשלח 28 במרץ 2016, 0:46 על ידי Shy K. Segev   [ עודכן 28 במרץ 2016, 0:47 ]

פסטיבל צ'ינה פורטה ה-10 בסינמטק תל אביב

מרתון הסרטים והווידאו ארט מבית היוצר של המחלקה לקולנוע בפקולטה לאמנויות – המדרשה חוגג עשור בסינמטק תל אביב • הכניסה חופשית / שי שגב

פסטיבל צ'ינה פורטה (Cine Forte) – אירוע ההקרנות השנתי של המחלקה לקולנוע בפקולטה לאמנויות – המדרשה יתקיים במהדורתו העשירית בסינמטק תל אביב. בפסטיבל יוצגו הקרנות בכורה של סרטים עלילתיים קצרים, סרטים תיעודיים ועבודות וידאו ארט.


צ'ינה פורטה 10 בסינמטק תל אביב – הכניסה חופשית

האירוע יארח את אנדריאה וינק (Andrea Wink), מנהלת פסטיבל הקולנוע הגרמני Exground Filmfest . וינק תציג את סרטי הפסטיבל הגרמני ותשוחח עם הקהל. השנה יעניק פסטיבל Exground פרס מיוחד עבור סרט המחלקה הטוב ביותר (עד 20 דקות). הזוכה בפרס יתכבד להקרין את הסרט במהדורה הבאה של הפסטיבל, שתתקיים בנובמבר 2016.

ביום שישי, ה-1 במאי, 2016, המחלקה לקולנוע מארחת את המחלקה לאמנות במסלול הוידאו ארט בתוכנית הקרנה מיוחדת, באוצרותם של רותי סלע ושי בלנק. בשעה 13:00 תערך הקרנה חגיגית של סרט הפולחן "הבננה השחורה", לציון שנתיים לפטירתו של אמיל קנבל (מילק) – במאי, צלם ומורה נערץ במחלקה לקולנוע – שהעמיד דורות של תלמידים לקולנוע בארץ ובעולם.

דני מוג'ה, ראש המחלקה לקולנוע במדרשה לאמנות: "לרבים מן הקולנוענים הטריים תהייה זו הפעם הראשונה שסרטם מוקרן בבית קולנוע אמיתי, על מסך גדול בפני קהל של מאות אנשים. עבורם זהו רגע שמסמן מעבר מחממת הפקולטה המגינה ומטפחת אל העולם האמתי, הקצת אכזרי שנמצא שם בחוץ. במהלך ארבע שנים, שנמתחו לפעמים לחמש ואפילו לשש ניסינו להכין אותם לרגע הזה, לימדנו אותם את כל מקצועות הקולנוע, שלחנו אותם לעשות סרטים קצרים של דקה ושלוש ואחר כך חמש ועשר ולבסוף את סרטי הגמר. חשפנו אותם למיטב היצירה עולמית בתקווה שימצאו שם את מקור ההשראה, שיחקו מבלי להתבטל, שיעזו, שיהיו רלוונטיים, שיהיו הם עצמם".

מתי: יום שלישי, 29 במרץ, 2016, החל משעה 13:00 וכן יום שישי, 01 באפריל, 2016, החל 11:00. הכניסה חופשית.

ערוץ AMC עושה עלייה

נשלח 23 במרץ 2016, 6:54 על ידי Shy K. Segev   [ עודכן 23 במרץ 2016, 6:54 ]

ערוץ AMC עושה עלייה

הערוץ האמריקני מיוצג בישראל על-ידי 'עמי אלה תקשורת' ויעלה לשידור ב-Hot וב-Yes ב-31 במרץ, 2016, באפיק מספר 19 / שי שגב

ערוץ AMC עושה עלייה לישראל וישודר באפיק 19 של Hot ו-Yes, החל מה-31 במרץ, 2016. הערוץ ישדר את הסדרות בבכורה בצמוד לשידור בארה"ב ובתרגום מלא לעברית. בין הסדרות: "אימת המתים המהלכים", "אדמת הפקר", "אנושיים", "מנהל לילה" וסדרות וסרטים נוספים.


עמי אלה, מנכ"ל EllaComm, המייצג את הערוץ בארץ: "רשת AMC הציגה לעולם את "שובר שורות", "מד-מן", "המתים המהלכים" ואינספור תכנים משובחים ואיכותיים נוספים. הערוץ בישראל ישדר בצמוד ובהתאם ללוח השידורים האמריקני ויציע את הסדרות הטובות בעולם, לצד סרטים מגוונים בתרגום מלא ובהתאמה לקהל הישראלי".

ערוץ AMC ישדר בצמוד לבכורות בארה"ב. המשמעות היא שסדרות חדשות, כדוגמת "אימת המתים המהלכים" שהסתיימה לאחרונה עונתה הראשונה – תוצג מיד עם עליית הערוץ על מנת להדביק את הפער. לאחר מכן, שידור העונות החדשות יחל גם בישראל בתרגום מלא לעברית, עד 24 שעות מהשידור בחו"ל.

סדרות המקור של AMC שישודרו בערוץ החדש

"אימת המתים המהלכים" | "Fear The Walking Dead"

פריקוול לסדרה "המתים המהלכים". כיצד נראה העולם תוך כדי התהליך האפוקליפטי שאת תוצאתו אנו מכירים ב"המתים המהלכים"? הסדרה מתרחשת בלוס אנג'לס ועוקבת אחר קבוצה של דמויות העומדות בפני תחילתו של סוף העולם מנסה לענות על שאלה זו. פרק הבכורה ישודר ב-4 באפריל, 2016, בשעה 21:00.

"אנושיים" | "Humans"

בשיתוף עם ערוץ 4 הבריטי, מבוססת על סדרה שבדית. בעולם מקביל בזמן הווה, הגאדג'ט האחרון לכל משפחה עסוקה הוא Synth: משרת – רובוט מפותח שכל כך דומה לאדם אמיתי עד כדי שינוי הדרך בה אנו חיים ושינוי המציאות כמו שאנו מכירים אותה. הסדרה משלבת מצבים מתוך חיי היום יום אל תוך עולם בדיוני לכאורה, ומעלה שאלות שיקבעו את עתיד האנושות כולה :כיצד יראה העולם בו חיים בני אדם לצד רובוטים בעלי אינטליגנציה מלאכותית? פרק הבכורה ישודר ב-6 באפריל, 2016, בשעה 21:00.

"אדמת הפקר" | "Into the Badlands"

סדרת דרמה – אומניות לחימה, מספרת את סיפורם של לוחם ונער צעיר תוך כדי מסע להארה וגדולה ומבוססת על סיפור עם סיני. הסדרה מתרחשת בעולם של פאודלים מסוכנים, מלכים ורשת של נאמנויות. היא שואבת השראה מתרבות המזרח הרחוק, ערוכה בקצב מהיר עם שימוש נרחב באפקטים וויזואליות. הסדרה תעלה לשידור בערוץ במהלך השנה.

"שומר לילה" | "The Night Manager"

מיני סדרה בת 6 פרקים המבוססת על רומן מאת ג'ון לה קארה, על ריגול, סודות ומסתורין. קאסט הסדרה כולל את: יו לורי ("האוס") בתפקידו הראשון במסך בטלוויזיה מאז "האוס", טום הידלסטון ("הנוקמים" "תור"), אוליביה קולמן ("אשת הברזל" "ברודצ'רץ'"). פרק הבכורה ישודר בערוץ בתחילת יוני.

"Hap and Leonard"

סדרה המבוססת על סדרת רומנים מאת ג'ו ר. לנדסדייל, על האפ, פועל מעמד פועלים לבן שבילה זמן בכלא הפדרלי בצעירותו על סירובו להתגייס לצבא ולשרת במלחמת וייטנאם ולאונרד, יוצא מלחמת ויאטנם, שחור וגיי עם בעיות כעס רציניות. בסדרה תככב גם כריסטינה הנדריקס ("מד מן") כטרודי, גרושתו של האפ.

סדרות טבע חדשות בסלקום TV

נשלח 15 במרץ 2016, 0:20 על ידי Movie Shy   [ עודכן 15 במרץ 2016, 0:20 ]

סדרות טבע חדשות בסלקום TV

חברת סלקום טי.וי. רוכשת שלוש סדרות טבע מבית ה-BBC: "עולם מופלא", "לייף – חיים מופלאים" ו-"כוכב האדם" / שי שגב

שלוש סדרות הטבע התיעודיות ופורצות הדרך של ה-BBC נרכשו על ידי חברת סלקום TV. נופים עוצרי נשימה, צילומים שטרם נראו כמותם, והקריינות הממגנטת של דייוויד אטנבורו, בסדרות הטבע המרהיבות: "עולם מופלא", "כוכב האדם" ו-"לייף - חיים מופלאים".

הסדרה "עולם מופלא" במלואה בסלקום טי.וי.

"עולם מופלא" | "Planet Earth"

"עולם מופלא" היא סדרת טבע תיעודית שכל פרקיה עוסקים בסביבת מחיה אחרת: מהקוטב דרך יערות הגשם ועד למדבריות הגדולות. בכל פרק מתמקדים בסביבה הטבעית וסוקרים את מאפייניה, נופיה והאתגרים שאלה מציבים. שלושה פרקים נוספים בסדרה עוסקים בעתיד כדור הארץ הנמצא בסכנה. הסדרה מציגה חוויית צפייה עוצרת נשימה, מתוארת בתנופה, עם מוטיבים קולנועיים מרתקים. כמו שמציג זאת הקריין ואחד ממפיקי הסדרה דייוויד אטנבורו: 'אבולוציה בפעולה'. "עולם מופלא", עלתה לשידור ב-2006 אחרי חמש שנות עבודה מאומצות, והייתה מהראשונות שצולמו באיכות HD. היא נמכרה ל-130 מדינות ברחבי העולם (ובהן גם בישראל, בערוץ 1, שגם שם שודרה בהצלחה רבה).

בעת אלפיים ימי הצילום של הסדרה, הצוות ביקר ב-62 מדינות והצילומים התקיימו ב-204 אתרים. אי לכך היא הייתה לאחת הסדרות היקרות להפקה – עלותה 26 מיליון דולר. המעבר מקצה אחד של כדור הארץ לקצהו השני שנעשה בסדרה, והסקירה של סביבות המחיה השונות והייחודיות של כדור הארץ, ממחישים את המגוון העשיר של צורות חיים ונופים הקיימים בכוכב הכחול הזה. בזכות הצילום הייחודי, נקלטו לראשונה בתולדות הטלוויזיה כמה מהתנהגויות בעלי החיים ותופעות הטבע היותר נדירות: כמו להקת זאבים במרדף אחר אייל הצפון, או דובת גריזלי המוציאה את גוריה מהמאורה לאוויר העולם בפעם הראשונה בחייהם.

הפופולריות של הסדרה לא רק הובילה לשתי סדרות המשך אלא גם נמכרה כמארז וידיאו וכספר אלבומי שהיה לרב מכר. בארצות הברית הסדרה כמארז DVD נהפכה לסדרת התעודה הנמכרת ביותר בתולדות ערוץ דיסקברי. בחודשיים הראשונים בלבד נמכרו 3.2 מיליון מהמארזים הללו.

"כוכב האדם" | "Human Planet"

סדרת ההמשך הנוספת "כוכב האדם" היא שיתוף פעולה זהה עם BBC ודיסקברי – וגם היא בצילום מוקפד, ייחודי וב-HD, אלא שנקודת המבט שלה קצת שונה. הפעם מטפלת הסדרה בת שמונה הפרקים מ-2011, בבן האנוש ויחסו לטבע, ואת האופן המדהים שבו הוא התאים עצמו לחיים בסוגי האקלים והאזורים השונים על הכדור. העבודה על הסדרה הזאת ארכה שלוש שנים, סיפרה 70 סיפורים שונים ב-40 מדינות.

הסדרה התיעודית הייתה מועמדת לשבעה פרסי באפט"א: הפרס היוקרתי ביותר בטלוויזיה הבריטית – וזכתה בשניים מהם.

"לייף – חיים מופלאים" | "Life"

סדרת ההמשך בת עשרה פרקים, בני 50 דקות כל אחד, עוסקת בסיפור חייהם של צמחים ובעלי חיים (בסוף כל פרק מוקדשות 15 דקות לעשייה המסובכת והמעניינת של הפרקים). הסדרה מ-2009, כמו קודמתה, גם היא שיתוף פעולה של BBC ודיסקברי.

העבודה על הסדרה זו גם הייתה ממושכת – ארבע שנים – וגם היא צולמה ב-HD. מטרתה להמחיש לצופים עד כמה בעלי חיים משקיעים מאמצים בהישרדותם ובה בעת להציג את המגוון העשיר של צורות חיים בכדור הארץ כולו. בין ההתנהגויות הייחודיות שצולמו בה ישנו מרדף של שלושה ברדלסים אחרי יען ענק; כלב ים נמרי שצד גור פינגווין ואת האפדני הצנוע המציג לראווה את צבעיו בעונת החיזור ביערות גינאה החדשה.

1-10 of 48