פסטיבל או-לה-לה! לקומדיות צרפתיות

בסינמטקים בארץ: 28 ביולי ועד 02 באוגוסט, 2015

המהדורה הראשונה של פסטיבל הקומדיות הצרפתיות 'או לה לה!' מופקת על ידי עדן סינמה, בשיתוף המכון הצרפתי בישראל ו-Unifrance Film. הפסטיבל יתקיים בין ה-28 ביולי, 2015 ועד ה-10 באוגוסט, 2015 בסינמטקים ברחבי הארץ - תל-אביב, ירושלים, חיפה, שדרות, חולון והרצליה.

"תמיד יש פעם ראשונה" ב'פסטיבל או-לה-לה!' הראשון

הקולנוע הצרפתי חוזר לקדמת הבמה והפסטיבל יציג מבחר מגוון של קומדיות שנעשו בשנים האחרונות ואשר לא הוקרנו בארץ לצד קומדיות חדשות וקלאסיות. הפסטיבל יפתח עם "החופשה של ניקולא הקטן", עיבוד מוצלח ומשעשע לקלאסיקה הצרפתית המגוללת את עלילות ניקולא ומשפחתו בחופשת הקיץ המסורתית בצרפת.

מהומור פופולרי, רומנטי עד דרמטי וציני, הקומדיות משקפות את מסורת הקולנוע הצרפתי שמשכיל בכישרון רב לשלב הומור, ביקורת ואנושיות רבה. בין הקומדיות החברתיות: "שעה של שקט" של פטריס לקונט עם קרול בוקה וקריסטיאן קלבייה; "הנשים שלנו" עם דניאל אוטיי ורישאר ברי; "כל כך קרובים" של הצמד אריק טולדנו ואוליביה נקש; סיפורים של במאי הדור החדש: "שני סתווים ושלושה חורפים" של סבסטיאן בטבדה; "תמיד יש פעם ראשונה" עם הכוכב העולה פיו מרמאיי והסרט של לאה פאזר, "מאסטרו". בנוסף בתכנית 'רגעים קצרים של צחוק' תחשוף מבחר של סרטים קצרים מאת סדריק קלאפיש, לורן קנטה וז'אן לוק גודאר.

אל תחמיצו דייט עם הקומדיות הרומנטיות שמלאות בהומור ונותנות נקודות מבט שונות על אהבה; תנו לעצמכם להתאהב בשכנה הפסנתרנית ב"פגישה עיוורת", סרטו הראשון של השחקן קלוביס קורניאן; ושימו לב ל"שלוש שנים של אהבה", קומדיה רומנטית שנונה שביים פרדריק בדגבה על פי ספרו המצליח עם לואיז בורגוואן.

הקומדיות הקלאסיות ממשיכות להצחיק דורות שלמים וניתן יהיה לצפות שוב בקלאסיקות של פרנסיס וובר עם "אידיוט מושלם"; "הרפתקאותיו של רבי יעקב" של ז'ראר אורי בכיכובו של אייקון הקומדיה הצרפתי, לואי דה פינס, "מזנון קר" של אשף הקומדיות הסרקסטיות, ברטראן בלייה ובכיכובו של ז'ראר דפרדייה; ו"הרפתקה היא הרפתקה" של קלוד ללוש עם ז'אק ברל ולינו ונטורה.