"מרגריטה עם קש" הוא הזוכה הגדול בפסטיבל הקולנוע הגאה

הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה, שחגג עשור לקיומו, הכריז על הסרטים הזוכים בטקס חלוקת הפרסים בסינמטק תל אביב

פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר הוענק לסרט ההודי "מרגריטה עם קש" בבימויה של שונאלי בוסה על צעירה ביסקסואלית החיה עם שיתוק מוחין ומסרבת להיכנע לתכתיבים החברתיים בעודה מנסה להגשים את עצמה ומיניותה. 

"מרגריטה עם קש" - זוכה הפרס הבינלאומי

פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר הוענק לסרט הקנדי "הפרופיל של אמינה", בבימויה של סופי דראספה על בעלת בלוג בשם 'נערה לסבית בדמשק' המייצג את קול השוליים במזרח התיכון. כאשר האביב הערבי מגיע בשנת 2011 לסוריה, וההתקוממות האזרחית תופסת תאוצה, אמינה נעלמת וסנדרה הקנדית, שניהלה איתה מערכת יחסים דרך האינטרנט, יוצאת למסע ברחבי העולם כדי להצילה.

צוות השופטים העניק ציון לשבח לסרט התיעודי הגרמני "בית כלא 4614" בבימויו של יאן סולדט על כלא פרטי לחובבי פטיש. כמו כן, הוענק פרס ציון לשבח לסרט "הסיפורים של חיינו", המורכב מחמישה סיפורים שחושפים את ההומופוביה הקשה והאלימות שאיתה מתמודדים להט"בים מידי יום בקניה.

פרס הסרט הקצר הבינלאומי הוענק לסרט הקנדי "חור" בבימויו של מרטין הדראלין, העוסק בגבר נכה המשתוקק לאינטימיות בעולם שמעדיף להתעלם ממנו. פרס הסרט הישראלי הקצר, על סך 5000 שקל, הוענק לסרט "צמא" של הבמאי גיא סחף. הסרט עוסק בשני חברים צעירים ישוצאים לטיול בדרום. במהלך המסע יעלה ממד נסתר בחברות שלהם, אותו הם אינם מסוגלים להכיל.