שנה למותו של אסי דיין בערוץ יס קולנוע ישראלי

ערוץ Yes קולנוע ישראלי נזכר בצד ההומוריסטי של אסי דיין ומצדיע ליוצר המבריק בסופשבוע מיוחד

ערוץ Yes קולנוע ישראלי מצדיע ליוצר המבריק, אסי דיין. במלאת שנה למותו של אגדת התרבות ומאבות הקולנוע הישראלי, יוקדש סוף השבוע לסרטים הקומיים בהם היה מעורב (כולל הקומדיות השחורות המוערכות שביים). דיין זכה ב-8 פרסי אופיר, כולל פרס מפעל חיים. 

"ד"ר פומרנץ": צופית גרנט ומיכאל הנגבי

יום שישי, 01 במאי, 2015

13:30 "מלך ליום אחד" - קומדיה שכתב וביים דיין: יוסף חי בדלות. לבתו שבחו''ל הוא מספר שהוא איש עסקים. כשהיא באה לביקור, הוא מחפש את הדרך להתמודד עם שקריו. שחקנים: גבי עמרני, אירית אלטר, רבקה מיכאלי, יוסף שילוח. ישראל, 1980.

15:00 "גבעת חלפון אינה עונה" - סרט הפולחן הגדול של כל הזמנים, שכתב וביים דיין.

16:30 "הקרב על הוועד" - שיתוף פעולה אחרון עם הגששים. דיין כתב.

18:00 "עם ישראל חי" - בכורה בערוץ. קומדיה. ח''כ דינור סובל מאימפוטנציה. חבריו שולחים אותו להתאוורר באילת, כשבמקרה גם ד"ר חרמוני, מומחה בתחום מגיע למקום. שחקנים: פנינה רוזנבלום, חנן גולדבלט, חנה לסלאו. דיין כתב, ביים ומשחק בתפקיד עצמו:  ישראל, 1981.

19:25 "הטוב הרע והלא נורא" - בבכורה בערוץ. קומדיה. סוהר ואסיר יוצאים לחופשה כדי שהאסיר יוכל להתייחד עם אישתו. דיין כתב (עם יוסף שילוח), ביים, הפיק ומשתתף בסרט - מחופש לאישה. שחקנים: גבי עמרני, משה איש כסית ויוסף שילוח כחנוכה הסוהר הפרסי. ישראל, 1986.

20:45 "חצי חצי" - בבכורה בערוץ. קומדיה. הסרט הראשון שדיין כתב, יחד עם בועז דוידזון וניסים עזיקרי. דיין היה מעורב גם במוזיקה ובהפקה ושיחק בסרט. שני שותפים מתחלקים בחצאים של כרטיס פיס, אך אחד מהם נפטר כשהכרטיס מתברר כזוכה. במאי: בועז דוידזון. שחקנים: דורי בן זאב, צבי שיסל. פס הקול בביצוע אריק איינשטיין. ישראל, 1971.

22:10 "מר באום" - קומדיה עוקצנית. סרטו המצוין של דיין שכתב, ביים ומככב כמיקי באום, המגלה לפתע שנותרו לו 92 דקות לחיות. זוכה פרס אופיר לתסריט ולשחקן הראשי. עם: שירה גפן. ישראל, 1997.

23:30 "ד"ר פומרנץ" - סרטו האחרון של דיין, שכתב, ביים וכיכב. קומדיה שחורה. לאחר שמטופל שלו קופץ ממרפסת ביתו, מנצל ד"ר פומרנץ את ההזדמנות ומשכיר את ביתו למתאבדים פוטנציאליים. שחקנים נוספים: מיכאל הנגבי, רבקה מיכאלי. ישראל, 2011.

01:00 "שמיכה חשמלית ושמה משה" - קומדיה בבימויו של דין. שחזור אירועי היום שעבר על שלושת הנרקומנים מ"החיים על פי אגפא", עד שנכנסו לשתות בפאב של דליה. הצגת עליבותם של החיים בשוליים. שחקנים: רבקה נוימן, שמיל בן ארי, אורי קלאוזנר. ישראל, 1994.

יום שבת, 02 במאי, 2015

19:25 "יופי של צרות" - קומדיה של טעויות שכתב וביים דיין. לבושה שמלת כלולות, בורחת עפרה מתחת לחופתה, שניות לפני שלייזר המשקפופר והמגמגם עונד לה טבעת. היא שוכרת חדר ברמת גן עצמה כסטודנטית. באותה הזדמנות אותו חדר מושכר לארמנד, המתחזה לאיש שרותי הבטחון... וזוהי רק ההתחלה. שחקנים: יונה אליאן, טוביה צפיר, זאב רווח, טליה שפירא וגבי עמרני. ישראל, 1976.

20:55 מאחורי הקלעים "גבעת חלפון אינה עונה"

21:30 "המדריך לכיסוי תחת" - בכורה בערוץ. דרמת טלוויזיה שכתב, ביים ומככב בה דיין. גבר תל אביבי, איש מחנה השמאל, מנהל רומן עם אשה ממחנה הימין. הוא משתמש בעצרות התמיכה בתהליך השלום כאליבי לרומן. רצח רבין משבש את תכניותיו. ישראל, 1998.