"בשוליים", סרטו של  תור בן מיור הוא הזוכה בתחרות הקולנוע התיעודי הישראלי בפסטיבל "אפוס" 6

"בתפקיד עצמם" של הבמאית מיכל כהן זכה במענק פיתוח בשיתוף רשות השידור וקרן רבינוביץ בסך 500,000 שקל והתסריט "נועם" של היוצרת עדי שנער זכה במענק פיתוח לפרויקט גמר של קרן גשר

"אפוס" 6 - הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות ננעל אמש בטקס חלוקת הפרסים במוזיאון תל אביב לאמנות. 


הסרט התיעודי "בשוליים" - סיפורה של קבוצת הפרינג' 'אורתו-דה', זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הישראלית. בימוי: תור בן-מיור, מפיקה: סיגל לנדסבר, צילום: מני אליאס, עריכה: תור בן-מיור, תחקיר: סיגל לנדסברג, עיצוב פס-קול: רותם דרור, מקור: שירות הסרטים הישראלי. לסרט הזוכה בתחרות הישראלית של פסטיבל "אפוס" הוענק השנה לראשונה פרס כספי בסך 15,000 שקל על שם האמנית עפרה צימבליסטה ז"ל. מנימוקי השופטים: הסרט מציג פרובוקציה פוליטית, המנסה להעיר את העיסוק של העם הישראלי בשואה. הסרט מהווה נקודת מבט מיוחדת לגעת בנושא, דרך ההצגה של קבוצת תיאטרון הפרינג' 'אורתו-דה' – המתמקדת בפסל ההנצחה של מורדי גטו ורשה.

"בתפקיד עצמם" של הבמאית מיכל כהן זכה במענק פיתוח רשות השידור וקרן רבינוביץ בסך של 500,000 שקל. הסרט מתעד את סיפורה של קבוצת תיאטרון המנהלת חיים דמוקרטיים משותפים שיש בהם אינטימיות, חשיפה אישית ולחץ חברתי, המובילים יחד חיים מורכבים, הבוחנים את היכולת לחיות וליצור יחד. הסרט בוחן ברגישות את הניסוי החברתי הזה במיקרו של קבוצת התיאטרון ואולי גם במאקרו של החברה הישראלית. מנימוקי השופטים: יוצרת הסרט הציגה לפנינו את הסיפור באופן מקורי והראתה מעורבות אישית ומקצועית רבה בנושאי התיעוד, הסיפור והמסרים שיועברו בסופו של דבר דרך סיפור קולנועי מיוחד.

התסריט "נועם" של עדי שנער זכה במענק פיתוח גמר של קרן גשר לרב-תרבותיות. מנימוקי השופטים: תסריט כן ומרגש לדרמה צנועה ומדויקת על נערה המוצאת מפלט בציור כשחייה עם אימה הגבולית הופכים בלתי אפשריים. סיפור קטן המצליח לעורר דיון רחב על חילופי תפקידים בין הורים לילדים. הדמויות משורטטות ביד עדינה ומהלך המאורעות הדוק ואמין ויחד עם זאת מצליח לסגור מעגלים ותהליכים באופן מעורר התפעלות.