הסרט "ארץ זרה" יפתח את פסטיבל הקולנוע האוסטרלי בסינמטקים

פסטיבל קולנוע אוסטרלי בסינמטקים בירושלים, חיפה, תל אביב ושדרות: 18 ביוני – 9 ביולי, 2015

פסטיבל הקולנוע האוסטרלי, המתקיים זו השנה ה-11, יחל ב-18 ביוני בירושלים ויסתיים ב-9 ביולי בשדרות. את הפסטיבל מקיימת שגרירות אוסטרליה בישראל, בתמיכת אֵייס (AICE) - העמותה לחילופי תרבות אוסטרליה ישראל, שיזמה את הפסטיבל. השנה יוקרנו 6 סרטים עלילתיים בסינמטקים בירושלים, תל אביב, חיפה ושדרות.

"ארץ זרה" הפותח את פסטיבל הקולנוע האוסטרלי ה-11

"ארץ זרה" נבחר כסרט הפתיחה של הפסטיבל בכיכובם של ניקול קידמן, הוגו וויבינג וגאי פירס, והוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל סאנדנס בינואר השנה ומוקרן החודש (יוני 2015) בפסטיבל הקולנוע בסידני. במסגרת הקרנת הבכורה בסאנדנס אמרה קידמן: "זוהי הפעם הראשונה בה אני משתתפת בסרט בכורה של במאית. לא עבדתי עם חומרים כאלו בעבר, וזו הייתה הזדמנות לחקור מיגון ומיניות באופן מאוד עוצמתי. אני נמצאת בשלב בקריירה ובחיים שלי בו אני רוצה לנוע למקומות בהם לא הייתי".

סרטים חדשים נוספים שיוקרנו בפסטיבל הם "הכל דבש" עם פורשה דה רוסי, "הרוג אותי שלוש פעמים" ו"חטאים קטנים". לצד "עקבות במים", בבימויו ובכיכובו של ראסל קרואו, יוקרן בפסטיבל, "גליפולי", סרטו של פיטר וויר משנת 1981, בהשתתפות מל גיבסון. הסרט הוקרן בהצלחה אדירה באוסטרליה, זכה בשמונה פרסי האקדמיה האוסטרלית לקולנוע והיה מועמד לגלובוס הזהב בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר.

דייב שארמה, שגריר אוסטרליה בישראל, מציג את הפסטיבל השנה: "שגרירות אוסטרליה, בסיועו האיתן של ידידנו מר אלבר דדון מ-AICE – העמותה לחילופי תרבות אוסטרליה ישראל, מתכבדת להציג את פסטיבל הקולנוע האוסטרלי ה-11. עמלנו ויצרנו רשימה מתומצתת של שישה סרטים עלילתיים, המציגים את המיטב של תעשיית הקולנוע האוסטרלית המוכשרת והיצירתית".

לפרטים נוספים ומועדי הקרנות באתרי הסינמטקים: