שלושים בשלייקס: לזכר אורי אורבך

בית הספר לקולנוע מעלה במרתון של סרטים קצרים במלאת שלושים למותו של השר אורי אורבך

במלאת שלושים למותו של השר אורי אורבך יקיים בית הספר מעלה מרתון של סרטים קצרים לזכרו על אזרחים ותיקים ועל צעירים, בנגיעות של הומור. 

מתוך הסרט "הדיקטטור הקטן"

לדברי נטע אריאל, מנהלת בית הספר לקולנוע מעלה, "אורי, איש תקשורת ושוחר תרבות אמִתי, היה ידיד אמת לי ולבית הספר מעלה. בלשכה שלו 'נולד' פסטיבל האהבה בט"ו באב ויחד פנטזנו שהוא יהיה שר התרבות".

הסרטים שיוקרנו

"א-מעיישה" של יצחק סברדלוב (עלילתי, 18 דקות)
מערכת היחסים החמה בין מנדל, ניצול שואה מבוגר, לעוזר שלו חוזה עומדת למבחן כשמתברר שלחוזה אין רישיון עבודה והמשטרה מגיעה לשכונה לעצור עובדים זרים.

"פרלמנט ארוחת הבוקר" של גולן רייז (תיעודי, 45 דקות)
בחדר האוכל הריק בקיבוץ עין צורים נפגשים בכל בוקר כמה מוותיקי הקיבוץ. בקיבוץ שבו הכול כבר מופרט הם מנהלים פרלמנט הדן בכובד ראש בפוליטיקה פנימית, ברכילות צהובה, בחקלאות ובחגיגות השישים למשק. כשהמזכירות ואספת החברים מחליטות להפסיק את ארוחת הבוקר, יוצאים החברים למאבק חסר פשרות על עמוד התווך הקיבוצי האחרון שנותר להם.

"אני מוכן" של אסתר סיטון (עלילתי, 15 דקות)
מערכת היחסים המיוחדת בין אב זקן לבנו הלוקה בתסמונת דאון מתערערת כשזיכרונו של האב מתחיל לבגוד בו. הפרתה של השגרה הברוכה והתקלות החוזרות ונשנות מחייבות פתרון כואב לשניהם.

"הדיקטטור הקטן" של נורית כהן (עלילתי, 28 דקות)
מרצה חסר כריזמה באוניברסיטה, המומחה למנהיגים במשטרים טוטליטריים, חש לא מוערך בקרב תלמידיו כמו גם אשתו הדומיננטית. בשבת משפחתית שבה חוגגת המשפחה יום הולדת 90 לסבתא ניצולת השואה, הוא מוצא עצמו בשפם קטנטן ובסיטואציה הזויה המאלצת אותו להתעמת עם משפחתו ועם עצמו.

מועדי ההקרנה
17/3 11:00 סינמטק חיפה, האולם הקטן (בלא תשלום)
18/3 16:00 סינמה סיטי ירושלים, אולם 9 (כרטיסים בקופה)
19/3 12:00 סינמטק שדרות (דמי כרטיס: 10 שקלים)
19/3 19:00 סינמטק ירושלים, אולם 3 (כרטיסים בקופה. הנחה לאזרחים ותיקים)
22/3 21:00 מתחם הגולה, פתח תקווה (בלא תשלום)