האל הארטלי יתארח בפסטיבל הסטודנטים

הבמאי האמריקני העצמאי, האל הארטלי, יוביל רשימה של אורחים מכובדים שיגיעו לפסטיבל הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב. עוד יתייצבו: העורך של "מגנוליה", הצלם של "אידה" והמפיק הישראלי ההוליוודי, רם ברגמן

פסטיבל של החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב הוא אחד המובילים מסוגו בעולם, ורשימת האורחים המכובדים שיגיעו אליו השנה היא בגדר הוכחה ניצחת לכך.

הבמאי האל הארטלי - אורח פסטיבל הסטודנטים ה-17

מצעד האורחים מחו"ל שיגיעו לפסטיבל ה-17, שיפתח ב-31 במאי (וינעל ב-6 ביוני), מוביל הבמאי האמריקני האל הארטלי, המוכר מסרטו "אמון הדדי". הקולנוען בן ה-55 נחשב לאחד המובילים בקולנוע האמריקני העצמאי העכשווי. השנה האחרונה הייתה פורה במיוחד בשבילו, עם שלושה סרטים חדשים שיצאו, ביניהם "Ned Rifle" שממשיך את הטרילוגיה שלו שנפתחה עם "הנרי פול" ב-1997. בפסטיבל יקיים הארטלי כיתת אמן ויוקרנו סרטיו "אמון הדדי" (בליווי שיחה עם הבמאי) "חובבים", "פלירט", "הנרי פול" ואסופת סרטים קצרים.

במאי נוסף שיתארח בפסטיבל מגיע ממכסיקו, וזהו מישל פרנקו שנודע בזכות סרטו "אחרי לוסיה", שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר במסגרת מבט מיוחד בפסטיבל קאן, אליו ישוב השנה עם סרטו החדש "Chronic". מהריביירה הוא יקפוץ לביקור בישראל, יעניק כיתת אמן ויכבד בנוכחותו את הקרנת סרטו הראשון "דניאל ואנה" ואת "אחרי לוסיה".

לצד הבמאים, יגיעו לפסטיבל אנשי מקצוע ידועים בתעשיית הקולנוע העולמית, ובראשם דילן טיצ'נור האמריקני, שחתום כעורך על סרטי פול תומאס אנדרסון "לילות בוגי", "מגנוליה", ו-"זה ייגמר בדם" (עליו היה מועמד לאוסקר) וכן על יצירות המופת "הר ברוקבק" של אנג לי, "ההתנקשות בג'סי ג'יימס על ידי רוברט פורד הפחדן" של אנדרו דומיניק ו-"כוננות עם שחר" של קת'רין ביגלו. בימים אלה הוא מסיים לערוך את הסרט "Triple 9" של הבמאי ג'ון הילקוט ובכיכובה של גל גדות.

עורך ואורח חשוב נוסף הוא הבמאי הפולני ריכארד לנצ'בסקי שזכה להכרה עולמית בעקבות "אידה" - סרטו של הבמאי פאבל פאבליקובסקי שזכה באוסקר לסרט הזר השנה. במהלך הפסטיבל יוקרנו "
אידה" ו-"אהבה של קיץ" - גם הוא שיתוף פעולה של לנצ'בסקי עם פאבליקובסקי. מהצד של הטלוויזיה תגיע קייט ברנאו האמריקנית שנמצאת בצוות התסריטאים של הסדרות "דם אמיתי" ו-"בית הקלפים", ותקיים סדנה בנוגע לכתיבת תסריט.

את גזרת המפיקים שיגיע לתל אביב, יוביל רם ברגמן - שאינו זר לישראל - אך שוהה בשנים האחרונות בהוליווד ועושה שם גדולות ונצורות כמפיק. הוא מכר ותיק של הבמאי ריאן ג'ונסון והפיק את סרטיו "בריק", "האחים בלום" ו-"לופר", והוא ילווה אותו גם בהפקת הסרט השני בטרילוגיית "מלחמת הכוכבים" החדשה של דיסני. הוא גם הוביל את הפקת סרט המדע בדיוני החדש "Self/Less" של טארסם סינג בכיכובם של ריאן ריינולדס ובן קינגסלי.

מפיקה אמריקנית נוספת שתגיע כאורחת הפסטיבל היא אפי בראון, שעומדת מאחורי הקומדיה הנשכנית השחורה "Dear White People", אשר תוצג בפסטיבל (לרוע המזל, הסרט העוסק בסטודנטים אפרו-אמריקנים לא הופץ בארץ). עוד יגיעו היוצרים הבינלאומיים ארנו ג'יפרו ומרטיג'ן ואן טול.

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, שנוסד בחוג לקולנוע ולטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב, מדורג כיום כאחד משלושת הפסטיבלים הטובים בעולם והגדול ביותר מסוגו, על פי האיגוד הבינלאומי של בתי הספר לקולנוע וטלוויזיה. הוא יכלול השנה סרטים מכ-30 מדינות ויערוך שלוש תחרויות: תחרות בינלאומית, תחרות ישראלית ותחרות הסרט העצמאי הקצר.