פסטיבל צ'ינה פורטה ה-10 בסינמטק תל אביב

מרתון הסרטים והווידאו ארט מבית היוצר של המחלקה לקולנוע בפקולטה לאמנויות – המדרשה חוגג עשור בסינמטק תל אביב • הכניסה חופשית / שי שגב

פסטיבל צ'ינה פורטה (Cine Forte) – אירוע ההקרנות השנתי של המחלקה לקולנוע בפקולטה לאמנויות – המדרשה יתקיים במהדורתו העשירית בסינמטק תל אביב. בפסטיבל יוצגו הקרנות בכורה של סרטים עלילתיים קצרים, סרטים תיעודיים ועבודות וידאו ארט.


צ'ינה פורטה 10 בסינמטק תל אביב – הכניסה חופשית

האירוע יארח את אנדריאה וינק (Andrea Wink), מנהלת פסטיבל הקולנוע הגרמני Exground Filmfest . וינק תציג את סרטי הפסטיבל הגרמני ותשוחח עם הקהל. השנה יעניק פסטיבל Exground פרס מיוחד עבור סרט המחלקה הטוב ביותר (עד 20 דקות). הזוכה בפרס יתכבד להקרין את הסרט במהדורה הבאה של הפסטיבל, שתתקיים בנובמבר 2016.

ביום שישי, ה-1 במאי, 2016, המחלקה לקולנוע מארחת את המחלקה לאמנות במסלול הוידאו ארט בתוכנית הקרנה מיוחדת, באוצרותם של רותי סלע ושי בלנק. בשעה 13:00 תערך הקרנה חגיגית של סרט הפולחן "הבננה השחורה", לציון שנתיים לפטירתו של אמיל קנבל (מילק) – במאי, צלם ומורה נערץ במחלקה לקולנוע – שהעמיד דורות של תלמידים לקולנוע בארץ ובעולם.

דני מוג'ה, ראש המחלקה לקולנוע במדרשה לאמנות: "לרבים מן הקולנוענים הטריים תהייה זו הפעם הראשונה שסרטם מוקרן בבית קולנוע אמיתי, על מסך גדול בפני קהל של מאות אנשים. עבורם זהו רגע שמסמן מעבר מחממת הפקולטה המגינה ומטפחת אל העולם האמתי, הקצת אכזרי שנמצא שם בחוץ. במהלך ארבע שנים, שנמתחו לפעמים לחמש ואפילו לשש ניסינו להכין אותם לרגע הזה, לימדנו אותם את כל מקצועות הקולנוע, שלחנו אותם לעשות סרטים קצרים של דקה ושלוש ואחר כך חמש ועשר ולבסוף את סרטי הגמר. חשפנו אותם למיטב היצירה עולמית בתקווה שימצאו שם את מקור ההשראה, שיחקו מבלי להתבטל, שיעזו, שיהיו רלוונטיים, שיהיו הם עצמם".

מתי: יום שלישי, 29 במרץ, 2016, החל משעה 13:00 וכן יום שישי, 01 באפריל, 2016, החל 11:00. הכניסה חופשית.