יס פלאנט כובש את ירושלים

מתחם הקולנוע, התרבות והבילוי החדש של ירושלים - מרכז שרובר לתרבות וקולנוע יס פלאנט נפתח בהשקעה של כ-200 מיליון שקל, ויהיה פתוח בשבת / שי שגב

16 אולמות קולנוע, אולם IMAX, אולם 4DX, מרכז לאירועי תרבות ואמנות, 350 מקומות חניה, 2,000 מ"ר של שטחי מסעדות ובתי קפה

רשת בתי הקולנוע "יס פלאנט" בשיתוף קרן גבריאל שרובר, מודיעים על פתיחת מרכז התרבות והבילוי החדש בירושלים מרכז שרובר לתרבות וקולנוע יס פלאנט ירושלים. בבניית המתחם, הממוקם על ציר התיירות שבין שער יפו וטיילת שרובר, הושקעו כ-200 מיליון שקל.

יס פלאנט ירושלים - יהיה פתוח בשבת

יס פלאנט ירושלים משתרע על שטח כולל של כ-28,500 מ"ר, שמשתלב באזור ייחודי המהווה חלק מציר התיירות והתרבות המשתרע משער יפו, דרך בריכת הסולטן, הסינמטק, החאן, מתחם הרכבת החדש ועד אזור המלונאות וטיילת ארמון הנציב הצופה מזרחה אל הנוף המדברי של הרי יהודה וים המלח.

הפרוייקט, אשר תוכנן על ידי משרד קיסלוב-קיי אדריכלים, משלב צורה חדשנית עם תרבות על כל רבדיה ומגדיר את מושגי הפנאי העתידי. הפרויקט בנוי משכבות, שכבת טיילת שרובר הצופה אל המדבר, אחריה שכבת חומת אבן-אור, שכבת סמטה פנימית הכוללת אמפי תיאטרון, השכבה המרכזית בעלת חלל ציבורי וגג קיפולים מתכתי ולבסוף לכיוון מערב – השכבה האחרונה - חומת האבן העתיקה של המנזר. הקומפלקס משתלב בנוף הירושלמי ורוב המסה שלו טמונה מתחת לקרקע כך שקו הרקיע שלו עדין ואופקי. הקומפלקס משלב שפה מקומית ירושלמית יחד עם חדשנות וצבעוניות של מרכז קולנוע, תרבות ובילוי.

מרכז שרובר לתרבות וקולנוע יס פלאנט ירושלים, משתרע על פני 6 קומות, וכולל 16 אולמות קולנוע מתוכם 2 אולמות רב תכליתיים למופעים מגוונים, אשר יותאמו גם לשימוש של הופעות תיאטרון. בנוסף, במתחם אולם IMAX ייחודי, השני מסוגו בישראל, המציג את שוברי הקופות הגדולים בטכנולוגית הקרנה וסאונד עוצרי נשימה ואולם 4DX המציג סרטים עם מימד נוסף של חישה לחוויית צפייה עוצמתית, שטחי תצוגות, אמנות ותערוכות מתחלפות, בתי קפה ומסעדות ושטחי מסחר. המתחם כולל גם כ-350 מקומות חנייה ב-3 קומות, זאת בנוסף לחניון קרוב במתחם התחנה.

בנוסף להקרנות הקולנוע יציע המתחם גם מגוון רחב של תערוכות מתחלפות ומופעי תרבות. התערוכה שתלווה את פתיחת המתחם הינה תערוכה מעבודותיו של האמן המוביל דוד גרשטיין - דו קיום | Coexistence, בה מציג האמן מגוון יצירות המבטאות מנעד של רגשות וחוויות, שמקורן בקונפליקט המתמיד בסביבה שבה אנו חיים.

וכן תערוכת כרזות מקוריות של סרטי ג'יימס בונד, שהינו המותג הוותיק והמוכר ביותר בקולנוע. הסרט הראשון, "דוקטור נו" עלה אל המסכים בשנת 1962 והסרט החדש בסדרה "ספקטר" יעלה ב 5 בנובמבר, 2015. 24 סרטים במשך 53 שנים, ובכיכובם של ששה שחקנים: שון קונרי, ג'ורג' לייזנבי, רוג'ר מור, טימוטי דאלטון, פירס ברוסנן ודניאל קרייג. הכניסה לתערוכות ללא תשלום.

מוקי גרידינגר, מנכ"ל קבוצת סינוורלד Cineworld Plc, המחזיקה בישראל את רשת יס פלאנט ורב חן, מציין כי הקבוצה תציג במתחם החדש את הטכנולוגיות החדשות והמתקדמות ביותר בעולם בכל הקשור לחוויית קולנוע. המתחם החדש מיועד לתת מענה לתרבות הבידור והפנאי של ירושלמים ואורחים רבים מהארץ ומהעולם הפוקדים את העיר מידי שנה ומעוניינים במרכז בילוי מתקדם נגיש ופתוח בכל ימות השבוע.

עוזי וכסלר, יו"ר קרן שרובר, ציין כי הבחירה ביס פלאנט כשותפה אסטרטגית לפרויקט תרבותי חשוב זה, תואמת את ערכי קרן שרובר אשר חרתה על דגלה קידום פעילות תרבות. החיבור של יס פלאנט ואהבת הקולנוע משתלבים היטב בחזון של קרן שרובר.